To się nie mieści w głowie. Poszli rano na cmentarz i osłupieli

71

Na cmentarzu przy parafii pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie (woj. wielkopolskie) parafianie dokonali smutnego odkrycia. Wandale zniszczyli kilkadziesiąt grobów. Sprawą zajęła się policja.

To się nie mieści w głowie. Poszli rano na cmentarz i osłupieli
Wandale zniszczyli ponad 20 grobów na cmentarzu przy parafii pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie (Facebook, Parafia rzymskokatolicka św. Łukasza Ewangelisty)

O zdarzeniu poinformował ks. Maksymilian Kamza - proboszcz parafii w Świerczynie w mediach społecznościowych. Zwrócił się także z prośbą do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat sprawców

Parafianie udający się w godzinach porannych na cmentarz dokonali smutnego odkrycia. Nasz cmentarz został sprofanowany przez wandali. Dewastacji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Gdyby ktoś posiadał wiedzę na temat sprawców proszony jest o kontakt z Miejską Komendą Policji w Lesznie. Osoby poszkodowane mogą również zgłaszać się indywidualnie na Komendę w Lesznie - czytamy we wpisie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sposoby na "cmentarne hieny". Z nagrobka już nic nie zniknie

Wandale uszkodzili ponad 20 grobów. Proboszcz parafii jest bardzo zasmucony tym, co się stało. Podejrzewa, że sprawcy byli pod wpływem środków odurzających.

Powywracano głowy pomników oraz niektóre krzyże zostały uszkodzone. Były powyrywane z grobów, połamane i porzucone na ścieżkach. Prawdopodobnie sprawcy dewastacji byli pod wpływem środków odurzających, tak mi się wydaje. To, co im wpadło pod rękę, to brali i niszczyli, wyrzucali gdzie popadnie. Na pewno jest mi smutno. Bo część parafian, która znajdowała się na cmentarzu pytała, co ci zmarli zrobili tym żyjącym - mówi ks. Maksymilian Kamza w rozmowie z "Radiem Poznań.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Mieszkańcy okolicy nie kryją oburzenia. "Zgroza. Dla mnie podwójna, bo to, co czułam patrząc na potrzaskane krzyże, części nagrobków, wazony leżące na szosie przed cmentarzem Świerczyńskim było przerażające" - czytamy w komentarzach.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić