Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Tego nie było w planach. Kłopoty Dudy na Szczycie Klimatycznym

668
Podziel się:

Andrzej Duda wziął udział w Szczycie Klimatycznym, zainicjowanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych – Joego Bidena. Nie obyło się jednak bez problemów. W pewnym momencie mikrofon głowy państwa został wyciszony, a polscy widzowie nie słyszeli, co właśnie mówi.

Tego nie było w planach. Kłopoty Dudy na Szczycie Klimatycznym
Andrzej Duda wziął udział w szczycie klimatycznym. Nie obyło się bez kłopotów – prezydent nie zauważył, że jego mikrofon został wyciszony (PAP, Wojciech Olkuśnik)

Wystąpienie Andrzeja Dudy było transmitowane na żywo m.in. w TVP Info i TVN24. Gdy jednak prezydent Polski zabrał głos, widzowie na początku niczego nie usłyszeli – okazało się, że mikrofon jest wyciszony.

Andrzej Duda – Szczyt Klimatyczny. Prezydent miał wyciszony mikrofon, co mówił?

Do problemów technicznych doszło na początku wystąpienia prezydenta Polski. Andrzej Duda został poproszony o odniesienie się do wypełniania przez nasz kraj założeń protokołu z Kioto.

Trzykrotnie na naszej, polskiej ziemi byliśmy organizatorem Światowej Konferencji Klimatycznej. Ostatnio, w trakcie COP24 w Katowicach w 2018 r. uzgodniliśmy pod przewodnictwem Polski "Katowice Rule Book", jak również Śląską Deklarację Solidarnej i Sprawiedliwej Transformacji. Umożliwiło to... – w tym momencie wypowiedź prezydenta urwała się.
Zobacz także: Zobacz też: Incydent z Andrzejem Dudą. "Oczekuję, że winni zostaną ukarani"

Zagadka, co dokładnie powiedział Andrzej Duda, została rozwiązana po opublikowaniu nagrania z udziałem prezydenta. Pojawiło się ono na stronie Kancelarii Prezydenta RP na Facebooku. Okazało się, że Duda relacjonował przebieg wdrażania ustaleń Porozumienia Paryskiego w Polsce.

Umożliwiło to wdrożenie Porozumienia Paryskiego oraz podniesienie znaczenia wymiaru ludzkiego w duchu zasady, że nikt nie może zostać pozostawiony samotnie. Dynamika nadana przez Polskę podczas COP24 przyczyniła się do tego, że Unia Europejska jako pierwsza, światowa gospodarka przyjęła cel neutralności klimatycznej do 2050 r. oraz zwiększyła cele redukcji emisji do 2030 r. do co najmniej 55 proc. – powiedział Andrzej Duda uczestnikom szczytu klimatycznego.

Andrzej Duda nie krył satysfakcji, że Polska była jednym z państw zaproszonych do udziału w Szczycie Klimatycznym. Jak podkreślił, świadczy to o ogromnym znaczeniu Polski na arenie międzynarodowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(668)
emeryt
2 lata temu
I tak wszyscy wiedzą, że Duda górnikom obiecał że nie zamknie nigdy kopalń, a na szczytach klimatycznych mówi zupełnie coś innego i chce żeby go poważnie traktować.
Tytus
2 lata temu
NIKT NICZEGO NIE TRACI przez wyciszone mikrofony a wręcz przeciwnie,ponieważ słuchanie wypocin chorego umysłu ma szalenie zły wpływ na zdrowie audytorium.Nawet wizja bez fonii ma negatywne działanie podprogowe.
edi
2 lata temu
Polska inicjatorem a hamulcowym to kto?
zażenowana
2 lata temu
Jakaś dobra dusza chciała uchronić prezydenta, a przy okazji i Polskę , przed kolejną kompromitacją. To nadymanie się, że zaproszenie do udziału w Szczycie Klimatycznym to wyraz ogromnego znaczenie Polski ! A może został zaproszony, żeby się czegoś nauczył, bo przecież wygłaszane przez niego na ten temat brednie, to wstyd i kompromitacja. Uczeń podstawówki wie więcej. Ale po reformie ministra Czarnka już tak nie będzie. Przecież kilkuletni dzieciak nie może być mądrzejszy od prezydenta!!!!
wb.
2 lata temu
Unia rzeczywiście pierwsza podjęła działania dla zapewnienia neutralności klimatycznej ale Polska w Unii jako ostatnia decydując się na odejście od energetycznego prymatu węgla w energetyce i żadna to zasługa Dudy, czy obecnych rządów a działania UE oparte na kosztach emisji CO2 czyniące energetykę oparta na węglu horrendalnie drogą
Leon
2 lata temu
Duda to kto to. On catering załatwia na tym szczycie? bo nie kojarzę
Leon
2 lata temu
A co on ten maliniak mógł mówić sam. Ciekawe czy mówił po angielsku tzn łamaną angielszczyzną. On(maliniak) nadaje się na dożynki a nie na szczyt klimatyczny. Wracaj nie rób wstydu,jedz na narty bo jeszcze trochę sniegu jest.
Szum
2 lata temu
Maliniak to nasz wstyd narodowy.
dowas
2 lata temu
Przestańcie juz nadawać o klimacie i tak wiemy o co chodzi,jak ujawnił Charlie Chester dyr.CNN,po plandemii,z którą ludzie juz się oswoili,przyjdzie czas na "zmiany klimatu",tzw główne media juz zaczęły ,premier,prezydent i opozycja-tańczycie jak wam każe globalna mafia,która zbija kase na głupocie ludzkiej i jej straszeniu ciągłym wyimaginowanym zagrożeniem,tak naprawde stworzonym przez was wszystkich-poprzez stosowanie przez juz dekady projektów geoinzynieryjnych pozwalających na kontrolowanie pogody i jej zmian,oraz wpajaniu ludziom,ze muszą kupowac i stosowac nowe technologie,które ktos chce sprzedac i zarobić znów mld dol.Moze jakis art o tym jak to podziemne i podwodne wulkany dziwnym trafem zwiekszają swoją aktywność topiąc lodowce?A wy ludziom wmawiacie,że to przez cO2 z pieców,hodowli mięsa i tego typu bzdury.
Mike
2 lata temu
Ludzie prymitywni, prości zwykli używać słów i terminów, których znaczenia nie rozumieją. Chamota udaje tym samym jaka jest oczytana, żenada.
>>>>>
2 lata temu
Niema takich słów którymi mógłbym nazwać tego typa !!!!
alek
2 lata temu
kogo to interesuje co adrian ma do powiedzenia
Polak
2 lata temu
moje słowa kieruje do pajaca ...który zaczyna kłopoty Dudy....po pierwsze dziadzie nie sądzę byś był kolegą pana doktora prezydenta państwa Andrzeja Dudy....pajacu,a po drugie ,to są kłopoty Organizatorów łączy....widać z daleka na czyje zlecenie działasz...
Polak
2 lata temu
moje słowa kieruje do pajaca ...który zaczyna kłopoty Dudy....po pierwsze dziadzie nie sądzę byś był kolegą pana doktora prezydenta państwa Andrzeja Dudy....pajacu,a po drugie ,to są kłopoty Organizatorów łączy....widać z daleka na czyje zlecenie działasz...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić