Źle zabrzmiało! Przedstawicielka lewicy niechcący pochwaliła Rydzyka

16

Tadeusz Rydzyk nie cieszy się w mediach innych niż jego własne najlepszą sławą. Niezbyt pochlebnie wypowiadają się też o nim zwykle przedstawiciele lewicy. Tym razem o. Rydzyk został jednak niechcący skomplementowany.

Źle zabrzmiało! Przedstawicielka lewicy niechcący pochwaliła Rydzyka
O. Rydzyk został pochwalony przez osobą, od której wcześniej za wiele miłego nie miał okazji usłyszeć. (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

O. Rydzyk to kontrowersyjna osobowość w Polsce. Przeglądając artykuły w prasie na temat duchownego można zauważyć jedną rzecz - albo go kochają, albo nienawidzą. W tym drugim obozie od dawna znajduje się Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka nie ukrywa, że Kościoła nie darzy sympatią. Sama jest również zadeklarowaną ateistką. O o. Rydzyku wypowiada się raczej w nieprzychylnym tonie. Szczególnie mierzi ją fakt, że duchowny działa na terenie jej rodzinnego miasta - Torunia.

Redemptorysta pochodzi z Olkusza, czyli z miejscowości niemal na drugim końcu kraju. Joanna Scheuring-Wielgus wypomniała ten fakt Rydzykowi. Przyznała również, że mieszkańcy Torunia wstydzą się za to, że to właśnie tam swoją siedzibę ma Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jednak pewne słowa przykuły uwagę czujnych obserwatorów. Zauważyli oni, że posłanka wspomina o zasięgach mediów prowadzonych przez Rydzyka.

My, jako torunianie i torunianki, wstydzimy się za to, że w ten sposób nasze miasto jest rozsławiane na całym świecie - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus na nagraniu.

Z tych słów duchowny może być jednak zadowolony. Posłanka przypadkiem przyznała, że media prowadzone przez Rydzyka cieszą się ogromnymi zasięgami i rozsławiają nasz kraj na... cały świat.

Zobacz także: Tadeusz Rydzyk przeprasza. Gorzki komentarz Władysława Kosiniaka-Kamysza
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić