Ten pies to pogromca przemytników. "Lola" ma na koncie spore sukcesy

14

Przyzwyczailiśmy się do widoku w szeregach policji owczarków niemieckich czy dobermanów. Jak się jednak okazuje - doskonale w służbach radzą sobie też mniejsze psy. Idealnym tego przykładem jest "Lola", urocza suczka rasy jack russell terrier, która służy w pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Ten pies to pogromca przemytników. "Lola" ma na koncie spore sukcesy
Lola jest nieustraszonym tropicielem nielegalnych substancji (Facebook)

Teriery są idealną rasą, jeśli chodzi o "wywąchiwanie" konkretnych substancji. Mają bardzo "czujne" nosy i lubią wręcz kopać - jeśli wiedzą, że jest za czym. Tak też było podczas wizyty w jednym z nielegalnych pomorskich kasyn z automatami.

Przed wami K-9 "Lola"! Na zdjęciu stoi na jednym z kartonów w którym było ponad 1kg amfetaminy. Karton znajdował się wśród wielu innych leżących w nielegalnym kasynie z automatami.
W ten sposób "Lola" dała znać swojemu przewodnikowi funkcjonariuszowi pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej o narkotykach. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Brawo LOLA! - czytamy o sukcesie filigranowej suczki na profilu "Służby w akcji" na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zoo w Łodzi po sezonie. Odwiedź turystyczny hit bez tłumów

Mało kto wie, że "Lola" swoją ważną służbę pełni już od roku. Doskonale zna też swojego poprzednika.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Lola" uczyła się od najlepszego

Dokładnie w lutym 2023 roku na emeryturę przeszedł "Edek". W pomorskiej KAS służył aż 13 lat. Przez ten czas wykrył aż 25 ton narkotyków. Był też psiakiem z najdłuższym stażem w KAS. Większość z nich na zasłużoną emeryturę przechodzi po 10 latach pracy.

"Edek" miał na swoim koncie mnóstwo sukcesów, jak choćby namierzenie ponad 700 porcji amfetaminy i środków psychotropowych. W 2022 roku o "Edku" było głośno, gdyż wykrył wówczas sporą ilość marihuany, amfetaminy, kokainy, haszyszu, tabletek ecstasy i innych substancji narkotycznych o wartości blisko pół miliona złotych.

Nie da się ukryć, "Lola" uczyła się od najlepszego fachowca. Psiaki mieszkają u tej samej opiekunki. "Lola" uczyła się od doświadczonego "Edka" m.in. posłuszeństwa, ale też wielu innych potrzebnych na służbie umiejętności.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić