To on znalazł auto Majtyki. Dotarli do mężczyzny

Tragicznie zakończyły się poszukiwania Magdaleny Majtyki. Ciało aktorki znaleziono w kompleksie leśnym w Biskupicach Oławskich (woj. dolnośląskie). Dzień przed tym odkryciem z policją skontaktował się mężczyzna, który natknął się na rozbite auto.

Magda MajtykaMagda Majtyka
Źródło zdjęć: © Facebook
Mateusz Domański

Magdalena Majtyka po raz ostatni widziana była w środę (4 marca). Po tym, jak bliscy utracili z nią kontakt, zgłosili na policji zawiadomienie o zaginięciu. Niestety, prowadzone działania poszukiwawcze zakończyły się ujawnieniem zwłok aktorki.

O tragicznym finale poszukiwań mundurowi poinformowali oficjalnie w piątek (6 marca) o godz. 17:50. Ciało 41-latki znaleziono w kompleksie leśnym w Biskupicach Oławskich, nieopodal jej rozbitego Opla.

Sporo emocji wywołał fakt, że zgłoszenie o porzuconym samochodzie wpłynęło do służb już dzień wcześniej. Reporter TVP3 Wrocław rozmawiał z mężczyzną, który natknął się na pojazd. To właśnie on poinformował o tym służby.

Pojechaliśmy na miejsce. Pokazałem, gdzie znajduje się ten rozbity samochód. Funkcjonariusze porobili jakieś zdjęcia, po czym chyba sporządzili notatkę i na tym się zakończyło - przekazał mieszkaniec Biskupic Oławskich.

Dzień później mężczyzna wybrał się w to samo miejsce. - Jeszcze jak rano byłem na spacerze, to auto jeszcze leżało w takim stanie, jak w czwartek - zaznaczył.

Komunikat policji

Wrocławska policja wydała już komunikat odnośnie tego zgłoszenia. Potwierdzono, że 5 marca około godz. 11:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie rzeczywiście dostał informację dotyczącą auta znajdującego się przy leśnej drodze.

Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili, że na terenie leśnym, bezpośrednio przy drodze gruntowej znajduje się samochód marki Opel Corsa. Pojazd był zamknięty, pozostawiony poza drogą publiczną i nie stwarzał zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mając na uwadze obowiązujące w tego typu przypadkach standardy działań, funkcjonariusze sporządzili z tych ustaleń stosowną dokumentację i przekazali dyżurnemu jednostki.
Wykonano także sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych i pojazd nie figurował jako skradziony. Na tę chwilę nie było również informacji o zaginięciu osoby mogącej mieć związek z tym samochodem, bo zawiadomienie takowe zostało zgłoszone kilka godzin później w jednym z wrocławskich komisariatów - przekazano.

Jednocześnie zaznaczono, że "funkcjonariusze otrzymali je przed godziną 14.00 i od razu przystąpili do działań poszukiwawczych, które prowadzone były wieloobszarowo".

Gdy Komenda Powiatowa Policji w Oławie otrzymała informację, że poszukiwana przez wrocławskich funkcjonariuszy kobieta mogła przebywać w rejonie Biskupic Oławskich, policjanci niezwłocznie pojechali w rejon, gdzie sprawdzany był pojazd i rozpoczęli tam sprawdzenia pobliskiego terenu. Podkreślić należy, że w momencie pierwszej interwencji związanej z pozostawionym pojazdem nie było żadnych przesłanek wskazujących na to, że ujawniony samochód może mieć związek z zaginięciem lub przestępstwem, dlatego czynności zostały przeprowadzone adekwatnie do posiadanych wówczas informacji - czytamy w komunikacie służb.

Prokurator Prokuratury Rejonowej p.f. prokuratora rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej Damian Pownuk przekazał w rozmowie z Wirtualną Polską, że w kompleksie leśnym nie znaleziono żadnych znaków wskazujących na to, by do śmierci aktorki przyczyniły się osoby trzecie. Zaznaczał jednak, że są to wstępne ustalenia. Więcej będzie wiadomo po sekcji zwłok.

Wybrane dla Ciebie
Fatalna pomyłka w klinice w USA. Dziecko urodziło się ciemnoskóre
Fatalna pomyłka w klinice w USA. Dziecko urodziło się ciemnoskóre
Przełomowe odkrycie w badaniach nad Biblią. Odnaleziono zaginione karty
Przełomowe odkrycie w badaniach nad Biblią. Odnaleziono zaginione karty
Niedźwiedź zaatakował. "Wędruje i szuka nowych miejsc". Myśliwi komentują
Niedźwiedź zaatakował. "Wędruje i szuka nowych miejsc". Myśliwi komentują
Michael Eneramo nie żyje. Piłkarz zmarł podczas meczu
Michael Eneramo nie żyje. Piłkarz zmarł podczas meczu
Przyjaciółka Litewki pokazała wspólne nagranie. "Tak bardzo nas to wkurzało"
Przyjaciółka Litewki pokazała wspólne nagranie. "Tak bardzo nas to wkurzało"
Niemcy alarmują ws. Bałtyku. Milion ton amunicji i tysiące ton chemikaliów
Niemcy alarmują ws. Bałtyku. Milion ton amunicji i tysiące ton chemikaliów
Znalazł pocisk podczas spaceru. Pijany przyniósł go na komendę
Znalazł pocisk podczas spaceru. Pijany przyniósł go na komendę
Polacy w ogniu krytyki. Salutowali Ukrainie. Niemcy zwrócili uwagę
Polacy w ogniu krytyki. Salutowali Ukrainie. Niemcy zwrócili uwagę
Tragedia w Tatrach. Nie żyje polski turysta
Tragedia w Tatrach. Nie żyje polski turysta
Odwiedził żonę w szpitalu. Szokujące, co zrobił 44-latek
Odwiedził żonę w szpitalu. Szokujące, co zrobił 44-latek
Na tej drodze zginął Litewka. 10 lat prosili o remont. "Ulica Wstydu"
Na tej drodze zginął Litewka. 10 lat prosili o remont. "Ulica Wstydu"
Nowe gwiazdy Warszawskiego ZOO. Samiec "świeci" z daleka
Nowe gwiazdy Warszawskiego ZOO. Samiec "świeci" z daleka