Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sonia Stępień
Sonia Stępień
|

Tarnów. Zapomniał, że ma włączony mikrofon. Stanie przed sądem

153
Podziel się:

Tarnowska policja poinformowała o nietypowym zdarzeniu, do którego doszło podczas zdalnych lekcji. Nastolatek z Tarnowa miał w wulgarny sposób zwrócić się do swojej nauczycielki. Teraz odpowie przed sądem dla nieletnich za znieważenie.

Tarnów. Zapomniał, że ma włączony mikrofon. Stanie przed sądem
15-latek obraził nauczycielkę podczas zdalnych zajęć (Getty Images)

Sytuacja miała miejsce pod koniec kwietnia w czasie trwania zdalnej lekcji języka hiszpańskiego. 15-letni uczeń, zamiast uczestniczyć w zajęciach, grał z kolegami na komputerze.

Obraził nauczycielkę na zdalnych zajęciach

W pewnym momencie chłopak, zapomniawszy, że nie wyłączył mikrofonu, w obraźliwy sposób wyraził się o swojej nauczycielce. Kobieta wszystko usłyszała. Słowa nastolatka na tyle ją uraziły, że postanowiła zgłosić wydarzenie na policję.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Tarnów-Zachód. Policjanci przesłuchali podejrzanego chłopaka w charakterze nieletniego sprawcy karalnego czynu. Akta trafiły już do sądu rodzinnego.

Tarnowscy policjanci przy okazji zrelacjonowania sytuacji na Facebooku przypomnieli, że pedagodzy mają zagwarantowaną przez polskie prawo ochronę na tym samym poziomie, co policjanci czy inni funkcjonariusze publiczni.

Co oznacza, że podczas wykonywania swojej pracy, pedagodzy mają zapewnioną dokładnie taką samą ochronę, jak funkcjonariusze na służbie. W konsekwencji ściganie przestępstw w nich wymierzonych odbywa się z urzędu, a sprawcom grożą surowsze kary - czytamy na stronie tarnowskiej policji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(153)
tepic patolog...
rok temu
jestem nauczycielem, ktory zna stara szkole... jak czytam komentarze to z checia cofnalbym sie do lat 80 i pozamiatalbym Wami podłoge...uczen ma szanowac nauczyciela...podstawowa zasada...jesli nie, zmien szkole...idz do pracy...bez wyksztalcenia niewiele osiagniesz, a bez szacunku do starszych...jeszcze mniej
BliskoPrawdy
rok temu
Tak się składa że teraz powinna działać zasada domiemania niewinności,bo to sąd rodzinny zdecyduje czy winny czy niewinny.Z tego co mi wiadomo to wogóle te słowa nie były skierowane do nauczycielki tylko do chłopaków z którymi grał.Szkoda że nikt nie dał chłopakowi się wytłumaczyć tylko od razu na policję.
Hohoł
rok temu
Skoro zapomniał wyłączyć mikrofon to wulgarnie zwrócił się do nauczycielki przez przypadek (intencjonalnie wyraził swoje zdanie o niej prywatnie poza przestrzenią publiczną) i stanie przed sądem? Co mają zrobić dzieci, które są wyzywane od idiotów, debili, półgłówków, ułomków, "bydła, które należy postawić pod ścianą i strzelać" (sic!) przez nauczycieli?
Nsn
rok temu
A ksiądz który stękał,a w tle było słychać jęki oczywiście za to nie odpowie...
alexander
rok temu
Ale jaja, ale jaja czy chłopak powiedział te słowa do niej czy o niej ? Wynika, że o niej. Czy chciał ją obrazić lub ponizyć przed innymi uczniami. Wynika, że nie ponieważ usłyszała to przypadkowo, bo uczeń zapomniał wyłączyć mikrofon. Aby ta Dulcynea Hiszpańska nie narobiła sama sobie kłopotów, bo coś czuję, że ona chłopaka molestuje
Kierownik
rok temu
W Polsce i tak mamy samych baranów ,lepiej rozwiązać szkoły i przerobić na magazyny a nauczycielki na kasę do Biedronki
Rodzic
rok temu
To nie był nauczyciel tylko wyrób nauczycielo-podobny...jaki minister takie szkoły !!!
piroman
rok temu
Sądem dla Nieletnich, który pogrozi palcem. Szkoda że nikt nie wymaga obowiązków od nauczycieli jako "funkcjonariuszy publicznych": przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków. Proponuję nagrywać nauczycieli i udostępniać publicznie - w końcu jako "funkcjonariusz publiczny" prawo ochrony wizerunku im nie przysługuje.
drzeki
rok temu
Donosząc na ucznia do policji zostaje KONFIDENTEM nie nauczycielką i nie powinna pracować w zawodzie nauczycielki . Mogła to załatwić z uczniem w inny sposób
YREk
rok temu
Niech rodzice zrozumieją że przyzwalanie a pewno niejednokrotnie popieranie aroganckiego zachowania swojego dziecka, wróci do was.
Drag
rok temu
Nareszcie ci nauczyciele zmądrzeli . No ile można pozwalać pluć sobie w twarz. Plują uczniowie, rodzice a nawet nasz nierząd. Jak można się zgodzić na zaszczepienie astrą? Trzeba się naprawdę nie szanować w ogóle.
wisus54
rok temu
Pytanie? Czy policjanta można obrazić?? Przecież obecna formacja jest na usługach organizacji przestępczej PiS!
kuba
rok temu
I bardzo dobrze zrobiła. Smarkacze nie mogą być bezkarni. Wyrastają później na bezkarnych drani, których dzisiaj mamy po dziurki w nosie.
japak
rok temu
1. Czy to nauczyciel, czy ekspedientka, czy sprzątaczka- wszystkim należy się szacunek, bo wykonują jakąś pracę, by nam było lepiej żyć. 2. Jeśli mamy jakieś uwagi/ zastrzeżenia, to można je wygłosić w kulturalny sposób. Wykrzyczenie wulgaryzmów niczego nie załatwia, wystawiamy sobie świadectwo- to przejaw naszej kultury osobistej! 3. Szkoła nie wychowuje, szkoła wspomaga rodziców w wychowaniu. 4. Młodość ma swoje prawa ( prawo do błędu), ale nie PRAWO DO CHAMSTWA! 5. Jeśli bluzganie ucznia do osoby dorosłej was nie bulwersuje i dajecie na to przyzwolenie, to wkrótce was to spotka! Powodzenia!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić