aktualizacja 

Rydzyk obsypany "prezentami". Tym razem od Ministerstwa Zdrowia

49

O tym, że aktywności o. Rydzyka ochoczo wspierane są przez rząd wiadomo nie od dzisiaj. Jednak odkrycie Krzysztofa Brejzy budzi wiele pytań. 420 tys. zł na fundację od Ministerstwa Zdrowia w czasie epidemii?

Rydzyk obsypany "prezentami". Tym razem od Ministerstwa Zdrowia
Fundacja Tadeusza Rydzyka w ubiegłym roku dostała ponad 420 tys. od Ministerstwa Zdrowia. (pap)

Fundacja Lux Veritatis to jeden z wielu projektów podlegających o. Rydzykowi. Fundacja jest nadawcą TV Trwam, współwłaścicielem usług telefonicznych W Naszej Rodzinie oraz sprawuje pieczę nad geologicznymi pracami poszukiwawczymi w Toruniu.

Krzysztof Brejza ujawnił, że właśnie na tę fundację państwo przeznaczyło 420 tys. zł. Docelowo pieniądze miały być przeznaczone na promowanie Narodowej Strategii Onkologicznej.

Być może sytuacja nie wywołałaby takiego szumu, gdyby nie fakt, że w czasie epidemii taka kwota mogłaby zostać przeznaczona na pilniejsze wydatki. Jednak najważniejsza kwestia to fakt, że pieniądze te zostały przekazane z funduszu Ministerstwa Zdrowia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak miała wyglądać promocja Narodowej Strategii Onkologicznej? Chodzi o czas antenowy, podczas którego miały być poruszane kwestie nowotworów. Miało mieć to miejsce po programie "Rozmowy niedokończone". Jak zauważa Onet, nie jest pewne, w jaki sposób rząd weryfikował wywiązywanie się z umowy TV Trwam.

To nie są pierwsze doniesienia Brejzy o pieniądzach przekazanych w ręce podległe Rydzykowi. Jednak najnowsze doniesienia wywołały lawinę komentarzy. Onet zapytał MZ o to, jak weryfikowano wywiązanie się z umowy przez fundację. Portal nie otrzymał odpowiedzi.

Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Leszek Miller zdradził, jak się czuje po szczepieniu
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić