To się porobiło. U Rydzyka krytyka Polskiego Ładu. "Wszyscy wkurzeni"

904

Gościem audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja był szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek. Rozmówca rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka krytycznie wypowiadał się na temat Polskiego Ładu.

To się porobiło. U Rydzyka krytyka Polskiego Ładu. "Wszyscy wkurzeni"
Krytyka Polskiego Ładu w Radiu Maryja (AKPA)

W czwartek na antenie Radia Maryja wyemitowano audycję "Aktualności dnia", którą na stronie rozgłośni zatytułowano "Polski Ład uderza w górników". Gościem był Bogusław Hutek, przewodniczący Sekretariatu Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ "Solidarność".

Podczas audycji w rozgłośni ojca Rydzyka mocno krytykowany był rządowy program Polski Ład. Podkreślono, że stracili na nim nawet górnicy.

Podobno jesteście burżujami - rozpoczął rozmowę prowadzący.
Reforma podatkowa w ramach Polskiego Ładu niby uderza po kieszeniach bogatych. Pytanie, czy górnicy, którzy ciężko pracują w soboty i niedziele, żeby zarobić na swoje rodziny, są burżujami? Oni pracują po to, żeby utrzymać rodziny i nagle przychodzi reforma podatkowa, która zabiera im dużo pieniędzy z wynagrodzenia. Większość ludzi nie rozumie, na czym polega nowy system. My też mamy się szkolić, bo nawet w Urzędzie Skarbowym do końca nie wiedzą, jak działa system. Służby na kopalniach też się gubią w nowych przepisach. Podobno ma być teraz jeszcze 800 poprawek - powiedział Bogusław Hutek.

"Wszyscy są wkurzeni, że ktoś ich ograbia z ciężko zarobionych pieniędzy"

Według szefa górniczej Solidarności przez Polski Ład w lutym górnicy stracili od 600 zł do nawet 2,5 tys. zł. Wystosowali już w tej sprawie pismo do premiera Mateusza Morawieckiego i wiceministra Artura Sobonia.

Każdy widzi na kwitku, że ma mniej pieniędzy. Szczególnie było to widoczne teraz przy kumulacji dwóch wynagrodzeń w lutym, gdzie było normalne wynagrodzenie za pracę i tzw. czternastka, która spowodowała, że górnicy stracili od 600 zł do 2,5 tys. zł na wynagrodzeniach. Mocno to uderzyło po kieszeniach ludzi, którzy cały rok pracowali. Teraz ich skasowano - powiedział Bogusław Hutek na antenie Radia Maryja.
Niezrozumiały jest dla ludzi ten system podatkowy (...) System jest tak skomplikowany, że nie jesteśmy w stanie tego wytłumaczyć. Wszyscy są wkurzeni, że ktoś ich ograbia z ciężko zarobionych pieniędzy - podkreślił.
Człowiek pracuje, człowiek zarabia, chce mnie przejrzystość, sprawa jasna - podsumował prowadzący.

Zobacz także: Ojciec Rydzyk trzykrotnie zaszczepiony? Lekarz: mógłby być twarzą kampanii szczepionkowej

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić