Angelika Karpińska| 

"To gorsza plaga niż koronawirus". Papież Franciszek zaniepokojony

452

W niedzielę, podczas cotygodniowej modlitwy w Watykanie, papież Franciszek zabrał głos na temat plotek. Stwierdził, że są one "plagą gorszą niż COVID-19" i próbują podzielić kościół rzymskokatolicki.

"To gorsza plaga niż koronawirus". Papież Franciszek zaniepokojony
Papież Franciszek krytykuje plotkowanie (Getty Images)

W niedzielę papież Franciszek spotkał się z wiernymi w Watykanie, by odmówić modlitwę Anioł Pański. Podczas rozważań poprzedzających modlitwę, zabrał głos na temat plotkowania.

Papież powiedział, że plotka zamyka serce człowieka na wspólnotę i rani jedność Kościoła. Podkreślił, że diabeł jest "największym plotkarzem", który swoimi kłamstwami próbuje podzielić Kościół.

Proszę, bracia i siostry, starajmy się nie plotkować. Plotki to plaga gorsza niż COVID. Gorsza! Zróbmy duży wysiłek: żadnych plotek! - zaapelował.

Papież Franciszek mówił o braterskim upomnieniu

Komentarze Franciszka pojawiły się, gdy rozwinął fragment Ewangelii o braterskim upomnieniu, czyli reakcji, gdy ktoś popełnia grzech. Papież zauważył, że często zdarza się, iż ludzie, zamiast zwrócić komuś uwagę, wolą plotkować na jego temat.

Na zakończenie papież modlił się o to, aby "braterskie upomnienie stało się zdrową praktyką, aby w naszych wspólnotach zaszczepiano coraz to nowe więzi braterskie, oparte na wzajemnym przebaczaniu, a przede wszystkim na niezwyciężonej mocy Bożego miłosierdzia".

Osoby, które przeżyły wykorzystywanie seksualne ze strony kapłanów, twierdzą, że ta forma prywatnej nagany pozwoliła zarówno oprawcom, jak i ich przełożonym, którzy ukrywali przestępstwa, uniknąć kary - podaje agencja Associated Press.

Zobacz także: Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić