aktualizacja 

Taki był Salvador Ramos. Bliscy mordercy z Teksasu przerwali milczenie

344

18-letni Salvador Ramos zabił 19 dzieci i 2 kobiety. Sprawca został zastrzelony przez policję. Głos po wstrząsającej tragedii zabrała matka bandyty. Jest zszokowana zachowaniem syna.

Taki był Salvador Ramos. Bliscy mordercy z Teksasu przerwali milczenie
Jej syn zabił 21 osób. Matka mordercy przerwała milczenie (screen z materiału telewizji ABC)

W wyniku wtorkowej strzelaniny zginęło 21 osób - 19 dzieci w wieku od siedmiu do 10 lat oraz dwoje dorosłych, w tym napastnik. Zastrzelony przez policjantów Salvador Romas był prawdopodobnie byłym uczniem liceum w Uvalde.

Na razie nie jest znany motyw jego działania. Wiadomo tylko, że przed szkołą porzucił swój samochód i wszedł do budynku z pistoletem oraz prawdopodobnie z karabinem. Po kilku dniach od tragedii matka mordercy udzieliła pierwszego wywiadu.

Byłam zaskoczona. On nie był agresywną osobą. Był samotnikiem, zamkniętym w sobie, nie miał zbyt wielu przyjaciół. Modlę się za te rodziny, za te niewinne dzieci, które nie miały z tym wszystkim nic wspólnego - powiedziała Adriana Reyes w rozmowie z daily.mail.

Napastnik kupił broń legalnie, gdy skończył 18 lat. Ruben Flores, 41-letni sąsiad, w którego domu Ramos spędził znaczną część swojego dzieciństwa, poinformował, że wraz z dorastaniem w domu chłopaka pojawiało się coraz więcej problemów.

Tego samego nie mogła potwierdzić matka, która była zaskoczona zachowaniem syna. Według jej relacji, nigdy wcześniej nie sprawiał problemów.

Ostatni raz rozmawiałam z nim w poniedziałek. Kupiłam mu na urodziny pocztówkę i pluszowego Snoopiego. Nic nie wiedziałam o tym, że niedawno syn kupił dwa karabiny - dodała.

"Dojdzie do tragedii"

Jak poinformował w środę gubernator stanu Teksas Greg Abbott, napastnik ostrzegał przez internet o swych zamiarach na 10 minut przed atakiem. Salvador Ramos wysłał też wiadomość o planach zastrzelenia babci.

Zobacz także: Mordercze promieniowanie. Rocznica wybuchu w Czarnobylu
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić