Terlecki ma dość. Wtóruje mu Kaczyński

38

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos na temat relacji jego partii z koalicjantami. Ryszard Terlecki wyznał, że nie jest zadowolony z przebiegu współpracy. Zapowiedział, jakie działania zamierza podjąć w związku z tym w przyszłości.

Terlecki ma dość. Wtóruje mu Kaczyński
Ryszard Terlecki przyznał, że PiS ma problem z koalicjantami (Getty Images, NurPhoto/Contributor)

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Ryszard Terlecki najchętniej prowadziłby dalsze działania bez koalicjantów. Szef klubu PiS przyznał, że pod tym względem jest "radykałem".

Jestem radykałem i najchętniej bym się pozbył koalicjantów – wyjaśnił Ryszard Terlecki (PAP).

PiS a koalicjanci. Ryszard Terlecki zapowiada dalsze działania

Jednocześnie Ryszard Terlecki zaznaczył, że nie zamierza rezygnować z dalszej współpracy z koalicjantami. Tłumaczy, że zależy mu na utrzymaniu jedności w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak tylko będzie to możliwe – najlepiej aż do wyborów.

Utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów – podkreślił Ryszard Terlecki (PAP).

Nie tylko Ryszard Terlecki przyznaje, że w Zjednoczonej Prawicy mają miejsce wewnętrzne tarcia. Niedawno na ten temat zabrał głos sam Jarosław Kaczyński, który jednak wzbrania się przed prognozowaniem, jak potoczą się dalsze losy koalicji.

Niewątpliwie jesteśmy w czasie pewnych przekształceń. Nie będę się bawił we wróżbitę, zatem teraz nie podejmę się dokładnego prognozowania przyszłości. Ale też nie będę ukrywał prawdziwej sytuacji – mamy napięcia w koalicji – przyznał Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
Zobacz także: Zobacz też: Szymon Hołownia chce dymisji Michała Dworczyka. Jest reakcja z rządu
Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić