o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Horror na Podhalu. Policjant zastrzelił 28-latka. "To była egzekucja"

749
Podziel się

Pod koniec czerwca jeden z policjantów z Kościeliska zastrzelił mężczyznę. 28-latek był podejrzewany o regularną kradzież paliwa. Rodzina zaprzecza, jakoby brał udział w przestępstwie, a czyn funkcjonariusza w rozmowie z "Super Expressem" nazywa "egzekucją".

Horror na Podhalu. Policjant zastrzelił 28-latka. "To była egzekucja"
(Facebook)
bEhuMVUB

Do zdarzenia doszło w nocy 27 czerwca w Kościelisku. Policja obserwowała miejsce, gdzie od jakiegoś czasu dochodziło do kradzieży paliwa. Funkcjonariusze zauważyli grupę podejrzanie wyglądających mężczyzn i ruszyli za nimi w pościg.

Jeden z policjantów strzelił do uciekinierów. Kula trafiła w głowę jednego z nich. To 28-letni Darek. Jego rodzina twierdzi, że był niewinny.

bEhuMVUD
To wygląda na egzekucję, jeden strzał w tył głowy. Jeszcze następnego dnia na miejscu zbrodni znalazłem fragmenty roztrzaskanej czaszki mojego zięcia. Ja nie wiem, jak Darek znalazł się w tym miejscu, ale wiem jedno, że policja nie powinna strzelać do ludzi, zwłaszcza niewinnych - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Józef Mołek, teść zabitego.
Zobacz także: Wielki przemyt w Kolumbii. Zapakowali je w szczelne worki

Policjant zastrzelił 28-latka. Rodzina żąda sprawiedliwości.

Policja na miejscu zdarzenia znalazła dowody świadczące o winie uciekających. Znajdowały się tam wężyki, kanistry i kominiarki. Funkcjonariusze utrzymują, że łapali przestępców na gorącym uczynku. Prokuratura wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić, czy użycie broni w tej sytuacji było zasadne.

bEhuMVUJ

Jak podaje "Super Express", policjant, który zabił 28-latka, jest w ciężkim szoku i obecnie przebywa w szpitalu. Jego stan nie pozwala na przesłuchanie. Drugi z funkcjonariuszy, który brał udział w akcji, złożył już zeznania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhuMVVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(749)
art
4 tyg. temu
standardowa procedura nie przesluchiwac policjanta ktory zamordowal czlowieka dopoki nie sfabrykuja dowodow
cvn
4 tyg. temu
Nwet Hitlerowcy nie wykonywali takich wyroków na Ulicach będąc ojcem tego zamordowanego wykonal bym wyrok na bandycie choćby nawet Widłami morderca w szoku jaszcze podatnicy płacą na utrzymanie bandziora a Policjabędzie bronić bandziora jakie to tłumaczenie bo uciekali bandzior nie jest od wykonywania wyroków od tego jast Sąd
kapelan
4 tyg. temu
Do złodziei trzeba strzelać. Uciekanie przed policją świadczy o winie. Amen
bEhuMVVf
Jarecki
4 tyg. temu
Podhale, górale i wszystko jasne. Katolicka patologia, ale najważniejsze że był niewinny, choć przy nim leżała kominiarka, wężyki i kanistry
ORB
miesiąc temu
Oko za oko, ząb za ząb. Tak nakazuje testament.
brooklyn
2 miesiące temu
jak jest w szoku to po co strzelal ? zeby byc w szoku ?
Emeryt.
2 miesiące temu
Trudno,by rodzina mówiła inaczej-zawsze jest niewinny!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kuba
3 miesiące temu
BRAWO POLICJA !!!!
emer
7 miesięcy temu
jak to goral - kradli za komunizmu to i teraz kradna a w niedziele do kosciola
emer
7 miesięcy temu
jak to goral - kradli za komunizmu to i teraz kradna a w niedziele do kosciola
winny
8 miesięcy temu
mama nie mówili nie kradnij
erni
9 miesięcy temu
wszystkich, którzy tu jadą po policjancie powni zostac okradzeni co do grosza!!!a jak was będa lali po łbach to policja tez powinna was olać!!
OFI.CER
10 miesięcy temu
Kiedyś w Polsce było Bezpieczniej, gdzie w nocy czy w dzień, prócz samych Policjantów Wydziału Prewencji oraz Drogówki zawsze stał z nimi Funkcjonariusz Specjalny, umundurowany lub nie. Wówczas takiej skali przestępczości nie było. Wystarczyło by dodać jednego Antyterrorystę do każdego " Wywiadowczego Patrolu Interwencyjnego" czy w sytuacjach prostych albo również skomplikowanych. Wysłać pojedynczo do każdego patrolu Policji jednego Funkcjonariusza AT. Swoim doświadczeniem mógł też kolegą z Wydziału Prewencji czy Drogówki oraz innego Wydziału wiele podpowiedzieć. Czy też wyciągnąć wnioski jak współpracują poszczególne Wydziały między sobą. By takich sytuacji niekompetencji było coraz mniej.
bEhuMVUX
OFI.CER
10 miesięcy temu
Dla mnie to trochę absurdalne. Jeżeli był zastrzelony z tak bliskiej odległości musiał chyba znać osobę i pozwolić Jej do siebie podejść, więc to nie mógł być Funkcjonariusz Policji. Przecież jeżeli nawet był lub nie uzbrojony a miał popełnione przestępstwo, żaden Funkcjonariusz zwłaszcza w odległości 2 m od napastnika nie strzela. Tylko próbuje perswazji słownej, po czym z zaskoczenia obezwładnia. Trzecia rzecz który Funkcjonariusz Policji Strzela w głowę? Zawsze jest Strzał by wywołać jak najmniejszy uszczerbek na zdrowiu. Przed tym są procedury powinno przynajmniej przeładować się broń, wówczas nieuzbrojona osoba sama wie że żarty się skończyły. Jeżeli nie skutkuje przynajmniej jeden strzał oddany w powietrze. Dopiero gdy Próba zatrzymania nie dochodzi do skutku osoba podejrzana próbuje zbiec lub dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia samych Funkcjonariuszy można oddać strzał. Żaden Funkcjonariusz z kilku, przynajmniej dwóch interwencyjnych nie może oddać strzału zwłaszcza z tak bliskiej odległości w głowę. Są procedury do tego, też znajomość anatomii człowieka nie jest obca. Więc więc sięgając po broń w sytuacji ostateczności, Funkcjonariusz musi liczyć się z konsekwencjami strzału. Lepiej strzelić i ranić nić zabić, tak by ta osoba odrzuciła broń lub nóż, czy bezbronna zachowująca się agresywnie albo w stanie niepoczytalności pod wpływem środków lub alkoholu zaczęła wykonywać polecenie. By można było taką osobę ranną nawet zatrzymać, nie martwą. Udzielić w razie konieczności pomocy. Zawiadomić odpowiednie służby Ratunkowe oraz wsparcie innej jednostki, które udzieliło by pomocy przybyłym na miejsce Ratownikom Medycznym. Przetransportowanie już rannego podejrzanego do najbliższej jednostki Pogotowia. Zapewnienie mu już tam specjalistycznej pomocy. Dopiero po uzyskaniu Zgody od Lekarza Pogotowia czy innego można podejrzanego przetransportować w celu jego zatrzymania o ile po postrzale jego stan nie wymaga dłuższej Hospitalizacji. Tak że To są takie procedury.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić