Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BOB
|

To już niemal pewne. Morawiecki zapowiada stan wyjątkowy. Obejmie prawie 200 miejscowości

204
Podziel się

- Dzisiaj Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie, czyli na części województwa podlaskiego i lubelskiego - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Ma to pomóc w uszczelnieniu granic.

To już niemal pewne. Morawiecki zapowiada stan wyjątkowy. Obejmie prawie 200 miejscowości
Będzie stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią? (PAP)
bFdWKzgB

Już prawie trzy tygodnie grupa migrantów koczuje w pobliżu Usnarza Górnego na terenie Białorusi, chcąc dostać się do Polski.

We wtorek 31 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Rada Ministrów wystąpiła do prezydenta z wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego w miejscowościach, które są przy białoruskiej granicy. W ten sposób przychyliła się do wniosku MSWiA.

bFdWKzgD

Stan wyjątkowy miałby objąć prawie 200 miejscowości. 115 z nich leży na terenie województwa podlaskiego, a 68 w województwie lubelskim. Ma on obowiązywać przez 30 dni.

Chcę uspokoić mieszkańców miejscowości nadgranicznych - restrykcje w najmniejszym stopniu nie będą ingerowały w wasze życie zawodowe, w możliwość swobodnego wykonywania działalności, chociażby rolniczej na tych terenach - tłumaczy szef MSWiA Mariusz Kamiński.
bFdWKzgJ

Wprowadzenie stanu wyjątkowego ma pomóc w uszczelnieniu granicy polsko-białoruskiej. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się władze Litwy i Łotwy. Imigrantów z każdym dniem przybywa, a Białoruś jest oskarżana, że w ten sposób prowadzi tzw. wojnę hybrydową.

Zobacz także: Sytuacja na granicy wciąż nierozwiązana. „Wpadliśmy w sidła”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdWKzhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(204)
😆😆😆
5 miesięcy temu
kilkadziesiat osob i stan wyjatkowy Matti czys Ty zwariowal ?
Adam N 1973
5 miesięcy temu
Ale lemingi skrzeczą, bo nie POdoba im się, że już nie będzie tak łatwo organizować bajzlu i autopromcji na granicy i opluwać naszych żołnierzy
rrs
5 miesięcy temu
Jasne, że będzie. Jest potrzebny pisiorom tylko po to, żeby pozbyć się dziennikarzy i innych osób chcących pomóc. Skończą się relacje medialne z granicy bo źle to wyglądają propagandowo i szkodzą wizerunkowi władz. Uchodźcy będą sobie teraz mogli spokojnie chorować, głodować i umierać. Nikt się o tym nie dowie i o to właśnie chodzi.
bFdWKzhf
Tomek
5 miesięcy temu
A ja mam takie marzenie, chciałbym żeby panowie Morawiecki, Kaczyński, Błaszczak, Macierewicz, Rydzyk i jeszcze kilku innych polecieli gdzieś razem samolotem. I żeby ten samolot spadł. Ewentualnie mogliby jechać razem busem i wpaść pod rozpędzonego tira lub spaść w przepaść. Śmierć tych ludzi byłaby najlepszą rzeczą jaką stała się w Polsce od upadku komunizmu.
zet
5 miesięcy temu
Muszą przećwiczyć sposób na utrzymanie się przy władzy?!
Super!
5 miesięcy temu
Będzie można wreszcie zastrzelić kramka.
Pawlak
5 miesięcy temu
A ja ciągle szukam dwa granaty w świątecznym ubrani.
Edek
5 miesięcy temu
Nie ma silnej armi, nie ma kraju, każdy liczy się tylko z silnym
Gojo
5 miesięcy temu
Druga opcja jest taka , że USA wycofało się z Afganistanu ,bo koncentrują siły , tylko po co ? Oby nie na konflikt militarny na naszym terenie .
Gojo
5 miesięcy temu
Przecież to tylko wstęp , preludium , początek. Najpierw na 30 dni , potem wzrost zachorowań i komunikat : "nie chcemy ale musimy rozszerzyć na cały kraj" . No i przymus szczepień przy ograniczeniu praw jednostki. Teraz to tylko test .
Adam N 1973
5 miesięcy temu
Czas najwyższy. Nie chodzi o tą grupę Irakijczyków na granicy, ale o Totalną hołotę, która wykorzystuje tą sytuację do promowania siebie i atakowania instytucji i podstaw państwa polskiego. Sterczewskiemu i Jachirze zawiesić immunitet, a Kramka do więzienia na wiele lat
jesienny grzy...
5 miesięcy temu
byłem w lesie na grzybach zjadłem kilka nie wiem co to były za grzyby ale jestem w stanie wyjątkowym
nsmnen
5 miesięcy temu
Napiszę to ostatni raz i tak to nic nie da no ale. Coś się dzieje na Białorusi, Afganistanie, Zimbabwe, Wyspach Wielkanocnych? Wyrażamy nic nieznacząca droga pokojową sprzeciw lub sie nie mieszamy w ogóle i co mamy? święty spokój...Po co my i ingerujemy w sprawy sąsiadów, po co wspieramy opozycję obcego kraju? Jakaś atletka uciekła my jej na dzień dobry dajemy azyl, wsparcie i rozgłos. Na cholere niech jedzie dalej na zachód, tam przyjmują na potęgę. I na koniec dodam, że nasz antyniemiecki rząd tak spratolił kontakty z unią Europejską, że nie ma co na nią liczyć, spratolił kontakty z usa które i tak ma. nas gdzieś bo polska jest wielkości 1 stanu i nie ma nic do zaoferowania. Niemcy mają deal z Rosją na gaz no ale Polska swoją postawą się sama. wykluczyła z tego dealu, kto nas wesprze Węgry? śmiech na sali, stan wojska to porażka a. generałowie są papierowi. 2 wojny, polak zawsze szczękał chociaż miał układy na stole i 2 razy państwo zrównane z ziemią. To nie jest celowe działanie przeciw Polsce to Polska skacze do sąsiadów bo patopatriotyzm daje siły +10. Jak będzie wojna to ja wam ludzie jedno radzę, UCIEKAJCIE bo życia wam nikt nie odda a na tablice pamiątkowe nikt nie zwraca uwagi a mamy ich tysiące.
bFdWKzgX
fen
5 miesięcy temu
kto czytal biografie Putina ten wie ze marzy mu sie 4 wojna swiatowa, aby zapisac sie na kartach historii
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić