Ma 78 lat. Nikt nie odważy się ukraść jej torebki

5

Przy tej 78-latce stereotyp spokojnej babci w bujanym fotelu odchodzi do lamusa. Emerytka z USA jest trójboistką i bierze udział w zawodach podnoszenia ciężarów.

Ma 78 lat. Nikt nie odważy się ukraść jej torebki
78-latka popija rekordy w podnoszeniu ciężarów (Instagram @jazzienora)

78-letnia Nora Langdon ustanowiła już 19 rekordów świata w podnoszeniu ciężarów w swojej grupie wiekowej. Obecnie wykonuje martwy ciąg z prawie 180 kg, przysiady ze 170 kg, a na ławce wyciska ponad 80. Nietypowa "babcia" chce osiągnąć także nowy rekord: podnieść 450 kg.

Babcia, która podnosi ciężary

Według Good Morning America, w 2007 roku Langdon ważyła prawie 100 kg i miała problemy ze złapaniem oddechu podczas wchodzenia po schodach. Wtedy zdecydowała, że ​​musi coś zmienić w swoim życiu.

Nigdy nie chodziłam na siłownię ani nie podniosłam ciężarów przed 65 rokiem życia. Pierwszego dnia, kiedy zaczęłam [chodzić na siłownię], wróciłam do domu i powiedziałem sobie, że już nigdy tam nie wrócę, bo to dla mnie za dużo. Wtedy usłyszałam głos mówiący: "wracaj". Więc wróciłam i oto jestem dzisiaj - powiedziała "Good Morning America"
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Od tego czasu Langdon zatrudniła trenera personalnego i już nigdy nie oglądała się za siebie. Zaczynając od miotły jako sztangi, a następnie przechodząc do cięższych ciężarów, szybko awansowała w rankingach jako jedna z najlepszych w Michigan w swoim przedziale wiekowym.

Wiele starszych osób po prostu zostaje w domu. Po przejściu na emeryturę siedzi i ogląda telewizję. Ale urodziłeś się, aby trwać, dopóki Pan cię nie zabierze. Twoje ciało zostało stworzone do ćwiczeń i musisz je utrzymywać w ruchu, aby zachować zdrowie - mówi Langdon.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Branża fitness nie wytrzyma kolejnych obostrzeń. "U nas nawet tłumów nie ma, więc o co chodzi?"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić