Szczepionka na koronawirusa. Papież Franciszek zabrał głos

285

W środę papież Franciszek zaapelował do krajów, które ogłosiły, że mają już szczepionkę na koronawirusa. Zwierzchnik Kościoła katolickiego uważa, że szczepionki na koronawirusa powinny być przede wszystkim zapewnione dla najbiedniejszych.

Szczepionka na koronawirusa. Papież Franciszek zabrał głos
W środę papież Franciszek zabrał głos w sprawie szczepionek na koronawirusa. (Getty Images)

Niedawno Władimir Putin ogłosił, że Rosja opracowała już szczepionkę na koronawirusa. Ma się ona niedługo pojawić w sprzedaży. Są już pierwsi zaszczepieni, między innymi córka prezydenta Rosji. Putin zapowiedział, że szczepionka nie będzie obowiązkowa.

Zaraz za Rosją są AstraZeneca i Uniwersytet w Oxfordzie. Ich szczepionka jest już w ostatniej fazie testów klinicznych. Jeśli testy dadzą oczekiwane efekty, szczepionka będzie wprowadzona do obiegu w ciągu najbliższych miesięcy.

W związku z tym papież Franciszek postanowił wygłosić apel. Uważa on, że szczepionka przede wszystkim powinna trafić to tych, którzy są najbiedniejsi. Muszą oni pracować i bardzo często nie mają nawet możliwości na przestrzeganie obowiązujących zasad. To jeden z wielu powodów ciągłego rozprzestrzeniania się wirusa.

Szczepionka na COVID-19 to teraz jedna z najpotrzebniejszych rzeczy na świecie. Opracowywana jest od miesięcy. Coraz więcej krajów informuje o postępach badań.

Jeszcze niedawno szczepionka miała być obowiązkowa i dostępna dla każdego. Już teraz wiadomo, że tak nie będzie. Władimir Putin zapowiedział, że zanim szczepionka trafi do zagranicznej sprzedaży, najpierw zostanie rozprowadzona po Rosji.

Choć szczepienie nie będzie obowiązkowe, tak pierwszeństwo mają mieć ci, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie lub są w pierwszej grupie ryzyka.

Podobną decyzję podjęła Australia. Jak informuje Scott Morrison, premier kraju, szczepionka nie będzie obowiązkowa, choć jeszcze niedawno postulował, żeby w przypadku wynalezienia preparatu, szczepienia odbył każdy Australijczyk.

Zobacz także: Koronawirus wciąż groźny. Zarażonych jest już ponad 21 milionów osób na świecie
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić