Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|
aktualizacja

Przemysław Czarnek dziękuje o. Rydzykowi. Mówił o nagrodzie dla rodziny Radia Maryja

640
Podziel się:

W sobotę po raz 14. zorganizowano piknik dla słuchaczy Radia Maryja: "Dziękczynienie w Rodzinie". Pojawił się na nim m.in. Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki dziękował duchownemu z Torunia i mówił o chęci wynagrodzenia całej rodziny Radia Maryja.

Przemysław Czarnek dziękuje o. Rydzykowi. Mówił o nagrodzie dla rodziny Radia Maryja
Przemysław Czarnek dziękuje o. Rydzykowi. Mówił o nagrodzie dla rodziny Radia Maryja (PAP, PAP/Tytus Żmijewski)

Tradycyjnie już piknik Radia Maryja zorganizowano w Toruniu. Uroczystości rozpoczęły się po godz. 11 w amfiteatrze przy toruńskim sanktuarium. Następnie odbyła się eucharystia pod przewodnictwem ordynariusza diecezji toruńskiej Wiesława Śmigla.

Przemysław Czarnek dziękuje o. Rydzykowi. Mówił o nagrodzie dla rodziny Radia Maryja

W Toruniu nie mogło zabraknąć osób związanych z obozem rządzącym. Do zgromadzonych przemawiał m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wspomniał on o tragicznym wypadku polskiego autokaru, jaki miał miejsce w sobotę w Chorwacji. Zginęło w nim 12 pielgrzymów z Polski.

- Pan premier Mateusz Morawiecki rozmawiał już także z premierem Chorwacji o pomocy medycznej. To wszystko oczywiście nie zastąpi tych, którzy odeszli, ale będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby pomagać rodzinom ofiar - mówił minister Czarnek, którego słowa cytuje toruńska "Gazeta Wyborcza".

Następnie Przemysław Czarnek przeszedł do podziękowań dla o. Tadeusza Rydzyka i całej rodziny Radia Maryja. Jego słowa przyjmowano z entuzjazmem. - Wam wszystkim chciałbym przyznać generalnie medal edukacji narodowej, ale że nie ma takiej procedury: generalnego medalu, to korzystając z okazji wszystkim wam dziękuje - dodał przedstawiciel rządu.

W Toruniu pojawiła się też Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa prezydenckiej kancelarii. W imieniu Andrzeja Dudy odczytała ona list, w którym głowa państwa podkreśliła, że "Radio Maryja i wspólnota skupiona wokół tej stacji to wspaniały, duchowy, medialny i społeczny fenomen".

"Bez jego udziału nie sposób wyobrazić sobie polskiego życia publicznego, i nie sposób wyobrazić sobie narodowej debaty poświęconej najważniejszym dla Polski sprawom. Pozwólcie drodzy Państwo, że dołączę do Waszego dziękczynienia. Chcę serdecznie podziękować wszystkim współtworzącym Rodzinę Radia Maryja za służbę ojczyźnie, za podtrzymywanie ducha patriotyzmu, za kultywowanie dziedzictwa wiary i tradycji, które czyni nas Polakami" - napisał prezydent Duda w liście do osób zgromadzonych na pikniku Radia Maryja.

Podczas uroczystości przemówił też sam o. Tadeusz Rydzyk. - Chcemy podziękować wszystkim, którzy współtworzą Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe. Trudno do każdego dojść i dać mu na przykład bukiet kwiatów, piękne biało-czerwone róże. Nie możemy tego zrobić, dlatego chcemy dać każdemu coś z kultury. Jest się czym cieszyć - powiedział toruński duchowny.

Zobacz także: Neo-Nówka podbija sieć. Odpowiada rzecznikowi PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(640)
PRAWDA
wczoraj
Radio Maryja bojówka na wzór rosyjskich organizacji które mają bronić Prawosławia w Rosji. Na domiar złego radio jest wspierane przez oligarchów z Kremla. Te radio i przynależni do niego ludzie nic nie mają wspólnego z Chrześcijaństwem. Propaganda i nic więcej.
Mazowszanka
6 dni temu
Czarnek ty się lepiej postaraj żeby dzieci w szkołach miały ciepło a z Rydzyka taki ojciec jak z ciebie minister
Warszawa
7 dni temu
Co podpisał Lech Kaczyński? Prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego. 2. Państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego. 3. Krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 4. W razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego. 5. Późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa To nie przez Tuska i opozycję Polska nie dostaje dotacji, tylko przez PiS, konfederację, Kaję Godek, Rydzyka i inne konserwatywno religijne partie i środowiska a przede wszystkim przez Jarosława Kaczyńskiego.
Cywilizowany
7 dni temu
niedługo z powodu gigantycznej podwyżce węgla niektóre rodziny będą marznąć bo nie będzie ich stać na opał, ale ważne, że będziemy marznąć w duchu prawdziwie katolickim. Oraz z powodu infalcji i podatków, które pis mnoży na potęgę Polacy umrą z głodu a potem będą pod zaborem rosyjskim u Putina i polski na mapie nie będzie ale za to będzie wszystko w duchu konserwatywno katolickim! Wartości dla pisu, konfederacji i środowisk prawicowo religijnych są najważniejsze, zwłaszcza te, które Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny! Polska przyjęła chrzest pod przymusem i groźbą wojny! Polska prawica czepia się jej, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię narzuconą nam przez te same państwa, które nazywają się Unią Europejską. Bez unijnych dotacji będziemy mieli przesrane, bo wiele przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych powstało i rozwinęło się właśnie dzięki unijnym dotacjom a od unijnych dotacji zależna jest Polska i los każdego Polaka.
Pis Standardy...
7 dni temu
cała prawda o Pis! I ich standardy moralne! wy katolicy nie jesteście chrześcijaninami, bo Chrystus zakazał zabijania nawet w obronie własnej i tak robili ci pierwsi chrześcijanie! Po drugie chrześcijaństwo nakazuje cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek oraz wybaczać i zapomniać wszystko i kochać swojego kata (cierpieć na syndrom Sztokholmski), być niewolnikiem, podnóżkiem itd! A wy katolicy innym nakazujecie żeby wam wszystko wybaczać, żeby inni dawali sobą pomiatać a sami zamiast postępować zgodnie ze swoją wiarą nawet gdy jest to niewygodne to powołujecie się na wartości i ideologie sprzeczne z waszą wiarą. konserwatyści i wierzący(ŻYDZI, MUZUŁMANIE, BUDDYŚCI, HINDUSI, CHRZEŚCIJANIE ITD) : 1. Bierzecie zasiłki i mieszkacie w mieszkaniach socjalnych i bierzecie stypendia, chociaż socjal to pomysł środowisk lewicowych i świeckich! 2. Korzystacie z praw pracowniczych, przepisów chroniących przed dyskryminacją itd (zamiast cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek), Chodzicie do szkół państwowych chociaż to pomysł środowisk lewicowych i świeckich w celu tępienia ciemnoty i zacofania i zabobonu! 3. Przywłaszczacie sobie powszechną edukację (szkoły państwowe) chociaż to pomysł środowisk lewicowych i świeckich! 4. Odmawiacie ludziom sprzedaży :prezerwatyw i innych rzeczy bo są sprzeczne z waszą religią i światopoglądem! (klauzula sumienia i deklarację) zamiast nie wykonywać zawodów polegających na robieniu rzeczy niezgodnych z waszymi wartościami! 5. Powołuje się na wolność, równość tolerancję i demokrację chociaż jesteście ich przeciwnikami! 6. Jak ktoś wam wygranie, że Wasze,, miłój bliźniego" otwartości na drugiego człowieka i szacunek dla drugiego człowieka jest tylko w teorii. A w praktyce wygląda, tak : niekatolick i osoba nie będąca katolikiem to gorszy sort, którego za wszelką cenę z niego trzeba przerobić na was oraz jak ktoś się nie nawróci to go zniszczycie oraz nawet siebie na wzajem żrecie! A WYGARNIĘCIE TEGO FAKTU O OTWARCIU NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA I MIŁÓJ BLIŹNIEGO ZAWYWACIE POWOŁYWANIEM SIĘ NA CHRZEŚCIJAŃSTWO A TO TYLKO WYGARNIĘCIE WASZEJ OBŁUDY I HIPOKRYZJI. BO CHRZEŚCIJAŃSKIE I KATOLICKIE ORAZ KONSERWATYWNE WARTOŚCI NAJLEPIEJ NARZUCIĆ INNYM , A SAMEMU KORZYSTAĆ Z WARTOŚCI LEWICOWYCH I ŚWIECKICH BO TAK WYGODNIE! To opis standardów PiS i innych prawicowo religijnych radykałów bez względu na kraj i wyznanie.
Prawda boli
7 dni temu
Polska zrzekła się swojej pogańskiej kultury na rzecz chrześcijaństwa narzuconego nam przez inne państwa które teraz nazywają się Unią Europejską. A pis i prawica narzekają, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i kulturę jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię narzuconą nam przez te same państwa, które kiedyś narzuciły nam Chrześcijaństwo i teraz nazywają się Unią Europejską. A prawica chce żeby Polska była biedna i żeby naród zmarł z głodu i zimna i żeby Polska była skłócona ze wszystkimi a potem na łasce Putina ale grunt, że w duch chrześcijaństwa i kultury łacińskiej i chrześcijaństwa narzuconego nam przez inne państwa które teraz nazywają się Unią Europejską.
Cywilizowany
7 dni temu
gdzie ty żyjesz kościół już upadł tylko stare pokolenia jeszcze chodzą do kościoła bo przez lata im prano mózgi ale to się kończy. A Polska jest chrześcijańska bo zostało to narzucone siłą, bo kilka osób z Mieszkiem I na czele zostało omamionych, że bycie chrześcijaninem to coś lepszego. Właśnie widzimy to dziś kiedy 70% pedofilów w naszym kraju to księża. Ludzie wyznają islam, judaizm, chrześcijaństwo, buddyzm i inne patriarchalne religie i ich odłamy bo są do tego zmuszani od tysiącleci. Bo kiedyś nie było elektryczności, mediów, internetu, prasy a pisać i czytać potrafili nieliczni więc do indoktrynacji i propagandy ustrojów społecznych służyły religie i dlatego w wielu krajach nie ma wolności religijnej, są kary za obrazę uczuć religijnych oraz apostazję i niewiarę. A heretyków zabijano bo byli przeciwnikami feudalnego społeczeństwa a chrześcijaństwo w Europie służyło jako forma kontroli i propagandy feudalnego ustroju społecznego. Poczytajcie sobie o procesach czarownic i heretyków na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary i herezje.
KICEK
7 dni temu
Jestem słuchaczką radia Maryja . KOCHAM TO RADIO I TEL TRWAM I WSZYSTKICH OJCÓW , ZA PIĘKNE KATECHEZY CUDOWNE PROGRAMY I RÓŻANIEC
Chru
7 dni temu
Oni się modlą r wywyższają ale Boga w sercu nie mają
Zen Horst
7 dni temu
Jak myślicie ? Denaturat lepiej przepuścić przez chleb jasny czy ciemny ? Proszę się spieszyć z poradą, bo goście mają do mnie przyjść za godzinę. Z góry serdecznie dziękuję!
Józefa67+
7 dni temu
Bezwarunkowo popieram PiS, Brawo PiS
Nigdy
7 dni temu
nie było mi bardziej wstyd z bycia Polakiem jak wtedy gdy członkowie rządu pląsali dookoła tego Belzebuba z Torunia zawodząc Abba Ojcze.
Babcia
7 dni temu
Pan minister wynagrodzi brak takiego medalu i sypnie kasą.Rydzyk rozdysponuje je między siebie i rodzinę ,a dziesięć procent da na radio Maryja.
Ywonn ...
7 dni temu
Brawo Panie Ministrze, Polska od tysięcy lat chrześcijańska i żadna lesbijka z piorunem tego nie zmieni
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić