Takie wykształcenie ma Jarosław Kaczyński. Zaskoczeni?

1723

Jarosław Kaczyński to jeden z najbardziej wpływowych polityków w polskiej polityce. Mało kto wie jednak, jakie wykształcenie ma były premier i obecny prezes PiS.

Takie wykształcenie ma Jarosław Kaczyński. Zaskoczeni?
Jarosław Kaczyński (PAP, Paweł Supernak)

Jarosław Aleksander Kaczyński urodził się 18 czerwca 1949 r. na warszawskim Żoliborzu. Jego ojciec, Rajmund z zawodu inżynier był żołnierzem Armii Krajowej i uczestnikiem powstania warszawskiego. Matka, Jadwiga należała do Szarych Szeregów, z wykształcenia była filologiem polskim. Jarosław miał brata bliźniaka Lecha, który zginął w katastrofie rządowego samolotu Tu-154 w Smoleńsku w 2010 r.

Jarosław Kaczyński jako prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł na Sejm RP uważany jest za jednego z najważniejszych polityków w kraju. Mało kto wie, jednak jakie wykształcenie ma szef partii rządzącej. Kaczyński ukończył XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Na studia pozostał w swoim rodzinnym mieście i rozpoczął naukę na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł magistra uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji UW. Jarosław Kaczyński jest więc z wykształcenia prawnikiem. Taki sam kierunek studiował na UW jego brat Lech.

Na tym Kaczyński nie zakończył swojej edukacji. W 1976 r. na Wydziale Prawa i Administracji UW obronił pracę doktorską pt. Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą. Kaczyński uzyskał także miejsce na aplikacji prokuratorskiej w Warszawie, jednak nie zdecydował się jej rozpocząć. Prezes PiS od zawsze chciał zostać politykiem.

Chciałem rządzić, już gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać mając lat 34, a skończyć rząd, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu - mówił w wywiadzie dla "Wprost" w 2007 r. Jarosław Kaczyński.

73-letni polityk w czerwcu br. po prawie dwóch latach zrezygnował z funkcji wicepremiera. Kaczyński obecnie przygotowuje swoją partię do wyborów parlamentarnych, które mają odbyć się jesienią przyszłego roku.

Zobacz także: Kaczyński podtrzymuje teorię o "zamachu" smoleńskim. Siemoniak komentuje
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić