Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|
aktualizacja

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Ostatnie nagranie przed tragedią

767
Podziel się:

Wypadek polskiego autokaru wstrząsnął Chorwatami. W tamtejszych mediach pojawiło się nagranie zarejestrowane 7 minut przed tragedią. Chorwaci zastanawiają się nad zachowaniem kierowcy, który według nieoficjalnych informacji miał zasnąć za kierownicą.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Ostatnie nagranie przed tragedią
Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Nagrali pojazd na kilka minut przed tragedią (YouTube)

Kilka minut później zjechał z autostrady. W mediach i internecie pojawiło się nagranie zarejestrowane przez kamery monitoringu chorwackiej autostrady, na którym widać autokar z polskimi pielgrzymami.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Ostatnie nagranie przed tragedią

Pojazd nagrano 7 minut przed katastrofą. Dziennikarze gazety Jutarnji dotarli do materiału wideo z kamery monitoringu z węzła Breznički Hum, która "złapała" polski autobus jadący w kierunku Zagrzebia niedługo przed strasznym wypadkiem.

Nagranie ma zaledwie 13 sekund. Widać na nim autokar jadący lewym pasem z prędkością typową dla autostrad. Na prawym pasie równolegle do autokaru z podobną prędkością poruszał się samochód osobowy.

Chorwaci zwracają uwagę na brak niepokojących oznak. Na krótkim nagraniu widać, że autokar jechał prosto, kierowca nie miał problemu z utrzymaniem się na pasie, nie najeżdżał na linię ciągłą. Nagranie udostępniono również na portalu YouTube pt. "Poljski bus 7 minuta prije nesreće".

Polska ambasada w Zagrzebiu uruchomiła infolinię dla bliskich osób poszkodowanych: +385 148 99 414

Wypadek polskiego autokaru miał miejsce na autostradzie A4 w Chorwacji między Jarkiem Bisaškim a Podvorecem w sobotę około godziny 5:40. Zginęło w nim 12 osób. 19 rannych jest stanie ciężkim, w chorwackich szpitalach lekarze operują co najmniej sześciu poszkodowanych.

Chorwacja. Nieoficjalna przyczyna wypadku

Z nieoficjalnych informacji, jakie otrzymaliśmy od czytelnika o2.pl wynika, że Polak, który kierował autokarem, zasnął za kierownicą i zjechał z drogi. Autokarem podróżowało kilkadziesiąt osób.

Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. Wyjazd zorganizowało biuro "U Brata Józefa", autokar zbierał pielgrzymów z różnych punktów zbiórki, m.in. okolic Konina, Sokołowa i podradomskiej Jedlni. Pielgrzymka ruszyła z Częstochowy. W nocy przejechali przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację. Do Medjugorie mieli dojechać po południu.

Zobacz także: Susza w Niemczech. "Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(767)
Antoni Wala
4 dni temu
Uważam, że za rozmiary wypadku winę ponoszą także budowniczowie autostrady. Zrobiono zielone pasy bezpieczeństwa, ale akurat na zakręcie zrobiono rów poprzeczny do autostrady. Gdyby go nie było, zaśnięcie kierowcy nie miałoby takich tragicznych konsekwencji. Jak można było zrobić coś takiego na zakręcie?
Pozdrawiam
4 dni temu
Specjaliści skończcie tą bezsensowną dyskusję!!!
Znany Ktoś
4 dni temu
Wypadek jest tragedią, ale jeszcze większą tragedią są dziennikarze...AUTOBUS JECHAŁ PO PRAWYM PASIE, A SAMOCHÓD OSOBOWY PO LEWYM. Pas pozostaje prawym niezależnie od punktu patrzenia!!!
PASTOR
4 dni temu
DLACZEGO TYLKO POLSCY KIEROWCY PO NOCY WRZĄ "TURYSTÓW" PO NOCACH. DLA OSZCZĘDNOŚCI PO CO SPAĆ W HOTELU.DLA OSZCZĘDNOŚCI DZIECI TEŻ WOZI SIĘ PO NOCACH. DLA OSZCZĘDNOŚCI OCZYWIŚCIE.A KIEROWCY TO JAKIEŚ ROBOTY I NIE SYPIAJĄ W NOCY TYLKO WOŻĄ TYCH OSZCZĘDNYCH "TURYSTÓW"
Citizen
4 dni temu
Po wpisach tutaj widać jakie buractwo teraz żyje w kraju
Ciekawy
5 dni temu
Ciekawe komu Maryja będzie się objawiała jak umrze ta pani w Medżugorie? Dlaczego Kościół nie uznaje tych objawień?
Komisja Ziob...
5 dni temu
Autokar wyjechalz pod Warszawy do Zagrzebia mial ponad 1300 km, jehali z przerwanamsze w czestochowie i mieli do pokonania ok. 800 km. Ile godzin jehali . Tu nic sie nie zgadza, a gdzie przystanek ba siusiu,na zmiane kierowcy , ka_ prxydtanek to 9k. 45 do 60 min. MUSIELI gazowac mocno.
Poderżnie
5 dni temu
Być może psychiczny Ahmed poraził kierowcę autobusu laserem.
deja vu
5 dni temu
Katastrofa polskiego autokaru w Vizille – miała miejsce w niedzielę 22 lipca 2007 około godziny 9.30 w miejscowości Vizille w departamencie Isère, na południe od Grenoble. Zginęło w niej 26 osób. Autokar wiozący 50 osób (47 pielgrzymów, pilot i 2 kierowców) w czasie powrotu z Sanktuarium Matki Boskiej w La Salette
ekspertyza
5 dni temu
W takich wypadkach jak ten dużo ludzi mogłaby uratować mała rakieta impulsyjna zamontowana z przodu autobusu uruchamiana automatycznie 20 metrów przed uderzeniem w przeszkodę. Taka rakieta oczyszczała by drogę przed autobus i nie byłoby tylu ofiar śmiertelnych.
JWJ
5 dni temu
A gdzie jest informacja w reklamie PlayVod, że usługa jest płatna? Dopiero po kliknięciu wysyłają smsa na Twój nr z jakimś pinem. Trzeba to zgłosić do RPK.
Watykanista
5 dni temu
Medjugorie - nie jest uznawane przez Watykan! To jest lokalna inicjatywa, żeby kasę tłuc na głąbach!
adolf
5 dni temu
I ,..j , im wiadomo gdzie. Biblia mówi, nie będziesz miał bogów cudzych przed mną ani czcił rzeczy która jego jest. CZYLI ( FIGÓRKI, KRZYZE ,oraz oddawanie pokłonom panom w sutannach.
zta
5 dni temu
co rok jest straszny wypadek z Polskimi pielgrzymami. Czy to nie powinno pokazać co niektórym że może to nie cieszy się OCHRONĄ Boga lub "królowej Polski" (jesteśmy monarchią, jak by ktoś nie wiedział). A swoją drogą, to Jezus zapowiedział że Szatan będzie robił cuda, i "cuda" są. Gdyby katolicy czytali ewangelie by o tym wiedzieli
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić