Aleksander Sławiński| 

Benedykt XVI w złym stanie. Były papież jest "ekstremalnie słaby"

315

Jak donoszą niemieckie media, były papież Benedykt XVI jest poważnie chory. Stan jego zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu po tym, jak w czerwcu spotkał się w Niemczech ze swym chorym bratem Georgiem

Benedykt XVI w złym stanie. Były papież jest "ekstremalnie słaby"
Stan zdrowia byłego papieża ma budzić duży niepokój. (Wikimedia Commons, Broc)

Benedykt XVI miał ciężko zachorować niedługo po tym, jak złożył wizytę swemu starszemu bratu Georgowi Ratzingerowi, również duchownemu. Dwa tygodnie później jego brat zmarł.

Jak donosi gazeta Passauer Neue Presse, 93-letniego już Benedykta XVI miały pojawić się tzw. róża skóry, choroba obecna głównie na twarzy, wywołująca ataki nieznośnego bólu. Gazeta powołuje się na biografa byłego papieża, pozostającego w nim w bliskim kontakcie, Petera Seewalda.

Czytaj także:

Zdrowie Benedykta XVI

Seewald miał ostatni raz widzieć Benedykta XVI w sobotę w Rzymie, gdy przedstawiał mu jego nową biografię. W czasie spotkania była głowa kościoła miała pozostawać w dobrym nastroju i optymistycznie deklarować, że jeszcze kiedyś będzie w stanie unieść pióro.

Według Seewalda zdrowie emerytowanego papieża jest teraz ekstremalnie słabe. Jego umysł i pamięć wciąż pozostają trzeźwe, jednak głos jest ledwie możliwy do usłyszenia – czytamy w artykule.

Wyjazd Benedykta XVI do ciężko chorego brata był pierwszym, odkąd w 2013 roku zrezygnował on z funkcji papieża. Od tego czasu mieszka on w niewielkim klasztorze pod Rzymem, gdzie ma oddawać się "kontemplacji i modlitwie".

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski: były naciski na polityków PiS. Jest ciche porozumienie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić