o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Odkrycie w Izraelu. Archeologów zaskoczyła obecność marihuany

18
Podziel się

Analiza materiałów znalezionych na ołtarzu w starożytnej izraelskiej świątyni dała zaskakujące rezultaty. Z badań wynika, że podczas ceremonii odbywających się 2700 lat temu palono marihuanę. Prawdopodobnie w celu wzmocnienia doznań.


Odkrycie w Izraelu. Archeologów zaskoczyła obecność marihuany
(Getty Images)
bDYvUgfF

Przeanalizowano materiały pobrane ze starożytnej świątyni w Izraelu i odkryto w nich konopie indyjskie oraz kadzidło. Świątynia ma około 2700 lat i odnaleziono ją w latach 60. XX wieku. Dopiero teraz zdecydowano się na zbadanie niektórych substancji, które się tam znajdowały.

Kadzidło było popularne i wyjątkowo cenione w starożytności. Wielokrotnie używano go podczas ceremonii religijnych i ważnych uroczystości. Badaczy zaskoczyła jednak obecność marihuany. Była zmieszana z kadzidłem, co sugeruje świadome użycie narkotyku. Prawdopodobnie użyto jej w celu wzmocnienia doznań religijnych.

bDYvUgfH

Jego użycie w świątyni musiało odgrywać istotną rolę w wykonywanych tam rytuałach - powiedział główny badacz Eran Arie z Muzeum Izraela w Jerozolimie.

Zobacz takze:"Odkrycie tysiąclecia". Naukowcy aż podskoczyli z radości

Doktor Arie twierdzi, że jest to najwcześniejszy dowód używania konopi na świecie. Ponieważ nie znaleziono resztek pyłku z konopi indyjskich, naukowcy uważają, że roślina została sprowadzona z odległych miejsc i przewieziona jako susz zmieszany z żywicą, czyli haszysz.

bDYvUgfN

Według zespołu badawczego marihuana była częścią ceremonii. Resztki narkotyku znaleziono w wielu miejscach, przy każdym ołtarzu. To dowód na to, że nie użyto go więcej niż jeden raz. Odkrycie, w tym pełna lista związków substancji znalezionych w świątyni, zostały opublikowane w czwartek w czasopiśmie Tel Aviv.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDYvUggi
KOMENTARZE
(18)
Lukaku
10 miesięcy temu
Gdyby nie konopie, nie wsiedlibyśmy na łodzie i nie odkryli ameryki, bez konopii nie byłoby lin, bez konopii mogłoby nie być naszej cywilizacji. Konopia ludzkości towarzyszyła od dawna, codziennie pełno nowych publikacji na temat jej nieznanych dotą leczniczych właściwościach. Chciałbym doczekać czasów, gdy będzie się piętnować alkohol, a nie 'dymka', bo przecież alkohol to samo zło
PadreMarian
11 miesięcy temu
A za lufe trawki 3 lata zawiasow a prawdziwi bandyci chodza na wolnosci
Goro
11 miesięcy temu
W powszechnym użyciu jest w Polsce silna substancja psychoaktywna, uzależniająca, dodawana do napoi. Ryje banię o wiele mocniej od haszyszu, zwłaszcza wymieszana z alkoholem. Nazywa się chmiel.
bDYvUggj
Nick
11 miesięcy temu
Trzeba przeprowadzić dochodzenie i zamknąć potomków tych co 2500 lat temu mieli wogole kontakt z tą substancją. Bo sprawiedliwości musi stać się zadość. W grę wchodzi dożywocie albo pluton egzekucyjny
Andy Hunter
11 miesięcy temu
O kurde naukowcy w szoku że 2700 lat temu ludzie palili konopie. Konopie to taka sama roślina jak tytoń, kawa, chmiel, trzcina i wiele innych roślin które sobie używamy. Marihuana to mieszanka tytoniu z niewielką ilością suszu konopnego. Tak to nazwali meksykanie. Nie chodzić na grzyby bo to też narkotyki.
kodeina
11 miesięcy temu
2020r a oni dalej scigaja nas za nabitą lufke.
Aztek
11 miesięcy temu
oj tam ! Indianie w Południowej Ameryce to się dopiero znali w temacie !
rte
11 miesięcy temu
To nie jest izraelska świątynia , a kanenejska czyli ludu , który przed Izraelitami zamieszkiwał te ziemie. Izrael miał jedną świątynię w Jerozolimie , wszystkie inne były związane z kultem pogańskim. Zachęcam do przeczytania pierwszych pięciu ksiąg biblijnych , które opisują dzieje Izraela.
O ja Pier
11 miesięcy temu
"To dowód na to, że nie użyto go więcej niż jeden raz" - i znowu "dziennikarstwo" o2 w pełnej krasie...
Frank
11 miesięcy temu
DODA MIAŁA RACJĘ
Uio
11 miesięcy temu
Od kiedy haszysz, to susz zmieszany z żywicą?
Zygmunt
11 miesięcy temu
A teraz 2700 lat później, złapią z tym to zamkną jakby niewiem jakie przestępstwo było. Marichuana jest zdrowa, i nie zniszczy nikomu rozumu, rodziny i życia jak alkohol, a który to kupić można wszędzie. Nikt pod wpływem gandzi nie zrobi drugiemu krzywdy, nie stosuje przemocy ani sam sobie zdrowia nie zniszczy w przeciwieństwie do toksycznego alkoholu, oraz wszechzła mu towarzyszącemu. Kiedyś tych sędziów którzy zamykają za handel czy uprawe trawki będą sądzić i obcinać im emeryture, jako świadome działanie mimo obowiązujących przepisów przeciw człowiekowi, i tłumaczyć sie będą i wypierać że "nikogo za trawke nie zamykali" albo traktowali wyjątkowo pobłażliwie", jak tych co walczyli z systemem komunistycznym. Wszelkie inne narkotyki i dopalacze karać srogo popieram, Ale ilu sędziów zniszczyli i zniszczą jeszcze życie ludziom swymi wyrokami, lub prokuratorzy zarzutami za maryche to Bóg jeden wie. Ale systemy i ustroje sie zmianiają, a poczucie dobra i zła, współczucia lub jego braku, bądz zdrowego rozsądku mimo obowiązującej litery prawa już nie, i kasta sędziowska wraz z ostarżycielską mafią - kiedyś będą rozliczeni
Rozum
11 miesięcy temu
Jakiego narkotyku? Marihuana to jest zioło i roślina,rośnie naturalnie i nie jest żadnym narkotykiem a może być lekiem
bDYvUggb
Seti
11 miesięcy temu
Co jesze zaszokuje archeologów to że piramidy są starsze niż obliczają hehe
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić