Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Wypłynął w morze na materacu. Dramat na plaży w Łebie

190
Podziel się:

Sporo strachu najedli się plażowicze wypoczywający na plaży w Łebie. Ratownicy WOPR musieli interweniować po tym, jak otrzymali zgłoszenie, że dorosły mężczyzna zasnął i oddalił się od brzegu na dmuchanym materacu. Przeprowadzono akcję ratunkową.

Wypłynął w morze na materacu. Dramat na plaży w Łebie
Ratownicy musieli zachować spokój (Gniewińskie WOPR)

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, co widać po tłumach osób w miejscowościach wypoczynkowych. Niezależnie od miejsca wakacji warto pamiętać o swoim bezpieczeństwo. Uważać należy zarówno kąpiąc się w naturalnych akwenach, jak i wychodząc w góry. Niekiedy najmniejsze niedopatrzenie przy letnim rozluźnieniu może spowodować fatalne konsekwencje.

Niestety co roku w sezonie wakacyjnym nie brakuje osób, które lekceważą siłę Bałtyku. Tak było m.in. w Łebie, gdzie 5 sierpnia około godziny 11:30 do ratowników WOPR na plaży przybiegł chłopiec. Nieletni zakomunikował, że jego "tata nie umie pływać i chyba zasnął na materacu, bo jest bardzo daleko od brzegu". Wiadomość wywołała spore zaniepokojenie.

Ratownicy nie zwlekali ani chwili i niezwłocznie podjęli działania ratunkowe. Na miejsce natychmiast wysłano patrol na skuterze wodnym z platformą ratowniczą. Już po chwili w odległości 150 metrów od brzegu udało się odnaleźć materac, jednak nie było na nim poszukiwanego mężczyzny. Natychmiast podjęto poszukiwania, w których ratowników WOPR wsparła Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Wpadł do wody

Akcja poszukiwawcza trwała kilka minut. Po tym czasie ratownikom udało się odszukać poszukiwanego mężczyznę. Niestety turysta przebywał przez ten krótki okres pod wodą. Ratownicy stwierdzili u niego brak funkcji życiowych, dlatego przeprowadzona została resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Po kwadransie resuscytacji udało się odzyskać wszystkie funkcje życiowe. Mężczyzna odzyskał przytomność i przytomny został przetransportowany do szpitala.

Ratownicy wyrwali tego mężczyznę z objęć Neptuna i szponów śmierci. Reakcja młodego chłopca uratowała życie mężczyzny- dzięki niemu akcję rozpoczęto bardzo szybko - napisali ratownicy WOPR.
Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(190)
Sean
2 miesiące temu
50 lat temu pływanie na materacu było zabronione, konfiskata materaca.ratownicy patrolowali morze z łodzi
Alpc
2 miesiące temu
A może nie umieli pływać, jak to zdarza się niektórym ratowniczkom!
Ferx
2 miesiące temu
Selekcja naturalna,nawet mi tego osła nie żal...
skaj
2 miesiące temu
No nic dziwnego, ze nie zauważyli. Kilka dni temu byłam świadkiem w Łebie jak ratownicy byli bardziej zainteresowani rozmową ze swoimi pijanymi koleżankami, które do nich podeszły, niż tym co się dzieje w wodzie
Miro89
2 miesiące temu
Ratownicy nie widzieli bo pewnie był poza wyznaczona strefa.
Józek
2 miesiące temu
Place kilka tys zł podatku miesięcznie wuec pozwolicie ze se te 500 chociaż odzyskam
Pat
2 miesiące temu
Bardzo łatwo przychodzi wrzucanie do jednego worka "500+ ruszyły nad morze", a wypadki niestety chodzą po ludziach. Poza tym tyle państwu płacimy, że tego 500+ głupi by nie korzystał, jeśli może.
Magda
2 miesiące temu
Nikt nic nie wspomniał o Panu który krzyczał do panów ratowników,wskazując im miejsce gdzie pływał ten pan na materacu. Który był na miejscu gdzie to się wydarzyło,musiał dopłynąć i zostawić córkę na brzegu i wrócił pomagać ratownikom.
Powiedzcie
2 miesiące temu
To ratownicy nie wiedzieli tego materaca? Faktycznie musiał być już w Szwecji
Aaa
2 miesiące temu
Dobrze, że chociaż dziecko ogarnięte
micho
2 miesiące temu
Farciarz
derek
2 miesiące temu
Czy był trzeźwy ??? Czy zapłacił za akcje ratunkową ???
gegwe
2 miesiące temu
A zatem to prawda że inteligencję dziedziczy się po matce. Dowód mamy.
Lucek
2 miesiące temu
Dobrze że to dziecko było trzeźwe i w porę zareagowało.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić