Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

To cud, że nic się nie stało. Na rolkach po drodze ekspresowej

7
Podziel się:

Nieodpowiedzialne zachowanie młodej osoby mogło skończyć się tragedią. W okolicach Goleniowa w województwie zachodniopomorskim młoda dziewczyna jechała na rolkach... na drodze ekspresowej.

To cud, że nic się nie stało. Na rolkach po drodze ekspresowej
To cud, że nic się nie stało. Na rolkach po drodze ekspresowej (YouTube)

Trzeba mieć fantazję i kompletny brak wyobraźni, żeby założyć rolki i ruszyć na przejażdżkę drogą ekspresową. W Polsce istnieje obecnie 20 dróg tego typu, liczących w sumie ponad 1,2 tys. kilometrów.

Warto pamiętam, że drogi ekspresowe są przede wszystkim miejscem o ograniczonej dostępności - dopuszcza się na nich tylko ruch pojazdów samochodowych. Oznacza to, że po drodze ekspresowej nie mogą poruszać się np. piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy innych pojazdów.

Mimo jasnych przepisów, nawet na takich drogach zdarzają się nieodpowiedzialne zachowania. Jedno z nich udokumentował mężczyzna w okolicach Goleniowa (woj. zachodniopomorskie), który zauważył dziewczynę jadącą... na rolkach.

Na rolkach do McDonalda?

Kobieta jechała co prawda poboczem, jednak i tak jej beztroskie zachowanie było karygodne i mocno zagrażało jej zdrowiu. Na nagraniu widać, że kobieta jechała po drodze ekspresowej numer 3 w kierunku Świnoujścia. Na jej trasie jest stacja paliw z restauracją McDonald's.

Według raportów w Polsce, codziennie 100 osób zostaje rannych w wypadkach drogowych. Przeciętnie umiera około 8 osób.

Zobacz także: "Broń cię, panie Boże!". Dobitna reakcja na słowa Cymańskiego
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
wd3ed
10 miesięcy temu
yyyy, nie ma innej trasy "równoległej" ludzie są skazani na tą "S"3
Ikono
10 miesięcy temu
I tak wszystkiemu winien jest kierowca bo musi myśleć za przygłupów na rowerach, rolkach czy hulajnogach o pieszych nie mówiąc.
Madka
10 miesięcy temu
Kocham PIS i darmowe pieniążki
Londyn
10 miesięcy temu
Skoro innej drogi nie było to poruszała się w tą która krótsza a że latać i nie umiała to z deskorolki skorzystała
S&D
10 miesięcy temu
Ostatnie 3 strofy są najlepsze 👍👍👍 z tego wynika ze użytkownicy hulajnóg są bardziej narażeni na utratę zdrowia i życia przez jazdę hulajnogą niż przez covida 😱😆🤣
S&D
10 miesięcy temu
Skoro jazda hulajnogą po mieście wiąże się z mandatem za zbyt szybką jazdę 😆 szybszą niż idzie pieszy to chyba normalne ze skoro hulajnogą można jechać 100km/h (był taki przypadek) to droga szybkiego ruchu jest jak najbardziej odpowiednia
Jarosław
10 miesięcy temu
Skutek szczepień. A te drogi ekspresowe to do mordowania tępych są? Ograniczenie prędkości do 50 km h i za choćby o 1 km/h przekroczenie to cyk mandat 6000 zł i odebrane prawko. Dziękuję za uwagę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić