o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Tego nie puszczą w telewizji. Szef Agrounii miażdży PiS i TVP

95
Podziel się

Do potężnego spięcia doszło między liderem Agrounii Michałem Kołodziejczakiem, a dziennikarką TVP Info. Reporterka zapytała przedstawiciela rolników o nową propozycję ministerstwa zdrowia – 200 mln złotych na walkę z afrykańskim pomorem świń. Kołodziejczyk odpowiedział dziennikarce nie przebierając w słowach i przy okazji skrytykował także TVP.

Tego nie puszczą w telewizji. Szef Agrounii miażdży PiS i TVP
Lider Agrounii Michał Kołodziejczak starł się z dziennikarką TVP (PAP, Grzegorz Michałowski)
bEEDKuXp

"Wojna o wieś" – transparenty z takim hasłem przynieśli ze sobą rolnicy protestujący w środę na drodze krajowej nr 12 w Rękoraju (woj. łódzkie). Przejazd zablokowało kilkadziesiąt ciągników i maszyn rolniczych. Utrudnienia w ruchu mają potrwać aż dwa dni.

Rolnicy, którzy tracą swoje trzody z powodu afrykańskiego pomoru świń (ASF), domagają się od rządu wsparcia finansowego. Na początku sierpnia przeznaczenie 200 mln złotych na ten cel zadeklarował minister rolnictwa Grzegorz Puda. Właśnie o tę propozycję podczas protestu rolników zapytała lidera Agrounii Michała Kołodziejczyka dziennikarka TVP Info.

Rolnik na tej sytuacji w ciągu kwartału traci milion złotych. W tym miejscu rolników jest kilkuset, te 200 mln niech sobie minister wsadzi w d... i niech sobie tymi pieniędzmi wytrze d… – skwitował słowa dziennikarki Kołodziejczyk.
bEEDKuXr

Mocny atak na PiS i TVP. Lider Agrounii nie przebierał w słowach

Kołodziejczyk zaatakował także partię rządzącą. Stwierdził, że rolnicy nie zgadzają na "błazna w ministerstwie rolnictwa". Dodał, że Puda nie zna się na tym co robi i powinien się "pakować".

Jest to d…, który nas wszystkich upokarza. Człowiek, który z nami nie rozmawia. Niech pani nie wspomina więcej ministra rolnictwa w tym miejscu – zwrócił się do reporterki przewodniczący Agrounii.
bEEDKuXx

Dalej Kołodziejczyk w ostrych słowach skrytykował Telewizję Polską. Podkreślił, że telewizja publiczna "zakłamuje prawdę". Zauważył, że oferowana pomoc dla rolników jest niewspółmierna do wydatków rządu na TVP.

Dwa miliardy złotych na telewizję to można dać. Cóż to jest w porównaniu do 200 mln na rolnictwo? Strategiczny element polskiej gospodarki – 200 mln. A telewizja, w której pani pracuje – dwa miliardy – oburzał się lider Agrounii.

Ostre słowa na temat TVP "Przez to, że zakłamujecie rzeczywistość, Ci ludzie muszą tu stać"

Rolnik zwrócił także uwagę na zapowiedziane ostatnio podwyżki dla posłów i senatorów. Na te słowa stojący za Kołodziejczykiem demonstranci zaczęli krzyczeć "Brawo!".

bEEDKuXy
Ile razy mają brać lewe zwolnienia pracownice Biedronki? Prezydent i premier obiecali, ze nie będą pracowały w niedzielę – podkreślił Kołodziejczyk. – Ile pani pracuje w tygodniu, też 200-250 godzin, jak wielu tych ludzi? Czy tak jak ratownicy medyczni, którzy wykręcają po 450 godzin? (zapewne chodziło o liczby godzin pracy w miesiącu – red.) – kontynuował.

Kołodziejczyk stwierdził na koniec, że życzy dziennikarce dobrej pracy. Dodał, że o nią również protestujący będą walczyć.

Ale nigdy nie zgodzimy się na obłudę telewizji publicznej, bo przez to, że wy zakłamujecie rzeczywistość, ci ludzie muszą tutaj stać. (…) Nie zejdziemy z tej drogi, dopóki wasza telewizja nie będzie normalna. Nie będziemy jak totalna opozycja domagać się rozwiązania TVP Info, tylko, żeby Pani mogła normalnie wykonywać swoją pracę – podkreślił na koniec.
bEEDKuXz

Obejrzyj także: Wojna o polską świnię. "Co godzinę upadają 3 gospodarstwa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEDKuXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
Cytrynka
miesiąc temu
24 mld rocznie pincet plus i 45 mld rocznie na odsetki od zadłużenia państwa... a jeszcze co roku powiększają zadłużenie...
Cywilizacja
miesiąc temu
POLSKA STAŁA SIĘ RAJEM DLA NIEWYKSZTAŁCONYCH WIELODZIETNYCH RODZIN...BO TO ICH WSPIERA WYBIERANY ELEKTORAT....A CI CO Pracują TO NIE WYRABIAJĄ Z DROŻYZNĄ.. Ludzie dali się sprzedać za 500 + i bajeczki patriotyczne pis, jak to oni Polskę kochają i jak oni o nią dbają,kłamstwo! PiS robi z nas połączenie komunistycznej Rosji z Europą za czasów inkwizycji (obecnie kongregacja nauki i wiary). PIS nas skłócił ze sobą nawzajem i z innymi państwami. PIS nas zagdłużył i wprowadza co raz więcej podatków i co raz większą drożyznę i robi z nas ciemnogród średniowieczny. Przez ich wybryki Unia Europejska nie daje nam kasy a bez tej kasy będziemy zapaścią cywilizacyjno-gospdarczą o mentalności ze średniowiecza i będziemy ciemnogrodem jak Indie (lub gorzej Afryka). W Indiach szwaczka zarabia 30 centów. Przez PiS i inne konserwatywno religijne partie będziemy zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną i będziemy najtańszą siłą roboczą w Europie, a nawet na świecie.
Greta
miesiąc temu
Nie jestem rolnikiem ale ich rozumiem. Zapewne nigdy na prawdziwej wsi nie byłeś i pot po dupie Ci nie spłynął chlop prawdę powiedział a jak by ktos chcial to może zostać rolnikiem. Cóż patrzysz na ogrzewanie domu widac nigdy w piecu nie paliłeś....
bEEDKuXT
Stop Cenzura
miesiąc temu
idzie wszystko na pińcet plus i dla innych nie wystarcza
Moje zdanie
2 miesiące temu
Nino może nie miażdży, ale wyraża swoje zdanie
Aleksander
2 miesiące temu
Popieram Polskich rolników bo jak ich braknie to trzeba się pakować koniec życia w Polsce umierać z głodu będzie trzeba bo UNIA da ale za euro a nie za złotówki.
Oko
2 miesiące temu
A jakimże autorytetem jest przewodniczący tzw. "Agrounii"? Mieszkam na wsi i jakoś nie widzę biedy. Owszem, nie każdy rolnik ma najnowszy ciągnik, ale prawie każdy ma piękny dom. Większość nie płaci podatków, a kwota ubezpieczenia w KRUS to śmiech na sali. Każdy dom ma możliwość podłączenia do sieci gazowej a i tak przeważnie grzeją domy drewnem bo tego towaru mają pod dostatkiem, więc koszty ogrzewania są wręcz znikome. Wiem, że praca na roli to nie bułka z masłem, ale naprawdę nie przesadzajmy.
obserwator
2 miesiące temu
w sumie co za rózniąca PO czy PIS ... obie partie nie dały by więcej... rolnicy nich trzymają mordy... jak jest urodzaj i mają kilka razy więcej kasy niz poprzednio to nic.... ale jak im coś złe to od razu po pomoc... jak by mechanicy, fryzjerzy i inni nie byli zapisani w KRUS to nie było by takiego problemu z kasą dla nich ale jak my musimy się dzielić z naszych podatków na doplacanie dla tych złodzieji o nic nie gadają
Nie polityce ...
2 miesiące temu
Brawo, jechać z tym PiS i TVP.
Grażyna
2 miesiące temu
Jak rolnik traci milion złotych na kwartał to z czego on żyje nawet śmiem twierdzić że nie powinien już dawno żyć
Gal Anonim
2 miesiące temu
Jak można opowiadać takie bzdury. Chłopek zawsze będzie chłopkiem.
Patriota
2 miesiące temu
To jest efekt nie naszej władzy, ale wykańczającej naszą gospodarkę polityki unii europejskiej, dla zachodniej europy jesteśmy zbyt konkurencyjni, więc unia przy pomocy zdrajców z tzw. totalnej opozycji, na czele której stoi chyży ruj dąży do zniszczenia naszej gospodarki, mamy być niewolnikami europy i konsumentami żywności trzeciej kategorii.
EVA DEUTSCHLA...
2 miesiące temu
POLSKA STALA SIE RAJEM DLA NIEWYKSZTALCONYVH WIELODZIETNYCH RODZIN...BO TO ICH WSPIERA WYBIERANY ELEKTORAT....A CI CO PRACUJA TO NIE WYRABIAJA Z DROZYZNA....ZAL MI TYCJ CO NIE WYEMIGROWALI Z TEGO KRAJU JAK JA W 80 TYCH LATACH
bEEDKuXL
jan
2 miesiące temu
jeżeli 200 mln to kilku rolników to kiedy zdążyli uwłaszczyć się na państwowej ziemi ? Zdążyli bo byli z poprzednią władzą za pan brat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić