o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Ten lek pomoże walczyć z koronawirusem? Obiecujące prognozy

5
Podziel się

Apronityna może pomóc w walce z COVID-19. O tym, że ten lek jest szansą na uporanie się z koronawirusem piszą na łamach czasopisma "Cells" naukowcy z University of Kent, Goethe-University we Frankfurcie nad Menem i Hannover Medical School.

Ten lek pomoże walczyć z koronawirusem? Obiecujące prognozy
Ten lek pomoże w walce z COVID-19? Optymistyczne podejście naukowców (Pixinio)
bDXTkjcl

Spostrzeżenia naukowców z Wielkiej Brytanii i Niemiec opisuje rmf24.pl. Donoszą oni, że aprotynina wykazała pożądaną aktywność wobec koronawirusa SARS-Cov-2 w stężeniach, które mogą być realnie osiągnięte u pacjentów.

Aprotynina ma blokować kluczowe dla koronawirusa enzymy. Ponadto podobno potrafi utrudniać wirusowi przedostawanie się do komórek zakażonej osoby. To natomiast hamuje replikacje.

bDXTkjcn

Póki co ten specyfik jest dopuszczony w Rosji. Tam stosuje się go jako środek przeciwko grypie.

Koronawirus. "Może mieć potencjał"

Apronityna w aerozolu jest według dotychczasowych doniesień bardzo dobrze tolerowana w przypadku pacjentów cierpiących na grypę. Są szanse, że jeśli będzie podawana dostatecznie wcześnie, może mieć pewien potencjał w zapobieganiu ciężkiemu przebiegowi Covid-19 - przekazał współautor pracy, prof. Martin Michaelis ze School of Biosciences, University of Kent, cyt. przez rmf24.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXTkjcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Georg
6 miesięcy temu
Dlaczego u nas nie można sprawdzić amantadyny,lekarz z Przemyśla ma sukcesy z ogólnie dostępnym lekiem
hmm
6 miesięcy temu
Który to już ten "cudowny" lek zwalczający covid w tym roku?
Rafał te
6 miesięcy temu
Ja proponuję kuracje💩-- OZONOWANYM🤮należy wcierac😳
bDXTkjcP
lekarstwo
6 miesięcy temu
Nikt nie dostanie żadnego lekarstwa, zapomnijcie!!! O naszym cudownym lekarstwie było tutaj głośno jeden dzień, a potem nagle cisza i amnezja zupełna!!! Dobrze wiemy dlaczego i czyje magazyny są pełne, a oni wyrażnie zaznaczyli, że nic nie może się zmarnować!!! Zgoda naszego nieżądu już jest, nowiutka ustawa na tę okoliczność gwarantująca zero odpowiedzialności i przymus również!!! Szukać na ale tuba (pisać razem, kropka pl) obejrzeć /film usuwany/
greg.star
6 miesięcy temu
aprotynine juz dawno stosowano w rosji Bułgarii i innych krajach ale WHO zaraz tego zakaże bo bedzie wspaniala szczepionka na covida po której polowa luszkosci pujdzie do piachu pewnie dlatego chca te krematoria. czego sie spodziewacie amerykańska instytucja badajaca rozprzestrzenianie sie covida opłacana jest przez Rockefellera
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić