aktualizacja 

Takie ulotki rozdają mieszkańcom Chersonia. Nawet się z tym nie kryją

Rosyjscy najeźdźcy rozdają mieszkańcom zajętego przez siebie Chersonia, w których piszą o prawdziwych "celach wojny" - informuje ukraiński wywiad. Rosjanie mówią o "likwidacji kijowskiego reżimu i wojnie ze skolektywizowanym Zachodem".

Takie ulotki rozdają mieszkańcom Chersonia. Nawet się z tym nie kryją
Rosyjscy najeźdźcy mówią o "likwidacji kijowskiego reżimu" (EPA, PAP, Twitter, AA/ABACA)

"Władza Chersonia", który od marca jest zajęty przez rosyjskie wojska, za wszelką cenę próbuje przekonać do siebie miejscowych. Rozdaje propagandowe ulotki, w których zapewnia miejscową ludność, że zbrodnie Rosji na Ukrainie są popełniane na korzyść narodu i że "siły zbrojne Rosji nie walczą z narodem ukraińskim".

Rosjanie rozdają propagandowe ulotki

Autorzy ulotek twierdzą, że wojna zaczęła się przez niesprecyzowane "plany Zachodu", mające na celu "zniszczenie narodów rosyjskiego i ukraińskiego". Sama wojna nazywana jest "operacją mającą na celu wyeliminowanie antyludowego reżimu w Kijowie". W ulotkach o rosyjską agresję oskarża samych Ukraińców i wybrany przez nich rząd.

Tragedia, która wszystkich nas spotkała, jest wynikiem zbrodniczego kijowskiego reżimu — czytamy w propagandowej ulotce.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosja ujawnia prawdziwe cele wojny

Jak przekazuje ukraiński wywiad, takie działania rosyjskich propagandystów są bezpośrednim uznaniem, że ta wojna nie ma nic wspólnego z mityczną "obroną Donbasu", a jej celem jest "zniszczenie państwowości ukraińskiej i okupacja całej Ukrainy".

Szczególną uwagę wywiad zwraca uwagę na zdanie w ulotce, które brzmi: "Nie myśl, że będzie to szybkie i bezbolesne". Ukraińcy przypominają, że w czasie gdy Chersoń jest zajęty przez Rosjan, na cmentarzu miejskim pojawiło się co najmniej 824 nowych grobów.

Ukraińcy są wzywani do współpracy z Rosjanami i ostrzegani przed niebezpieczeństwem zbliżania się wojsk okupanta. W ulotce czytamy też, że "rosyjska armia nie prowadzi wojny z ukraińskimi żołnierzami i nie strzela do cywilów", choć istnieją liczne dowody na zbrodnie wojenne dokonane przez Rosjan w różnych regionach Ukrainy.

Należy zauważyć, że dziś ukraińscy i międzynarodowi śledczy uważnie badają wszystkie zbrodnie popełnione przez najeźdźców na bezpośrednie polecenie rosyjskiego kierownictwa. Wszystkie one będą dowodami dla specjalnego trybunału zarówno nad bezpośrednimi wykonawcami, jak i nad rządzącą elitą Rosji - ostrzega wywiad.

Chersoń jest zajęty przez Rosjan od marca

Jak informował wcześniej ukraiński wywiad, w zajętym na początku marca przez rosyjskie wojska Chersoniu na południu Ukrainy Moskwa przygotowuje fałszywe "referendum", które ma doprowadzić do utworzenia na tym obszarze prorosyjskiej, separatystycznej "republiki ludowej".

Wzorem miałyby być separatystyczne republiki ludowe w Donbasie — ługańska i doniecka, których niezależność uznała w lutym Moskwa. 300-tysięczny Chersoń jest strategicznie ważnym ośrodkiem na południu Ukrainy i jedynym miastem-stolicą obwodu, które zostało zajęte przez wojska rosyjskie.

Zobacz także: Zełenski w niebezpieczeństwie? Niepokojąca analiza
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić