aktualizacja 

To nie fotomontaż. To Polska na zdjęciu zrobionym w ten weekend

100

W sobotę w Warszawie sypnęło śniegiem. Nie przeszkadzało to jednak pracownikom służb miejskich, którzy postanowili w tym czasie... kosić trawę. Internauci zwracają uwagę, że często ogrodnicy muszą wykonywać taką pracę niezależnie od pogody.

To nie fotomontaż. To Polska na zdjęciu zrobionym w ten weekend
Kosili trawę pod śniegiem (Facebook, PAP, Tomasz Gzell)

W mediach społecznościowych krąży zdjęcie z okolic ulicy Płaskowickiej w Warszawie. Podczas gdy w mieście panowały zimowe warunki, a chodniki i trawniki były zasypane śniegiem, pracownicy z kosiarką próbowali kosić trawę.

"Kosili śnieg" w Warszawie

Najwidoczniej nie przeszkadzała im pogoda, ponieważ rozłożyli cały swój sprzęt na trawniku i uruchomili sprzęt do koszenia. Na zdjęciu nie widać, co prawda, jakiemu podmiotowi są podporządkowani pracownicy.

Internauci w komentarzach zwracają jednak uwagę, że często są uzależnieni od odgórnych decyzji i muszą wykonywać niemającą sens pracę również w niesprzyjających warunkach pogodowych. - "Góra" mówi kosić i oni koszą, bo muszą mieć za co żyć - pisze jeden z komentujących.

Okres wegetacji roślin ulega zakończeniu, gdy średnia dobowa temperatur powietrza spadnie poniżej +5 stopni Celsjusza i wówczas procesy rozwojowe w roślinach ulegają znacznemu spowolnieniu, co dotyczy również trawy. Tak więc w tych warunkach koszenie trawnika to kompletne nieporozumienie - pisze kolejny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pogoda zaskoczy. Później znów zmiana. Nowa prognoza dla Polski

Stołeczny ratusz podawał wcześniej, że w sezonie zimowym w pełnej gotowości jest niemal 400 pługów i posypywarek, a do podjęcia działań czekają również ekipy porządkowe. Akcje odśnieżania i zabezpieczania przed śliskością będą prowadzone na ulicach, chodnikach, a od tego roku także na trasach rowerowych. To, co widać na zdjęciu, raczej nie jest przykładem takich działań służb.

Pogoda w Warszawie

W sobotę termometry w Warszawie pokazały trzy stopnie poniżej zera. Rano w stolicy sypnęło śniegiem i przez ujemną temperaturę pokrywa śnieżna utrzymywała się aż do niedzieli. Na ulicach miasta zrobiło się biało, a warunki na drogach były początkowo trudne.

Sobota w Warszawie przyniosła też umiarkowane i małe zachmurzenie. Termometry pokazywały maksymalnie -3 st. C. Wiatr był zmienny i słaby. Na drogach było początkowo bardzo ślisko i niebezpiecznie.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić