Wróć na
oprac. Anna Piątkowska-Borek
|

Małopolska. Nastolatek dźgnął policjanta nożem w plecy

25
Podziel się

W Stróży (powiat myślenicki, województwo małopolskie) 19-letni Kacper L. wbił nóż w plecy policjantowi w sklepie. Usłyszał już akt oskarżenia.

Małopolska. Nastolatek dźgnął policjanta nożem w plecy
Nastolatek dźgnął nożem policjanta (Pixabay)
bCYXENhN

Jest akt oskarżenia przeciw 19-latkowi z Małopolski, który wbił nóż w plecy policjantowi. Prokuratura Rejonowa w Myślenicach skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Krakowie.

Do zdarzenia doszło 15 marca 2020. 19-letni Kacper L. wszedł do sklepu po papierosy i alkohol. Jak przypomina Gazeta Krakowska, gdy sprzedawca odwrócił się do niego plecami, wbił mu nóż w plecy. Ranny sprzedawca obezwładnił napastnika, który – jak się okazało – miał przy sobie jeszcze dwa inne noże i toporek.

Sprzedawcą tak naprawdę był policjant po służbie. W momencie napadu miał dzień wolny i zastępował swojego ojca w sklepie.

bCYXENhP

Wbił nóż w plecy sprzedawcy, ponieważ został do tego przymuszony

Kacper L. przyznał się do dźgnięcia mężczyzny nożem. Nie pamięta jednak dokładnie tego zdarzenia, ponieważ był wtedy pod wpływem środków odurzających. Grozi mu minimum 3 lata więzienia. 19-latek żałuje, wyraził skruchę i przeprosił pokrzywdzonego.

Do napadu na sklep i ataku na sprzedawcę, którym ostatecznie okazał się policjant, mieli go zmusić dwaj inni mężczyźni. Gazeta Krakowska podaje, że jednemu z nich Kacper L. był winny pieniądze, dlatego wierzyciel zmusił go do napadu.

bCYXENhV

Prokuratura postawiła 19-letniemu Kacprowi L. też osiem innych zarzutów. Od 2017 r. miał on okradać rodziców – nie tylko z pieniędzy, ale i cennych rzeczy. Łącznie była to kwota 10 tys. zł.

Według biegłych 19-letni Kacper L. jest poczytalny. Jest jednak uzależniony od alkoholu i środków odurzających, zatem konieczna jest terapia w ośrodku.

bCYXENiq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Olo
3 miesiące temu
Czy to że był pod wpływem środków odurzających to jest okoliczność łagodząca? 3 lata więzienia które mu grożą za atak nożem to ... co najmniej śmieszny wyrok. Za kradzież batonika grozi więcej.
Katolik
3 miesiące temu
Czapa powinna być za samo usiłowanie zabójstwa. Jeżeli logika nie pomaga to proszę się posłużyć dziedziną naukową jaką jest statystyka. Każdy kto jest przeciwny karze śmierci i posiadaniu broni ten ma krew na rękach przyszłych ofiar.
na jak nie
3 miesiące temu
byloby farplay gdyby teraz policjant mu wbil noz miedzy oczy...potem przeprosil i wyrazil skruche. sprawa bylaby zalatwiona pozasadownie.
bCYXENir
xcvb
3 miesiące temu
Kocham Polskę! max 3 lata za czynną napaść z bronią w ręku (w praktyce 2 w zawiasach). O take Polskę walczyłem!
Pan Haak
3 miesiące temu
ot i porownajcie teraz sobie ta kare z karami zwiazanymi z koronawirusem
Najnowsze komentarze (25)
asd
3 miesiące temu
Skoro jest uzalezniony to najleprzym odwykiem będzie długoletnie więzienie. Przestanmy sie pie....lic z tymi łobuzami bo to nie idzie w diobrym kierunku.
Kris
3 miesiące temu
A dlaczego nie ma akcji white lives matter
098
3 miesiące temu
ciekwe czy mial ksiazeczke zdrowia ze tak sobie zastepowal
Goldengecko
3 miesiące temu
Gdyby nie to że facet zastępował ojca ten by pewnie nie przeżył
Rozwiązanie
3 miesiące temu
Śmieszne te kary.zachecaja do przestepstw.a policja mogła by częściej klękać na szyjach przestepcow to i sąd by miał mniej roboty i więzienia były by puste.
papcio
3 miesiące temu
za podrabianie pieniędzy i uprawe konopii jest większa kara....
mądrala
3 miesiące temu
19-letni Kacper- nastolatek??? czy wy nie przesadzacie??
Kazimierz57
3 miesiące temu
Ten 19-latek już powinien być w kostnicy !!
bCYXENij
Milicjant
3 miesiące temu
Policjant po służbie powinien być w domu i odpoczywać a nie dorabiać w sklepie u tatusia
aaaaaa
3 miesiące temu
I ktoś się dziwi znieczulicy na ulicy ?? Jak mam pomagać, a później iść siedzieć za tą pomoc to wolę pomagać sobie lub swojej rodzinie.
ewa
3 miesiące temu
Policjant żeby mógł pracować po służbie musi uzyskać zezwolenie przełożonych, czy takowe otrzymał ????????????
ewa
3 miesiące temu
Słaby prokurator i z pewnością słaby sędzia, zarzuty usiłowania zabójstwa nie będzie bo widać prokurator idzie na skazanie, czyli uszkodzenie ciała, a sędzia nie zmieni kwalifikacji prawnej tylko będzie chciał jak najszybciej zakończyć postępowanie żeby sobie syfu w aktach osobowych nie zrobić
praktyczny
3 miesiące temu
Prawo powinno być proste, konsekwentne i sprzyjać zachowaniom poprawnym a rugować wykroczenia i przestępstwa. Za jakikolwiek numer wykonany w więcej jak jedną osobę, powinien być maksymalny wyrok, bez możliwości zawiasów i zwolnienia przedterminowego, wymierzony dla absolutnie każdego zamieszanego--bez względu na rolę jaką odgrywał. Efekt był by piorunujący. A ulice spokojne.
kaszka
3 miesiące temu
Dlaczego nie utylizujemy śmieci? Nie jest to zrozumiałe dla mnie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić