Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

To już niemal pewne. Morawiecki zapowiada stan wyjątkowy. Obejmie prawie 200 miejscowości

203
Podziel się:

- Dzisiaj Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie, czyli na części województwa podlaskiego i lubelskiego - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Ma to pomóc w uszczelnieniu granic.

To już niemal pewne. Morawiecki zapowiada stan wyjątkowy. Obejmie prawie 200 miejscowości
Będzie stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią? (PAP)

Już prawie trzy tygodnie grupa migrantów koczuje w pobliżu Usnarza Górnego na terenie Białorusi, chcąc dostać się do Polski.

We wtorek 31 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Rada Ministrów wystąpiła do prezydenta z wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego w miejscowościach, które są przy białoruskiej granicy. W ten sposób przychyliła się do wniosku MSWiA.

Stan wyjątkowy miałby objąć prawie 200 miejscowości. 115 z nich leży na terenie województwa podlaskiego, a 68 w województwie lubelskim. Ma on obowiązywać przez 30 dni.

Chcę uspokoić mieszkańców miejscowości nadgranicznych - restrykcje w najmniejszym stopniu nie będą ingerowały w wasze życie zawodowe, w możliwość swobodnego wykonywania działalności, chociażby rolniczej na tych terenach - tłumaczy szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Wprowadzenie stanu wyjątkowego ma pomóc w uszczelnieniu granicy polsko-białoruskiej. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się władze Litwy i Łotwy. Imigrantów z każdym dniem przybywa, a Białoruś jest oskarżana, że w ten sposób prowadzi tzw. wojnę hybrydową.

Zobacz także: Sytuacja na granicy wciąż nierozwiązana. „Wpadliśmy w sidła”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(203)
😆😆😆
rok temu
kilkadziesiat osob i stan wyjatkowy Matti czys Ty zwariowal ?
Adam N 1973
rok temu
Ale lemingi skrzeczą, bo nie POdoba im się, że już nie będzie tak łatwo organizować bajzlu i autopromcji na granicy i opluwać naszych żołnierzy
rrs
rok temu
Jasne, że będzie. Jest potrzebny pisiorom tylko po to, żeby pozbyć się dziennikarzy i innych osób chcących pomóc. Skończą się relacje medialne z granicy bo źle to wyglądają propagandowo i szkodzą wizerunkowi władz. Uchodźcy będą sobie teraz mogli spokojnie chorować, głodować i umierać. Nikt się o tym nie dowie i o to właśnie chodzi.
Tomek
rok temu
A ja mam takie marzenie, chciałbym żeby panowie Morawiecki, Kaczyński, Błaszczak, Macierewicz, Rydzyk i jeszcze kilku innych polecieli gdzieś razem samolotem. I żeby ten samolot spadł. Ewentualnie mogliby jechać razem busem i wpaść pod rozpędzonego tira lub spaść w przepaść. Śmierć tych ludzi byłaby najlepszą rzeczą jaką stała się w Polsce od upadku komunizmu.
zet
rok temu
Muszą przećwiczyć sposób na utrzymanie się przy władzy?!
Super!
rok temu
Będzie można wreszcie zastrzelić kramka.
Edek
rok temu
Nie ma silnej armi, nie ma kraju, każdy liczy się tylko z silnym
Gojo
rok temu
Druga opcja jest taka , że USA wycofało się z Afganistanu ,bo koncentrują siły , tylko po co ? Oby nie na konflikt militarny na naszym terenie .
Gojo
rok temu
Przecież to tylko wstęp , preludium , początek. Najpierw na 30 dni , potem wzrost zachorowań i komunikat : "nie chcemy ale musimy rozszerzyć na cały kraj" . No i przymus szczepień przy ograniczeniu praw jednostki. Teraz to tylko test .
Adam N 1973
rok temu
Czas najwyższy. Nie chodzi o tą grupę Irakijczyków na granicy, ale o Totalną hołotę, która wykorzystuje tą sytuację do promowania siebie i atakowania instytucji i podstaw państwa polskiego. Sterczewskiemu i Jachirze zawiesić immunitet, a Kramka do więzienia na wiele lat
jesienny grzy...
rok temu
byłem w lesie na grzybach zjadłem kilka nie wiem co to były za grzyby ale jestem w stanie wyjątkowym
nsmnen
rok temu
Napiszę to ostatni raz i tak to nic nie da no ale. Coś się dzieje na Białorusi, Afganistanie, Zimbabwe, Wyspach Wielkanocnych? Wyrażamy nic nieznacząca droga pokojową sprzeciw lub sie nie mieszamy w ogóle i co mamy? święty spokój...Po co my i ingerujemy w sprawy sąsiadów, po co wspieramy opozycję obcego kraju? Jakaś atletka uciekła my jej na dzień dobry dajemy azyl, wsparcie i rozgłos. Na cholere niech jedzie dalej na zachód, tam przyjmują na potęgę. I na koniec dodam, że nasz antyniemiecki rząd tak spratolił kontakty z unią Europejską, że nie ma co na nią liczyć, spratolił kontakty z usa które i tak ma. nas gdzieś bo polska jest wielkości 1 stanu i nie ma nic do zaoferowania. Niemcy mają deal z Rosją na gaz no ale Polska swoją postawą się sama. wykluczyła z tego dealu, kto nas wesprze Węgry? śmiech na sali, stan wojska to porażka a. generałowie są papierowi. 2 wojny, polak zawsze szczękał chociaż miał układy na stole i 2 razy państwo zrównane z ziemią. To nie jest celowe działanie przeciw Polsce to Polska skacze do sąsiadów bo patopatriotyzm daje siły +10. Jak będzie wojna to ja wam ludzie jedno radzę, UCIEKAJCIE bo życia wam nikt nie odda a na tablice pamiątkowe nikt nie zwraca uwagi a mamy ich tysiące.
fen
rok temu
kto czytal biografie Putina ten wie ze marzy mu sie 4 wojna swiatowa, aby zapisac sie na kartach historii
Miki
rok temu
Ciekawe zaczyna się od wschodu a może pójść dalej stan wyjątkowy to stan wojenny poza tym na cholerne w ciągu 2 lat tyle obozów fema w Polsce powstało i na świecie ktoś wie izolatoria na to mówią
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić