"Tego nie rozumieją o Ukrainie i Białorusi". Pięć punktów

Dziennikarka Hanna Liubakova, która na bieżąco przekazuje informacje na temat wojny w Ukrainie, napisała na Twitterze post skierowany do Zachodu. Stwierdziła, że Białoruś i Ukraina nie są strefą wpływów Rosji. Czego Zachód nie rozumie? Dziennikarka wymieniła w sumie pięć punktów.

"Tego nie rozumieją o Ukrainie i Białorusi". Pięć punktów
Marsz pod hasłem "Solidarni z Białorusią" w Gdańsku (Wirtualna Polska, Tomasz Waleński)

Białoruska dziennikarka Hanna Liubakova w trwającym tygodniu opublikowała na Twitterze wymowny post. Jest on adresowany do Zachodu. Zwróciła uwagę na sprawy związane z konfliktem w Ukrainie, ale także z aktualną sytuacją Białorusinów.

"Nie jesteśmy strefą wpływów Rosji"

Czego Zachód nie rozumie o Ukrainie i Białorusi? Nie jesteśmy strefą wpływów Rosji, mamy tożsamość i podmiotowość polityczną. Nie jesteśmy ofiarami, lecz odważnymi wojownikami. Należymy do Europy. Mamy potencjał i możemy się rozwijać. "Zamrożony konflikt" nie jest rozwiązaniem - napisała dziennikarka.

Hanna Liubakova podkreśliła, że zamrożony konflikt nie jest rozwiązaniem problemu. W ostatnim czasie dużo jednak mówi się o takim kroku. Bill Browder powiedział PAP, że nie widzi możliwości, by prezydent Wołodymyr Zełenski zgodził się na oddanie jakichkolwiek terytoriów. Najprawdopodobniej więc Rosja będzie okupowała część terenów Ukrainy, a walki mogą jeszcze długo się toczyć.

Zdaniem ekspertów, jeśli żaden z sojuszy nie włączy się czynnie do walki, jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Dziennikarka wielokrotnie podkreślała, że nie można zostawić wschodnich państw tylko dlatego, że są w rękach tyranów i nie należą do NATO. Broniła także Białorusi, podkreślając wyraźnie, że jest "pod okupacją", a zdecydowana większość obywateli nie popiera wojny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Białorusini są przeciwni rosyjskiej inwazji i wojnie w Ukrainie. W pewnym stopniu Białoruś jest pod okupacją. W ostatnią niedzielę zatrzymano blisko tysiąc osób protestujących przeciwko wojnie - relacjonowała dziennikarka w jednym z pierwszych tygodni wojny.
Zobacz także: Obejrzyj także: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić