Telewizja Republika przerobiła serduszko WOŚP. Opłaciło się, burza w komentarzach

1655

Dziennikarze Telewizji Republika z przekąsem skomentowali działania Strajku Kobiet, który wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do komentarza dołączono grafikę, która wzburzyła wielu internautów. Czy przekroczono granice dobrego smaku?

Telewizja Republika przerobiła serduszko WOŚP. Opłaciło się, burza w komentarzach
Telewizja Republika przerobiła serduszko WOŚP (Facebook.com, Telewizja Republika)

W dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszystkie oczy skierowane są na Jerzego Owsiaka, którego fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

WOŚP według Telewizji Republika. Serduszko poplamione krwią

Administratorzy profilu Telewizji Republika na Facebooku nawiązali do finału w – delikatnie mówiąc – mrocznej formie. Akcje WOŚP wspiera wiele organizacji i firm, ale uwaga dziennikarzy skupiła się na Strajku Kobiet.

W tym roku gra niezwykle egzotyczny sojusz Ogólnopolski Strajk Kobiet i WOŚP. Jaki tego będzie efekt? – zastanawia się Telewizja Republika.

Odpowiedzią na to pytanie jest grafika dołączona na postu. Widać na niej charakterystyczne serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które w wersji Telewizji Republika jest czarne, przez środek przechodzi czerwona błyskawica Strajku Kobiet. Dla lepszego efektu białe tło "poplamiono krwią", a całość dopełnia napis: "Wielka Orkiestra Świątecznej Aborcji". Post oznaczono hasztagiem "włącz prawdę".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Grafika wywołała burzę, tak jak tego chcieli twórcy. Kontrowersyjny post zebrał w godzinę blisko 900 reakcji i ponad 300 komentarzy. To sukces Telewizji Republika, biorąc pod uwagę małe zainteresowanie internautów innymi materiałami opublikowanymi w niedzielę.

68 565 021 złotych - taką kwotę uzbierano do tej pory na WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 29. Jednym ze znanych darczyńców jest ksiądz Kazimierz Klaban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu, który po raz kolejny przekazał zebrane podczas mszy świętej pieniądze na inicjatywę Jurka Owsiaka.

Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało - powiedział w trakcie nabożeństwa ks. Kazimierz Klaban z Elbląga.
Zobacz także: Były rzecznik WOŚP odsłania karty. Mówi o kulisach pracy w fundacji
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić