aktualizacja 

Tej daty "Putin nie dożyje". Opozycjonista podał konkretny dzień i miesiąc

Władimir Putin zostanie zabity przez osoby z otoczenia Kremla - uważa mieszkający w Ukrainie, były deputowany do Dumy Państwowej, Illia Ponomariow. Jak uważa opozycjonista, moc Putina jako prezydenta po 2022 roku jest coraz słabsza.

Tej daty "Putin nie dożyje". Opozycjonista podał konkretny dzień i miesiąc
Władimir Putin (EPA, PAP, MIKHAEL KLIMENTYEV)

Jak powiedział Ponomariow w rozmowie z "Newsweekiem", siła Putina "tkwi w jego pozycji jako samca alfa". Rok 2022 był rokiem, w którym pozycja ta zaczęła słabnąć. - Moja prognoza wciąż pozostaje aktualna, że nie dożyje swoich następnych urodzin - twierdzi opozycjonista. Rosyjski dyktator urodził się 7 października 1952.

"Putin zostanie zabity"

Dodał jednak, że jego osobistym marzeniem jest oczywiście "zobaczyć Putina w Hadze", ale nie wierzy, że jest to możliwe.

Otaczający go ludzie nie pozwolą mu jechać do Hagi, bo jego zeznania mogą być dla nich bardzo krzywdzące. Zostanie zabity - dodał Ponomariow.

Ponomariow odniósł się w ten sposób do oskarżeń Rosji o systemowe zbrodnie wojenne w Ukrainie. Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze mówi o licznych przypadkach gwałtu, kradzieży i zabójstwa cywili, ale pomimo wezwań sądu do działania i góry dowodów przeciwko Putinowi, nadal nic nie wskazuje na to, by MTK miał oskarżyć rosyjskiego przywódcę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Admirał Gorszkow na Morzu Norweskim. Rosyjska fregata z pociskami hipersonicznymi nagrana

Plotki o stanie zdrowia Putina

Sam Ponomariow próbuje obalić Putina, powołując I Kongres Deputowanych Ludowych Rosji. Liczy, że uda im się stworzyć "drogę do demokracji w Rosji". Eksperci mają nadzieję, że Putin jak najszybciej zrzeknie się władzy, aby zakończyć swoją dziką wojnę, ale niewielu wierzy, że stanie się to w najbliższym czasie.

Pojawiają się doniesienia, że jedyną drogą do ustąpienia Putina jest jego stan zdrowia, o którym plotki krążą od lat. Eksperci twierdzą, że Putin wcześniej cierpiał na raka, ale jego niedawne publiczne wystąpienia są powodem do myślenia o innych chorobach, m.in. o Alzheimerze.

"Pogarszający się stan zdrowia Putina"

Dyrektor CIA, William Burns, powiedział w zeszłym roku, że obserwował Putina przez wiele lat. - To, co widziałem, zwłaszcza w ciągu ostatniej dekady, to w pewnym sensie duszenie się w bardzo łatwopalnej kombinacji pretensji, ambicji i niepewności - powiedział.

Kanał na Telegramie Generał SVR, który rzekomo ma poufne źródła na Kremlu, podkreśla, że lekarze Putina niedawno zauważyli "znaczące pogorszenie się jego stanu zdrowia" i zalecili mu odejście od władzy i odpoczynek. - W grudniu, zgodnie z zaleceniami lekarskimi, prezydent odwołał kilka tradycyjnych wydarzeń i kilka wizyt – twierdzi kanał.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić