Talibowie podjęli decyzję. Ludzie dostali pozwolenie

380

Od czasu opanowania Afganistanu przez talibów osoby, które pragnęły zdobyć wyższe wykształcenie, były zmuszone pożegnać się ze swoimi marzeniami. Teraz władze pozwoliły studentom i studentkom na powrót na uczelnie. Wprowadziły jednak własne zasady.

Talibowie podjęli decyzję. Ludzie dostali pozwolenie
Afganistan. Kobiety i mężczyźni mogą wrócić na studia. Jest jedno „ale” (Getty Images)

Ponowne otwarcie uczelni wyższych potwierdził Ahmad Taqa. Rzecznik Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego reżimu talibów przekazał, że od soboty 26 lutego studenci i studentki mogą wrócić na uniwersytety.

Publiczne uniwersytety i instytuty zostają ponownie otwarte – cytuje rzecznika Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego portal TOLOnews.

Rządy talibów w Afganistanie. Nowe zasady studiowania

Studia wyższe mogą podjąć zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Muszą jednak zastosować się do nowych, wymyślonych przez obsadzonych przez talibów urzędników zasad.

Koedukacyjne grupy zostały zniesione, segregacja płci obowiązuje także w klasach. Zgodnie z relacją studentów Uniwersytetu w Kabulu taki podział odbił się na poziomie nauczania. Wykładowcy nie są w stanie uczyć jednocześnie obu grup, a nie wszyscy członkowie kadry profesorskiej zdecydowali się wrócić na opanowane przez talibów uczelnie.

Szczególne obawy mają studenci kierunków artystycznych. W rozmowie z TOLOnews nie kryli strachu, że talibowie wprowadzili zmiany nie tylko w zakresie organizacji, ale także ingerowali w treść podręczników.

Zobacz także: Tłumy na przejściu granicznym w Medyce
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić