Myślał, że przesadził na siłowni. Diagnoza okazała się wstrząsająca

54

Gareth Emmerson ma zaledwie 28 lat, jednak ostatnie siedem lat spędził głównie w szpitalach. Mimo że bardzo dbał o zdrowie i kondycję fizyczną, wykryto u niego rzadką odmianę raka mięśni. On sam sądził, że doznał kontuzji w trakcie intensywnych ćwiczeń.

Myślał, że przesadził na siłowni. Diagnoza okazała się wstrząsająca
U Garetha Emmersona zdiagnozowano rzadką postać raka – mięsaka Ewinga (YouTube)

Gareth Emmerson pochodzi z Shropshire w zachodniej Anglii. 38-latek przyznał w wywiadzie dla Mirror, że ani przez chwilę nie podejrzewał u siebie równie poważnej choroby. Przed usłyszeniem diagnozy regularnie wykonywał intensywne ćwiczenia fizyczne, m.in. na siłowni czy jeżdżąc rowerem.

Dbał o zdrowie i kondycje. W wieku 21 lat zachorował na raka. Jak się czuje?

Kiedy Gareth Emmerson zaczął odczuwać bóle pleców, był przekonany, że stanowią one efekt zbyt intensywnego wysiłku fizycznego i do takiej wersji przychylali się lekarze. Ponieważ ból nie mijał, 21-latek zdecydował się na wykonanie dodatkowych badań. Diagnoza okazała się wstrząsająca – zachorował na mięsaka Ewinga, czyli rzadką postać raka kości.

Szczerze mówiąc, kiedy lekarze mówili mi, że to tylko naciągnięcie mięśnia lub wypadnięcie dysku, ja też w to wierzyłem. Który 21-latek choruje na raka? To nie jest pierwsza rzecz, która przychodzi ci do głowy – przyznał Gareth Emmerson (Mirror).

Mimo że od poznania diagnozy minęło już siedem lat, walka Garetha Emmersona z chorobą wciąż trwa. Ponieważ obawia się, że nie zdąży zrealizować wszystkich planów życiowych, zawczasu przygotował listę rzeczy, które chce zrobić w życiu. W tym – wziąć ślub oraz 160-kilometrową przebyć trasę rowerową. W listopadzie przeszedł operację w celu usunięcia największego guza i obecnie poddaje się chemioterapii.

Zobacz także: Zobacz tez: Jakie są objawy raka kości?
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić