o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Horror na Podhalu. Policjant zastrzelił 28-latka. "To była egzekucja"

741
Podziel się

Pod koniec czerwca jeden z policjantów z Kościeliska zastrzelił mężczyznę. 28-latek był podejrzewany o regularną kradzież paliwa. Rodzina zaprzecza, jakoby brał udział w przestępstwie, a czyn funkcjonariusza w rozmowie z "Super Expressem" nazywa "egzekucją".

Horror na Podhalu. Policjant zastrzelił 28-latka. "To była egzekucja"
(Facebook)
bDJHvGCt

Do zdarzenia doszło w nocy 27 czerwca w Kościelisku. Policja obserwowała miejsce, gdzie od jakiegoś czasu dochodziło do kradzieży paliwa. Funkcjonariusze zauważyli grupę podejrzanie wyglądających mężczyzn i ruszyli za nimi w pościg.

Jeden z policjantów strzelił do uciekinierów. Kula trafiła w głowę jednego z nich. To 28-letni Darek. Jego rodzina twierdzi, że był niewinny.

bDJHvGCv
To wygląda na egzekucję, jeden strzał w tył głowy. Jeszcze następnego dnia na miejscu zbrodni znalazłem fragmenty roztrzaskanej czaszki mojego zięcia. Ja nie wiem, jak Darek znalazł się w tym miejscu, ale wiem jedno, że policja nie powinna strzelać do ludzi, zwłaszcza niewinnych - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Józef Mołek, teść zabitego.
Zobacz także: Wielki przemyt w Kolumbii. Zapakowali je w szczelne worki

Policjant zastrzelił 28-latka. Rodzina żąda sprawiedliwości.

Policja na miejscu zdarzenia znalazła dowody świadczące o winie uciekających. Znajdowały się tam wężyki, kanistry i kominiarki. Funkcjonariusze utrzymują, że łapali przestępców na gorącym uczynku. Prokuratura wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić, czy użycie broni w tej sytuacji było zasadne.

bDJHvGCB

Jak podaje "Super Express", policjant, który zabił 28-latka, jest w ciężkim szoku i obecnie przebywa w szpitalu. Jego stan nie pozwala na przesłuchanie. Drugi z funkcjonariuszy, który brał udział w akcji, złożył już zeznania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJHvGCC
bDJHvGCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(741)
ciorneoczi
8 miesięcy temu
o, następny, który nigdy niczego złego nie zrobił, był taki grzeczny
EyE
8 miesięcy temu
Jak kradł to nie był niewinny. Jak uciekał z miejsca przestępstwa to też świadczy o tym, że nie był niewinny. A jak się strzela z pistoletu 9mm do biegnącego celu na odległości 50-100 m i to w pościgu to mnie wcale nie dziwi, że trafił go w głowę bo to się strzela "do sylwetki" a nie w punkt o rozmiarze 2 cm na odległości 25 m. Ten co uciekał mógł zatrzymac się na wezwanie. Zaryzykował - przegrał życie.
pumpka
8 miesięcy temu
kanistry, wężyki to pewnie do wyciśnięcia soku z gumijagód. kominiarka po to by go gumisie w lesie za księciunia nie wzięli.
bDJHvGCX
wisus54
8 miesięcy temu
TVP emituje kradzione dobra intelektualne w reklamach. Płacąc abonament popełniamy przestępstwo świadomie kupując kradzione co zgodnie z Kodeksem Karnym Art. 219. paragraf 1. jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Panie Ziobro domagam się stanowczej reakcji prokuratury. TVP kradnie i robi przestępców z obywateli. Kogo należy zastrzelić w TVP?
wisus54
8 miesięcy temu
Policjant strzelając złamał prawo użycia broni. Nie wolno strzelać do osoby uciekającej która kradła paliwo. Policja za to odpowie.
Najnowsze komentarze (741)
emer
4 miesiące temu
jak to goral - kradli za komunizmu to i teraz kradna a w niedziele do kosciola
emer
4 miesiące temu
jak to goral - kradli za komunizmu to i teraz kradna a w niedziele do kosciola
winny
5 miesięcy temu
mama nie mówili nie kradnij
erni
6 miesięcy temu
wszystkich, którzy tu jadą po policjancie powni zostac okradzeni co do grosza!!!a jak was będa lali po łbach to policja tez powinna was olać!!
OFI.CER
6 miesięcy temu
Kiedyś w Polsce było Bezpieczniej, gdzie w nocy czy w dzień, prócz samych Policjantów Wydziału Prewencji oraz Drogówki zawsze stał z nimi Funkcjonariusz Specjalny, umundurowany lub nie. Wówczas takiej skali przestępczości nie było. Wystarczyło by dodać jednego Antyterrorystę do każdego " Wywiadowczego Patrolu Interwencyjnego" czy w sytuacjach prostych albo również skomplikowanych. Wysłać pojedynczo do każdego patrolu Policji jednego Funkcjonariusza AT. Swoim doświadczeniem mógł też kolegą z Wydziału Prewencji czy Drogówki oraz innego Wydziału wiele podpowiedzieć. Czy też wyciągnąć wnioski jak współpracują poszczególne Wydziały między sobą. By takich sytuacji niekompetencji było coraz mniej.
OFI.CER
6 miesięcy temu
Dla mnie to trochę absurdalne. Jeżeli był zastrzelony z tak bliskiej odległości musiał chyba znać osobę i pozwolić Jej do siebie podejść, więc to nie mógł być Funkcjonariusz Policji. Przecież jeżeli nawet był lub nie uzbrojony a miał popełnione przestępstwo, żaden Funkcjonariusz zwłaszcza w odległości 2 m od napastnika nie strzela. Tylko próbuje perswazji słownej, po czym z zaskoczenia obezwładnia. Trzecia rzecz który Funkcjonariusz Policji Strzela w głowę? Zawsze jest Strzał by wywołać jak najmniejszy uszczerbek na zdrowiu. Przed tym są procedury powinno przynajmniej przeładować się broń, wówczas nieuzbrojona osoba sama wie że żarty się skończyły. Jeżeli nie skutkuje przynajmniej jeden strzał oddany w powietrze. Dopiero gdy Próba zatrzymania nie dochodzi do skutku osoba podejrzana próbuje zbiec lub dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia samych Funkcjonariuszy można oddać strzał. Żaden Funkcjonariusz z kilku, przynajmniej dwóch interwencyjnych nie może oddać strzału zwłaszcza z tak bliskiej odległości w głowę. Są procedury do tego, też znajomość anatomii człowieka nie jest obca. Więc więc sięgając po broń w sytuacji ostateczności, Funkcjonariusz musi liczyć się z konsekwencjami strzału. Lepiej strzelić i ranić nić zabić, tak by ta osoba odrzuciła broń lub nóż, czy bezbronna zachowująca się agresywnie albo w stanie niepoczytalności pod wpływem środków lub alkoholu zaczęła wykonywać polecenie. By można było taką osobę ranną nawet zatrzymać, nie martwą. Udzielić w razie konieczności pomocy. Zawiadomić odpowiednie służby Ratunkowe oraz wsparcie innej jednostki, które udzieliło by pomocy przybyłym na miejsce Ratownikom Medycznym. Przetransportowanie już rannego podejrzanego do najbliższej jednostki Pogotowia. Zapewnienie mu już tam specjalistycznej pomocy. Dopiero po uzyskaniu Zgody od Lekarza Pogotowia czy innego można podejrzanego przetransportować w celu jego zatrzymania o ile po postrzale jego stan nie wymaga dłuższej Hospitalizacji. Tak że To są takie procedury.
Sprawiedliwy
6 miesięcy temu
Niemcy potrzebuja takich policjantow
As1
6 miesięcy temu
Kolejny niewinny... Rodzina kasę chce za skórkę....wstyd
bDJHvGCP
Andrzej
8 miesięcy temu
Niestety jest to zwykły pospolity morderca ubrany w mundur pisowskiej milicji. Kto to widział żeby strzelac do uciekającego i to z powodu jakiegoś durnego paliwa. Był nieuzbrojony i strzelanie było w pełni nieuzasadnione. Rozumiem gdyby ścigał kogoś z bronią . Nie chciało sie pisowskiemu milicjantowi biegac i tyle. Jest zwykłym mordercą i nic tego nie zmieni. A dlaczego nie było strzału ostrzegawczeg ? Prawdą mówiąc w tym wypadku nie było potrzeby uzywac broni. Nie było zagrożenia życia nikogo , więc dlaczego ? Policja naduzywa swoich praw i jest to bezsprzeczna prawda.
justa
8 miesięcy temu
Jak cie sciga policja to masz sie zatrzymac proste. Inaczej jesteś winny i mozna uzyc broni.
pink floyd
8 miesięcy temu
gdyby byl bialy inaczej juz byly by manifestacje
mg-42
8 miesięcy temu
A nie lepiej było iść do roboty niż "na paliwo"
Zirytowana
8 miesięcy temu
A czytasz tu coś o strzale ostrezegawczym???? Jeśli wiem że ktoś mi kradnie paliwo to montuję kamerę i mam na wideo.Co Wy ludzie piszecie,z Wiejskiej powinni być kilka razy rozstrzelani za to co nakradli a jeszcze na nich głosujecie
Zirytowana
8 miesięcy temu
A czytasz tu coś o strzale ostrezegawczym???? Jeśli wiem że ktoś mi kradnie paliwo to montuję kamerę i mam na wideo.Co Wy ludzie piszecie,z Wiejskiej powinni być kilka razy rozstrzelani za to co nakradli a jeszcze na nich głosujecie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić