o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Macierewicz rozmawiał z rolnikami. Zrobiło się gorąco

24
Podziel się

Mocne słowa padły na spotkaniu Antoniego Macierewicza z rolnikami w Czarnocinie w Łódzkiem. Mieszkańcy dali jasno do zrozumienia, że nie podoba im się polityka rządu wobec hodowców trzody poszkodowanych przez wirusa ASF. Podkreślono, że PiS prowadzi kampanię wyborczą, zamiast rozwiązywać problemy zwykłych ludzi.

Macierewicz rozmawiał z rolnikami. Zrobiło się gorąco
Atonii Macierewicz spotkał się z rolnikami. Ci zarzucili mu, że prowadzi kampanię wyborczą (Facebook)
bEJUzChx

Antonii Macierewicz spotkał się z rolnikami z Czarnocina i okolic. Jak relacjonuje "Gazeta Wyborcza", na spotkaniu obecni byli przedstawiciele AgroUnii. Nim wiceszef PiS zdążył zabrać głos, do mikrofonu podszedł jeden z uczestników spotkania. Stwierdził, że nie będzie popierał Macierewicza, ponieważ jest "fałszywy".

Moim zdaniem jest to pora, by skończyć z tą kampanią wyborczą. Tak samo było na Lubelszczyźnie i Podlasiu, tam też jest ASF, który zniszczył ludzi i gospodarstwa. Tysiące gospodarstw jest tam zadłużonych, odbywają się licytacje komornicze. Podlasie to piękne miejsce, ale nie ma tam rolnictwa. Co dalej? Bo moim zdaniem tu będzie tak samo, a zdrowe świnie zostaną wybite – podkreślił rolnik.
bEJUzChz

Czarnocin. Antonii Macierewicz spotkał się z rolnikami. Obiecał odszkodowania

Macierewicz obiecał, że ostanie uruchomiony skup świń dla rolników poszkodowanych w związku z utworzeniem czerwonej strefy. Zapowiedział także wyrównania różnicy między ceną tucznika w strefach zagrożonych a ceną rynkową.

Środki na te cele wygospodarować ma Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Uchylony ma również zostać zakaz skupu świń w niektórych gminach.

bEJUzChF

Rolnicy protestują przeciwko przymusowemu ubojowi z powodu ASF. "Rząd nie radzi sobie z tą chorobą"

GW przypomina, że we wtorek protestowali rolnicy z wsi Srock. 150 traktorów zablokowało rondo, które łączy drogę krajową nr 12 z trasą S8.

Możemy tylko przeprosić kierowców za utrudnienia i blokadę, ale rolnicy mają swoje racje. Rząd od dwóch lat ich nie słucha. Teraz musi posłuchać – tłumaczył podczas akcji przewodniczący AgroUnii Michał Kołodziejczak.

W rozmowie z WP lider organizacji zwracał uwagę, że jest to "pierwszy protest rolników w sezonie żniw". Dodał, że dotyczy zabijania zdrowych zwierząt w wyniku przymusowego uboju podczas epidemii afrykańskiego pomoru świń (ASF).

bEJUzChG
Rząd nie radzi sobie z tą chorobą – ocenił Kołodziejczak na łamach WP.

Obejrzyj także: "Bzdura". Bogdan Zdrojewski o słowach Antoniego Macierewicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJUzCia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Miasto
2 miesiące temu
Jak Polskę z Unii Europejskiej wywalą lub PiS i konfederacja i republikanie zrobią polexit, to nie będziemy mieć kasy od Unii Europejskiej, a przez to będziemy zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną i będziemy najtańszą siłą roboczą w Europie a nawet na świecie! Po drugie Polska jest zadłużona po uszy (a w TVP i trwam mówią, że za pis wszystko jest ok) a jak nam unia Europejska nie da kasy to będzie jeszcze gorzej, po drugie unia Europejska może zarządać od nas zwrotu wszystkich pieniędzy i innych rzeczy, które nam dała. Polska gardzi unijnymi wartościami, ale kasa od Unii Europejskiej jej nie śmierdzi, wręcz przeciwnie, Polska bierze ile się da. Nawet najwięcej.
Cywilizacja
2 miesiące temu
Ludzie dali się sprzedać za 500 + i bajeczki patriotyczne pis, jak to oni Polskę kochają i jak oni o nią dbają,kłamstwo! PiS robi z nas połączenie komunistycznej Rosji z Europą za czasów inkwizycji (obecnie kongregacja nauki i wiary). PIS nas skłócił ze sobą nawzajem i z innymi państwami. PIS nas zagdłużył i wprowadza co raz więcej podatków i co raz większą drożyznę i robi z nas ciemnogród średniowieczny. Przez ich wybryki Unia Europejska nie daje nam kasy a bez tej kasy będziemy zapaścią cywilizacyjno-gospdarczą o mentalności ze średniowiecza i będziemy ciemnogrodem jak Indie (lub gorzej Afryka). W Indiach szwaczka zarabia 30 centów. Przez PiS i inne konserwatywno religijne partie będziemy zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną i będziemy najtańszą siłą roboczą w Europie, a nawet na świecie.
Steskniony
3 miesiące temu
Super niech przyjdzie PO i usunie PIS od władzy wtedy będzie super dobrze dzieci nie będą krzyczały na plazy wszystko będzie tańsze i z sąsiadami będzie za pan brat
bEJUzCib
Do Antka
3 miesiące temu
"ZADNA ILOSC DOWODOW NIGDY NIE PRZEKONA IDIOTY" MARK TWAIN
tak jest
3 miesiące temu
na widły
5x3x
3 miesiące temu
Antek zrób psychotesty. Na pewno oblejesz.
marek
3 miesiące temu
A co Antek ma do rolników??
Szop pracz
3 miesiące temu
Koniecznie Antek musi powołać jakąś komisję, najlepiej dziesieciletnia!
Obajtek
3 miesiące temu
Chłop zawsze był głupi
Steve
3 miesiące temu
Obudzili się???
Facet
3 miesiące temu
Przeciez Antek umie tylko wszystko spieprzyc wiec po co do rolnikow wychodzi? Czy teraz czas na rolnictwo po armii?
Robert
3 miesiące temu
Dadzą ( powiedzą że dadzą) 100zl do krowy to chłop mało loda nie zrobi panu Macierewiczowi
Spięty
3 miesiące temu
Rolnicy kler czeka na waszą ziemię
bEJUzChT
Oluszka
3 miesiące temu
O proszę Antek wyszedł z szafy.wrócą miesięcznice,komisje i pośmiewisko na scenie międzynarodowej bo przecież to naczelny polskiego kabaretu.czekamy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić