Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

To pogrążyło Trumpa? Jego doradcy nie mają wątpliwości

295

Według ekspertów porażka Donalda Trumpa w wyborach to w głównej mierze konsekwencja jego ostatnich decyzji. Prezydent USA nie poradził sobie z pandemią, która zabiła już ponad 240 tys. Amerykanów.

To pogrążyło Trumpa? Jego doradcy nie mają wątpliwości
(EPA)

Donald Trump nie poradził sobie z pandemią koronawirusa. Trzech doradców prezydenta stwierdziło w rozmowie z CNN, że jego działania w ostatnich miesiącach miały ogromny wpływ na porażkę w wyborach.

Lekceważące podejście i dezinformacja na temat wirusa zraziły wielu starszych wyborców, którzy wcześniej popierali Trumpa. Prezydent, zdaniem ekspertów cytowanych przez CNN, nie mógł zrozumieć, że starsi wyborcy byli najbardziej narażeni na zarażenie się wirusem i bardziej się go obawiali.

Donald Trump przegrał walkę z koronawirusem

Inny doradca dodał, że Trump popełnił największy błąd, otwierając ponownie gospodarkę. Lekceważenie problemu i znoszenie ograniczeń miało być jego gwoździem do jego politycznej trumny.

Amerykańskie media ogłosiły w sobotę, że wybory prezydenckie w USA wygrał kandydat Demokratów - Joe Biden. Wyniki nie są jeszcze oficjalne.

Zobacz także: Strajk kobiet. Protest w Warszawie. Patrycja Markowska: "Boli nas brak poszanowania kobiet"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić