Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Tarcza antykryzysowa. Ile wniosków wpłynęło już od przedsiębiorców?

24
Podziel się:

Tarcza antykryzysowa to pakiet działań dla firm, narażonych na straty w związku z epidemią koronawirusa. Ministerstwo Rozwoju poinformowało o najnowszych danych dotyczących łącznej liczby wniosków, jakie wpłynęły w związku z uruchomionym programem.

Ile wniosków wpłynęło już od przedsiębiorców?
Ile wniosków wpłynęło już od przedsiębiorców? (PAP)

Tarcza antykryzysowa działa na terenie Polski od 1 kwietnia 2020 roku. Jej głównym celem jest ochrona miejsc pracy oraz finansowa pomoc przedsiębiorcom w walce ze skutkami koronawirusa. Wiele firm było zmuszonych do masowych zwolnień lub nawet całkowitego zakończenia działalności. Głównym zadaniem tarczy ma być wyhamowanie tego trendu.

Najnowsza wersja programu, tzw. Tarcza antykryzysowa 3.0 obejmuje między innymi pomoc finansową rodzicom i opiekunom. Ma być ona wypłacana do 24 maja osobom, które z powodu epidemii musiały zajmować się dziećmi, również jeśli nie zdecydują się posłać ich do placówek, które otworzą się 6 maja (przedszkola, żłobki).

Tarcza antykryzysowa. Ile wniosków do tej pory wpłynęło?

Ministerstwo Rozwoju poinformowało o najnowszych danych dot. wniosków składanych w ramach tarczy antykryzysowej. Dane są według stanu na 5 maja. Wynika z nich, że łącznie wpłynęło już około 2,87 miliona wniosków o skorzystanie z rozwiązań proponowanych w tarczy. Najwięcej z nich - 1,4 miliona - dotyczy zwolnienia ze składek ZUS za okres marzec-maj 2020, 669 tys. pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, natomiast ponad 526 tys. świadczeń postojowych dla osób prowadzących działalność.

Poza tym przedsiębiorcy złożyli 108 tys. wniosków o świadczenie postojowe dla umów cywilnoprawnych i ponad 55 tys. wniosków o odroczenie lub rozłożenie składek ZUS. Wypłacono już ponad 218 590 świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i zleceniobiorców na łączną kwotę 438 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
worka
2 lata temu
Nie rozumiem niektórych komentarzy, tarcza PFR ma pomagać utrzymać miejsca pracy, a co ma utrzymywać skoro ktos tych pracowników nie ma? O całym przedsięwzięciu PFR można poczytać na stronie tam jest napisane co dla kogo jest i w czym może to pomóc.
wawa
2 lata temu
Dotąd głosowałam na PIS. Działalność gospodarczą otworzyłam w lutym 2020 r. Nie dostałam żadnej pomocy od państwa. Już trzeci miesiąc nie zarabiam (a ZUS muszę zapłacić, bo Tarcza mnie nie zwalnia z płacenia składek), bo moja praca polega na bezpośrednim kontakcie z klientem (nieruchomości). Nie mam pieniędzy i niedługo będę miała co jeść, a przyszłość maluje się nieciekawie. Jestem rozżalona, że w najgorszym czasie nie mogę liczyć na rząd, na który cały czas głosowałam.Przykro mi to pisać, ale nie zagłosuję już na PIS
Mariusz
2 lata temu
99% komentarzy to spam opłacany przez kogoś kto propsuje rząd. Tarcza to jakaś kpina, jako przedsiębiorca prowadzący spółkę z o.o. otrzymałem 5 tysięcy hehehehehehehehe i tyle elo 520 te szczodre 5 tysięcy moja spółka zarabiała w 1 dzień przed epidemią teraz już niestety nie jest tak pięknie. Nie miałem pracowników bo sam jestem ogarnięty i pracuje na swoje razem ze wspólnikiem, zusu nie płacę bo spółka, nic mi się nie należy tylko jakieś śmieszne 5 tysięcy. żałosne to jest i tyle.
Rafał
2 lata temu
Ciekawe jak rozliczani sa z rządem piszący komentarze. Od sztuki płacą czy to pracownicy etatowi??
Norman
2 lata temu
Nie przepadam za tą partią, tak jak w sumie i za innymi, ale dla mnie ważne jest to że udzielili pomocy podczas kryzysu, dzięki temu wiem że zależy im na kraju a nie na kasie.
Rozsądny
2 lata temu
Ci co nie dostali gotówki, lepiej niech zgłoszą się na mail pomocniczy który jest dostępny na stronie rządu, widocznie coś źle wypełnili.
Grzesiek
2 lata temu
Pomoc jest dobra, ale trzeba dobrze wypełniać wnioski, bo dużo moich znajomych miało problem i zostało odrzuconych.
Angel
2 lata temu
Ja już otrzymałem gotówkę z tarczy rządowej. To mi się podoba.
Wyborca
2 lata temu
Tarcza antykryzysowa to strzał w dziesiątkę.
Ash
2 lata temu
Tarcza antykryzysowa, to wielka inwestycja w dobro Polaków.
El pistolero
2 lata temu
Ciekawe czy Ci co tak krytykowali tarcze też zgłaszają się po pieniążki?
Irys
2 lata temu
U mnie też cisza choć wniosek złożony w połowie kwietnia
Karo
2 lata temu
Taa wszystko fzuakek wniosek złożony 15 kwietnia i cisza
Boro
2 lata temu
Rząd to świetnie rozwiązał i nie zostawił nikogo w potrzebie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić