Tego nie było w planach. Kłopoty Dudy na Szczycie Klimatycznym

910

Andrzej Duda wziął udział w Szczycie Klimatycznym, zainicjowanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych – Joego Bidena. Nie obyło się jednak bez problemów. W pewnym momencie mikrofon głowy państwa został wyciszony, a polscy widzowie nie słyszeli, co właśnie mówi.

Tego nie było w planach. Kłopoty Dudy na Szczycie Klimatycznym
Andrzej Duda wziął udział w szczycie klimatycznym. Nie obyło się bez kłopotów – prezydent nie zauważył, że jego mikrofon został wyciszony (PAP, Wojciech Olkuśnik)

Wystąpienie Andrzeja Dudy było transmitowane na żywo m.in. w TVP Info i TVN24. Gdy jednak prezydent Polski zabrał głos, widzowie na początku niczego nie usłyszeli – okazało się, że mikrofon jest wyciszony.

Andrzej Duda – Szczyt Klimatyczny. Prezydent miał wyciszony mikrofon, co mówił?

Do problemów technicznych doszło na początku wystąpienia prezydenta Polski. Andrzej Duda został poproszony o odniesienie się do wypełniania przez nasz kraj założeń protokołu z Kioto.

Trzykrotnie na naszej, polskiej ziemi byliśmy organizatorem Światowej Konferencji Klimatycznej. Ostatnio, w trakcie COP24 w Katowicach w 2018 r. uzgodniliśmy pod przewodnictwem Polski "Katowice Rule Book", jak również Śląską Deklarację Solidarnej i Sprawiedliwej Transformacji. Umożliwiło to... – w tym momencie wypowiedź prezydenta urwała się.
Zobacz także: Zobacz też: Incydent z Andrzejem Dudą. "Oczekuję, że winni zostaną ukarani"

Zagadka, co dokładnie powiedział Andrzej Duda, została rozwiązana po opublikowaniu nagrania z udziałem prezydenta. Pojawiło się ono na stronie Kancelarii Prezydenta RP na Facebooku. Okazało się, że Duda relacjonował przebieg wdrażania ustaleń Porozumienia Paryskiego w Polsce.

Umożliwiło to wdrożenie Porozumienia Paryskiego oraz podniesienie znaczenia wymiaru ludzkiego w duchu zasady, że nikt nie może zostać pozostawiony samotnie. Dynamika nadana przez Polskę podczas COP24 przyczyniła się do tego, że Unia Europejska jako pierwsza, światowa gospodarka przyjęła cel neutralności klimatycznej do 2050 r. oraz zwiększyła cele redukcji emisji do 2030 r. do co najmniej 55 proc. – powiedział Andrzej Duda uczestnikom szczytu klimatycznego.

Andrzej Duda nie krył satysfakcji, że Polska była jednym z państw zaproszonych do udziału w Szczycie Klimatycznym. Jak podkreślił, świadczy to o ogromnym znaczeniu Polski na arenie międzynarodowej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić