Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Taśmy Obajtka. To, co zrobił prokurator, komentują doświadczeni śledczy

12
Podziel się

Niedawno do sieci wypłynęły tzw. Taśmy Obajtka. Nagrania opublikowane przez "Gazetę Wyborczą" są szeroko komentowane. Głos w tej sprawie zabrali m.in. doświadczeni śledczy.

Taśmy Obajtka. To, co zrobił prokurator, komentują doświadczeni śledczy
Na zdjęciu: Daniel Obajtek (Wikimedia Commons)
bEUDiYgR

Nagrania rozmów Daniela Obajtka pochodzą z 2009 roku. Pokazują, że jako wójt Pcimia złamał ustawę o samorządzie. Pomimo zakazu, prowadził działalność biznesową. Z tylnego fotela kierował działalnością firmy TT Plast. Później skłamał w tej sprawie przed sądem.

Zapisy rozmów od 2016 roku znajdują się w rękach prokuratora Zbigniewa Ziobry. O popełnieniu przestępstwa zawiadomił Roman Lis, wuj Daniela Obajtka.

bEUDiYgT

Taśmy Obajtka. Ciąg dalszy afery

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania ws. fałszywych zeznań aktualnego prezesa Orlenu. Nie zbadała też wątku prowadzenia zakazanej działalności przez wójta Pcimia.

"Gazeta Wyborcza" ustaliła, że "prokurator zapoznał się z załączonymi do zawiadomienia transkrypcjami zapisów rozmów telefonicznych". Do odsłuchu nie doszło. Dlaczego? Tego nie wiadomo.

bEUDiYgZ
Nie dziwię się, że nagrań nie odsłuchała, bo nie dałoby się odmówić - mówi jeden z doświadczonych prokuratorów, cytowany przez "GW".

To jednak nie wszystko. Wspomniane źródło donosi, że doświadczeni śledczy uważają, iż "po ujawnieniu przez 'Wyborczą' nagrań Daniela Obajtka prokuratura powinna na nowo podjąć sprawę składania przez niego fałszywych zeznań i prowadzenia biznesu, gdy był wójtem Pcimia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDiYhu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
czlowiek
9 miesięcy temu
Ja nie widzę problemu. Najwyżej (przed wyrokiem) ułaskawi go Anżej Duda. Już wie jak to robić.
maciek
9 miesięcy temu
kruk krukowi oka nie wykole
papcio
9 miesięcy temu
cóż nie dziw ,że chceili wprowadzić ustawę o swojje niekaralności a ciebie człowieku za nieumyty samochód scigają, dno!!!!!!!! ale jaki pan taki kram
bEUDiYhv
o.rydzik
9 miesięcy temu
ALLELUJA I DO PRZODU!
Karta Alojz
9 miesięcy temu
Takie kadry mają partie POlityczne. Obajtek, Mazurek, Sobolewski, Nitras, Tusk, Arabski, Kierwiński, Halicki, Spurek, Szenysyn.
H1120
9 miesięcy temu
Naczelnika nawet nie przesłuchała prokuratura mimo zgłaszanych zarzutów w aferze na Srebrnej,a tu człowiek objawienie , uzdrowiciel gospodarki, miałby być karany.
Polak
9 miesięcy temu
Szłapka pOsioł bojkotuje Orlen a ja mœwie patriota tankuje na Orlenie
Bubu
9 miesięcy temu
To co nakradło PO nie da da się przeliczyć
Leszek
9 miesięcy temu
Tow Miller członek KC PZPR
Tom
9 miesięcy temu
Miało być tak transparentnie, sprawiedliwie i uczciwie pod rządami PiS:)...czy ktoś wie ilu osobom ten pan załatwił ciepłe posadki? Podobno dużo...Ile było gadania, że za PO młodzi ludzie wyjeżdżali za granicę. A jak jest za PiSu? Karierę robią tylko wybrańcy a naszych inżynierów, menagerów,informatyków, ogólnie osoby o wysokich kwalifikacjach przejmują...obce korporacje bo dla nich nie ma miejsca w naszych spółkach skarbu państwa.
Jąkacz
9 miesięcy temu
Obajtek solą w oku TVN24 u GW
Jojo
9 miesięcy temu
Pis kradnie, malwersuje, i ciagle przy korycie.... Qmac.. Dosc
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić