"To jest po prostu żenujące". Marek Belka odpowiada Kempie

1161

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa dodała w sieci kontrowersyjny wpis, w którym porównała Donalda Tuska do... Józefa Stalina. Zasugerowała, że lider Koalicji Obywatelskiej "dorwał" się do władzy... podstępem. Oburzony takim wpisem był Marek Belka.

"To jest po prostu żenujące". Marek Belka odpowiada Kempie
"To jest po prostu żenujące". Marek Bełka odpowiada Kempie (PAP, Radek Pietruszka)

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że 13 grudnia rano ma zostać zaprzysiężony rząd Donalda Tuska. Taki termin zaproponować ma Kancelaria Prezydenta. W tle ważne wydarzenia, które zbliżają się dużymi krokami - w tym szczyt Rady Europejskiej 14-15 grudnia, na który Tusk chce polecieć już jako premier RP.

Z utratą władzy wciąż nie może pogodzić się Prawo i Sprawiedliwość, które przez osiem lat rządziło Polską. Październikowe wybory także wygrali, jednak nie będą w stanie zebrać większości w Sejmie.

Wygląda na to, jakby Tusk chciał dorównać poziomowi terroru Stalina. To nie jest już nawet straszne - to jest po prostu śmieszne. Starszy, zgorzkniały chłop, dorwał się podstępem do władzy, a że z myśleniem koncepcyjnym kiepsko - to wymyśla tortury, ku uciecze swoich kompanów. Myślę, że tego poziomu prymitywnej mściwości nie da się już nawet leczyć - napisała w sieci Beata Kempa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Lech Wałęsa? Nie znam". To Niemcy mówią o polskim działaczu

Na kontrowersyjny wpis zareagował zareagował Marek Belka, który był przerażony tym, co przeczytał na koncie Beaty Kempy. Jak sam przyznał, to staje się już żenujące.

Wygląda na to, jakby pani Kempa chciała dorównać poziomowi intelektualnemu ameby. To nie jest już nawet śmieszne - to jest po prostu żenujące. Reszty dopowiadać nie muszę. Nie oceniając fryzury, rekomendacja pewnego ministra była chyba całkiem trafna - skomentował Belka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Donald Tusk przeprowadzi czystkę?

Beata Kempa nawiązała w swojej wypowiedzi do artykułu dorzeczy.pl, który mówił o tym, że lider Koalicji Obywatelskiej chce przeprowadzić szereg zmian. Prokuratura, TVP, służby i wojsko. Tymi obszarami w pierwszej kolejności ma chcieć zająć się Donald Tusk jako premier.

.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić