Zaczęło się. Talibowie powiesili 4 osoby na dźwigu w centrum miasta

498

W sieci pojawiło się szokujące nagranie z Afganistanu. Talibowie publicznie powiesili cztery osoby w mieście Herat. Ofiary zostały wcześniej oskarżone o porwanie biznesmena.

Zaczęło się. Talibowie powiesili 4 osoby na dźwigu w centrum miasta
Talibowie dokonali publicznej egzekucji czterech osób (Getty Images)

Talibowie powiesili cztery osoby na dźwigu na głównym placu miasta Herat w zachodnim Afganistanie - wynika z relacji świadka, do którego dotarło Associated Press. Potwierdzają to nagrania, które pojawiły się w sieci.

Zaledwie kilka dni temu jeden z talibskich przywódców mułły Norudin Turabi zapowiadał, że Afganistan wróci do obcinania rąk i egzekucji. Jak się okazuje, talibowie szybko przekuli słowa w czyny.

Publiczna egzekucja w Afganistanie

Wazir Ahmad Seddiqi, który prowadzi aptekę obok placu, powiedział, że cztery osoby, które powieszono na placu, miały brać udział w porwaniu biznesmena. Całą czwórkę miała zabić talibska policja.

Seddiqi stwierdził, że cztery ciała zostały przywiezione przez talibów na główny plac w celu ich wystawienia na widok publiczny, podczas gdy ciała trzech innych zostały przetransportowane na inne place w mieście.

Talibowie nie udzielili jeszcze komentarza w tej sprawie.

Zobacz także: Dramatyczna relacja ewakuacji z Afganistanu. Kluzik-Rostkowska: ''Nie mieliśmy pewności, czy dzieci dotrwają do rana''
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić