Granica USA. Oczom agentów ukazał się straszny widok

216

20 osób, w tym dwójka dzieci, próbowało przekroczyć granicę USA, ukrywając się w przyczepie. Gdy agenci skontrolowali pojazd, ich oczom ukazał się przerażający widok. Ta podróż mogła skończyć się tragicznie.

Granica USA. Oczom agentów ukazał się straszny widok
Migranci ukryli się pod deskami przyczepy. (USPB)

Ta podróż nie miała się skończyć w ten sposób. Choć i tak mogło być gorzej. 20 migrantów próbowało w poniedziałek przekroczyć granicę USA w przyczepie. Człowiek leżał na człowieku, a wszyscy byli ściśnięci pod deskami. Pogoda jest coraz cieplejsza - próbujący przekroczyć granicę mogli się w tej ciasnocie udusić.

Strażnicy złapali migrantów na granicy Teksasu. Jak podaje Daily Mail, nie udało się ustalić, skąd zmierzali ci ludzie. Główny agent Austin Skero podał również, że wśród 20 nielegalnych migrantów znajdowała się dwójka nieletnich. Mieli po 10 i 15 lat.

Kryzys migracyjny w USA narasta. W związku z tym wiceprezydent Kamala Harris miała odwiedzić Meksyk i Gwataaelę. Postanowiła jednak odpuścić sobie wizytę na południowej granicy, gdzie znajdują się przepełnione obozy dla dzieci imigrantów.

Wywołało to falę ogromnej krytyki. Harris broniła swojej decyzji argumentując, że odpowiedzialny za to jest sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas.

Zobacz także: Nowe obostrzenia ogłoszone. Lekarz krótko: nie zgadzam się z nimi
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić