aktualizacja 

To nie fotomontaż. Spójrzcie na cenę polskich truskawek

596

O drożyźnie w warzywniakach i na straganach z tygodnia na tydzień jest coraz głośniej. Dobitnie przekonaliśmy się o tym w Warszawie, w której cena za kilogram polskich truskawek wynosi ponad 40 złotych.

To nie fotomontaż. Spójrzcie na cenę polskich truskawek
Polskie truskawki w Warszawie. Cena jest kosmiczna (Facebook, PAP)

Do niedawna na polskich straganach mogliśmy liczyć jedynie na owoce importu. Coraz częściej jednak pojawiają się już te krajowe.

Na wielu bazarach można już kupić choćby świeże polskie truskawki. Nie wszystkich jednak będzie stać na taki wydatek

Powód? Wystarczy spojrzeć na zdjęcie z Warszawy, które pojawiło się na facebookowym profilu "Kobieta w sadzie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pyszne czerwone owoce. Jak wybrać dobre truskawki?
44 złotych za kilogram polskiej truskawki. Zdjęcie wykonane w dniu 25.04.2023, Warszawa - czytamy.

Pod postem rozgorzała dyskusja. - Kto kupi truskawki za taką cenę? - dopytują jedni. - Klientów nie brakuję, truskawka pyszna, klient docenia smak polskiej truskawki - odpowiadają na te zarzuty inni.

Jak dowiedział się od sprzedawców portal "Kobieta w sadzie", pierwsze polskie truskawki kosztują na rynku hurtowym Bronisze około 30 złotych zł/kg.

Wzrosty cen warzyw i owoców dają się we znaki Polkom i Polakom. I dotyczy to nie tylko owoców i warzyw, ale praktycznie wszystkich sektorów życia, zaczynając od energii elektrycznej oraz gazie, a kończąc na podstawowych produktach każdej rodziny: chlebie, maśle czy oleju.

Kiedy jest sezon na truskawki?

Jak podaje portal jagodnik.pl, w połowie kwietnia do sklepów trafiły pierwsze większe partie polskich truskawek. Jak ocenia Aldona Radola, tegoroczna jakość truskawek jest znakomita, również zbiory zapowiadają się na zadowalającym poziomie.

Z uwagi na wysokie koszty produkcji, truskawki są czasami nawet kilka razy droższe od tych z importu. Mają jednak nad nimi tą przewagę, że zbierane są w optymalnej fazie. To m.in. oprócz odmiany decyduje o smakowitości i pięknym zapachu truskawek.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić