Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

"To gorsza plaga niż koronawirus". Papież Franciszek zaniepokojony

307
Podziel się:

W niedzielę, podczas cotygodniowej modlitwy w Watykanie, papież Franciszek zabrał głos na temat plotek. Stwierdził, że są one "plagą gorszą niż COVID-19" i próbują podzielić kościół rzymskokatolicki.

"To gorsza plaga niż koronawirus". Papież Franciszek zaniepokojony
Papież Franciszek krytykuje plotkowanie (Getty Images)

W niedzielę papież Franciszek spotkał się z wiernymi w Watykanie, by odmówić modlitwę Anioł Pański. Podczas rozważań poprzedzających modlitwę, zabrał głos na temat plotkowania.

Papież powiedział, że plotka zamyka serce człowieka na wspólnotę i rani jedność Kościoła. Podkreślił, że diabeł jest "największym plotkarzem", który swoimi kłamstwami próbuje podzielić Kościół.

Proszę, bracia i siostry, starajmy się nie plotkować. Plotki to plaga gorsza niż COVID. Gorsza! Zróbmy duży wysiłek: żadnych plotek! - zaapelował.

Papież Franciszek mówił o braterskim upomnieniu

Komentarze Franciszka pojawiły się, gdy rozwinął fragment Ewangelii o braterskim upomnieniu, czyli reakcji, gdy ktoś popełnia grzech. Papież zauważył, że często zdarza się, iż ludzie, zamiast zwrócić komuś uwagę, wolą plotkować na jego temat.

Na zakończenie papież modlił się o to, aby "braterskie upomnienie stało się zdrową praktyką, aby w naszych wspólnotach zaszczepiano coraz to nowe więzi braterskie, oparte na wzajemnym przebaczaniu, a przede wszystkim na niezwyciężonej mocy Bożego miłosierdzia".

Osoby, które przeżyły wykorzystywanie seksualne ze strony kapłanów, twierdzą, że ta forma prywatnej nagany pozwoliła zarówno oprawcom, jak i ich przełożonym, którzy ukrywali przestępstwa, uniknąć kary - podaje agencja Associated Press.

Zobacz także: Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(307)
Fox
rok temu
LGBT ,Lampetrt to gorsza zaraza niż dżuma i covid
Polak
2 lata temu
Najwieksza plagajest chrzescijanstwo !!! Wszystkie sekty chrzescijanskie nalezy zdelegalizowac a majatek powinno przejac panstwo !!!!Polska to ostatni bastion pedofilskiej maffii a Polacy sie ciesza ze zyja w biedzie bo utrzymuja najkrwasza sekte na swiecie
sien
2 lata temu
Znacznie bardziej niebezpieczne jest że stare klasztory zostały przejęte przez komunistyczne agencje.
pawel
2 lata temu
no niby prawda … a ja słyszałem plotkę że małego Jezuska rodzice zanieśli do chrztu w beciku !!! - bezczelność +++
wierzący
2 lata temu
do co nie chodzą do kościoła idź na mszę św i posłuchaj z otwartym sercem a usłuszysz jak usłyszysz politykę to"nie czyń tego co oniczynią" a to co jest zapisane w świętych księgach" lub "widzisz drzazgę w oku kościoła czyli moim a nie widzisz belki w swoim" jak byś nie wiedział są to słowa NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA
pawel
2 lata temu
coś w tym jest +++ list do Efezjan 4 rozdział, wersety 18 i 19
nick
2 lata temu
Czymś trzeba się dowartościowywać, jak brakuje intelektu...
emeryt
2 lata temu
W KK prawda nazywana jest plotką
CNNNC
2 lata temu
Biskup Wesolowski . To tez plotka .
Jerzy T.
2 lata temu
Po co plotki? a nie wystarczyło od dwu tysięcy lat mówić prawdę?że co?że nie byłoby Watykanu? milionów pomordowanych istnień ludzkich w czasie wojen religijnych?no właśnie.
ssssssss
2 lata temu
jaki duchowy intelekt.
byly kleryk
2 lata temu
Najwiecej plotek jest w tzw.sralnikach czyli konfesjonalach gdzie potem ksieza za pieniadze donosza do wladz , policji a kiedys na gestapo.
katolik
2 lata temu
Diabeł stworzył mamonę żeby ludzi skłócić.
1946
2 lata temu
Jezeli zna ,a napewno zna przepowiednie Irlanczyka to dokladnie wie ze jest OSTATNIM PAPIEZEM. Po nim nastapi upadek WIARY KATOLICKIEJ.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić