Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Tłumaczą to syndromem Otella. Zagadkowa zbrodnia po weselu

28

25-letnia dziś Karolina D. rok temu poślubiła 50-letniego Piotra J. Nic nie wskazywało na to, że ich związek będzie miał tak makabryczny finał. Adwokaci tłumaczą, że kobieta cierpi na syndrom Otella, ale prawdopodobnie nie uniknie kary - informuje "Wprost".

Tłumaczą to syndromem Otella. Zagadkowa zbrodnia po weselu
Po weselu rozegrał się horror. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Peter Cade)

Karolina D. wraz z Piotrem J., swoim narzeczonym, pojawiła się w 2020 r. na weselu Ewy K. Z początku nic nie zapowiadało tragedii. 24-latka świetnie odnajdywała się w towarzystwie dużo starszych od siebie osób.

Nagle jednak rozzłościło ją to, że wraz z innymi mężczyznami jej ukochany zaczął tańczyć z panną młodą. Dopatrzyła się między nimi pocałunku w policzek, co wywołało w niej napad agresji - rzuciła się na Piotra z pięściami. Później zrobiła to ponownie, gdy rozmawiał ze świadkową.

Wyproszono pannę z przyjęcia, wręcz wypchnięto za furtkę. Jej narzeczony został w domu weselnym - podaje "Wprost".

Brutalna zbrodnia

Kobieta weszła ostatecznie przez werandę i przeprosiła gości. Następnego dnia były poprawiny. Karolina D. i Piotr J. spali w salonie państwa młodych, gdy Ewa K. zobaczyła, że coś się dzieje.

Piotr J. leżał w kałuży krwi. Nad nim siedziała 24-latka, a obok leżał nóż. Kobieta odruchowo go umyła i poprosiła męża o to, by zadzwonił na pogotowie.

Sam to sobie zrobił, po kłótni. Zarzucał mi, że go ubiegłej nocy zdradziłam. Poszłam do łazienki. Kiedy wróciłam, Piotr stał z nożem, skierowanym w stronę klatki piersiowej. Chciał go sobie wbić w serce. I zrobił to - tłumaczyła Karolina D.

Lekarz potwierdził zgon mężczyzny. Jak się potem okazało, dziewczyna miała duży problem z alkoholem i agresją już w wieku nastoletnim. Rodzina próbowała chodzić z nią na terapię, ale bezskutecznie.

Adwokaci próbowali tłumaczyć jej zachowanie syndromem Otella. Jest to obłęd zazdrości, najczęściej wywoływany przez alkohol. Polega na tym, że osoba uzależniona od alkoholu będzie uważała, że jest zdradzana przez swojego partnera bądź partnerkę.

Sąd jednak jest nieugięty. Wygląda na to, że kobieta będzie musiała odpowiedzieć za swoją zbrodnię. Grozi jej dożywocie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić