Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

To koniec Telegazety? TVP zabrało głos

10
Podziel się:

Telegazeta jest niewątpliwie jednym z symboli poprzedniej epoki. W wielu krajach Europy usługa ta zniknęła w ostatnich latach. Rola teletekstu w Polsce również z roku na rok jest coraz mniejsza.

To koniec Telegazety? TVP zabrało głos
Telegazeta może zniknąć na zawsze (telegazeta.pl)

Przed nastaniem ery internetu Telegazeta była jednym z popularniejszych źródeł informacji. Można było w niej sprawdzić zarówno wyniki zawodów sportowych, jak i numery wylosowane w Lotto. Z biegiem lat i rozwojem internetu teletekst popadł w niepamięć u wielu osób. Z roku na rok jego popularność maleje i nieunikniony wydaje się jej nadchodzący koniec.

Spadek popularności Telegazety jest odczuwalny w całej Europie. 1 stycznia teletekst po 25 latach zniknie ze słowackiej telewizji Markiza. W 2017 roku zrezygnował z niego również publiczny nadawca z Belgii. Rekordzistami w pożegnaniu z Telegazetą byli Brytyjczycy. Kanały komercyjne ITV, Channel 4 i Channel 5 uczyniły to już w 2009 roku, a BBC 3 lata później.

O przyszłość Telegazety w Polsce zapytał TVP portal wirtualnemedia.pl. W najbliższych miesiącach w Polsce nastąpi zmiana standardu telewizyjnego na nowy DVB-T2/HEVC. Nic nie wskazuje jednak, żeby Telegazeta miała zniknąć w bieżącym lub przyszłym roku.

Widzowie chętnie korzystali i korzystają z tej formy informacji, pełniła też rolę wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, jak np. ścieżka dialogowa wyświetlana w sygnale telegazety. Dziś technologia telewizyjna pozwala na połączenie dwóch światów – telewizji i internetu – gdzie odbiornik podłączony do internetu może zaprezentować nieograniczony zasób informacji w trybie online. W najbliższych miesiącach wyzwaniem dla wszystkich nadawców naziemnej telewizji cyfrowej będzie zmiana standardu telewizyjnego na nowy DVB-T2/HEVC, który wprowadzany będzie w całej Polsce w okresie od końca marca do końca czerwca 2022 roku - poinformowało portal wirtualnemedia.pl Biuro Informacji TVP.
Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
jjjjj
6 miesięcy temu
tak wierzą rządowi że ich oślepia a potem kara będzie
jjjjj
6 miesięcy temu
media też skończą nadawa tylko jeszcze o tym nie wiedzą
LGGGG
6 miesięcy temu
A już myślałem, że koniec TVP.
Oooooo
6 miesięcy temu
oo nowoczesne uje sie POpisuja a ja znan osoby co cały czas ogladaja telegazete i to biznesy a wy macie za krótkie
vizor
6 miesięcy temu
a komu potrzebna teraz telegazeta przy tak zaawansowanych telewizorach 😆😆😆
Vizer
6 miesięcy temu
Podobno w zamian będzie transmisja z Torunia non-stop.
Amen
6 miesięcy temu
Jak mogliby wylaczyć dodatkowe źródło propagandy?
ggvv
6 miesięcy temu
z telegazety skorzystałem moooze 50x w życiu
Janina
6 miesięcy temu
Hahahaha grali my tam w gry różne se
***** ***
6 miesięcy temu
To co mnie łączy z tvp to telegazeta ze stronami 201-210,243,253, 254, nie polecam od 110 bi od propagandowych kłamstw oczy bolą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić