Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Uczelnia Rydzyka zaprasza na studia. Koszt? Trzymajcie się krzeseł

396
Podziel się:

Założona przez o. Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zachęca do zapisów na studia podyplomowe z "retoryki i wystąpień przed kamerą". Jak zapewnia uczelnia, dzięki zajęciom studenci poznają m.in. techniki radzenia sobie ze stresem przed kamerą. Ile trzeba za to zapłacić?

Uczelnia Rydzyka zaprasza na studia. Koszt? Trzymajcie się krzeseł
O. Tadeusz Rydzyk. (PAP, Tytus Żmijewski)

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to niepubliczna szkoła wyższa założona w 2001 roku przez o. Tadeusza Rydzyka, najpopularniejszego polskiego redemptorystę. Na facebookowej stronie uczelni widnieje reklama studiów podyplomowych na kierunku "Retoryka i wystąpienia przed kamerą".

Retoryka i wystąpienia przed kamerą - być może to studia podyplomowe idealne dla Ciebie? Dzięki nim poznasz m.in. techniki radzenia sobie z tremą i stresem przed kamerą. Będą to zajęcia z dziennikarzami, aktorami oraz specjalistami od wizerunku - czytamy na Facebooku.

Jak czytamy na stronie internetowej uczelni, dwusemestralne studia podyplomowe z retoryki i wystąpień przed kamerą obejmują wykłady oraz zajęcia warsztatowe z wyraźnym naciskiem na zajęcia praktyczne z zakresu rozpowszechniania kultury słowa. Program zawiera m.in. zajęcia z podstaw komunikacji społecznej, retoryki klasycznej, retoryki stosowanej, pedagogiki mass mediów, etyki, sztuki argumentacji, specyfiki kontaktów z mediami, technik radzenia sobie z tremą i stresem.

Celem studiów jest nabycie i udoskonalenie takich umiejętności jak: przemawianie publiczne, precyzyjne i poprawne wyrażanie myśli, budowanie klarownego przekazu, emisji głosu, właściwej dykcji i artykulacji, kreowanie wizerunku dobrego mówcy, świadome używanie języka jako narzędzia komunikacji, radzenie sobie z barierami komunikacyjnymi, skuteczne opanowanie stresu i tremy w kontaktach z mediami - tłumaczą przedstawiciele uczelni.

Opłata za studia? 4 tysiące złotych!

Jaki jest koszt takich studiów? Opłata za czesne za studia na kierunku o nazwie "Retoryka i wystąpienia przed kamerą" w roku akademickim 2021/2022 wynosi 4 tys. zł w przypadku płatności jednorazowej.

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie raty, jednak w takim przypadku trzeba zapłacić już o 100 zł więcej.

Najdroższe na uczelni o. Tadeusza Rydzyka są studia podyplomowe na kierunku Master of Business Administration. Czesne na tym kierunku wynosi 14 870 zł w przypadku płatności jednorazowej.

Jeden kierunek na studiach podyplomowych jest bezpłatny. Jest to Etyka dla nauczycieli. Studia są bezpłatne ze względu na finansowanie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zobacz także: Ojciec Rydzyk trzykrotnie zaszczepiony? Lekarz: mógłby być twarzą kampanii szczepionkowej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(396)
Martinborman
4 miesiące temu
Musialbym byc erdolnuety zeby isc do rydzkowej szkolki tanca i walca
Polak
4 miesiące temu
Jak się chce psa uderzyć kij się zawsze znajdzie oni potrafią używać tylko paly
Atr
4 miesiące temu
Trzeba często powtarzać Panie wybacz im bo nie wiedzą co czynią nie sądźcie abyście nie byli sadzeni
Marianek
4 miesiące temu
Głupie wypowiedzi wasze myślicie że nam obrzydzicie kochane R.Maryja jesteście wilkami w owczej skórze ta wasza nienawiść do P.Boga i kościoła
WARS 🇵🇱
4 miesiące temu
Zerknąć wystarczy do archiwów państwowych dziś wyprowadzonych do IPN oraz poza granice naszej Ojczyzny, i tam znajdziemy wiele odpowiedzi, że szkoła ksiedza T.Rydzyka to podmiot doskonale skopiowany - wręcz plagiat - organizacji partyjnej organu KC PZPR, zwanym (Wyższą Szkołą Propagandy i Agitacji przy Komitecie Centralnym PZPR) w Warszawie. Różnica polega na tym, że Szkoła Agitacji i Propagandy była w całości opłacana z budżetu państwa zwanego PRL, glosiła tezy ateistyczne marksistowsko-leninowskie godzące w dobro nas Wszystkich wierzacych katolikow. Natomiast obecny biznes księdza Rydzyka służy niewątpliwie wszystkim wierzacym Polakom i nie tylko, bo głos TVTrwam i Radia Maryja jest slyszalny niemal na całym świecie i jest opłacany z różnych żrodeł prywatnego biznesu krajowego i zagranicznego oraz prywatnej klientelii, a także z budżetu państwa już w coraz wiekszych kwotach finansowych. Ten prywatny koscielny kompleks toruński zakonu Redemptorystów uczy niezbędnych kierunków retoryki propagandowej w służbie biznesu i marketingu co (owocuje) wlewaniem oszukańczej doktryny antyspołecznej do umysłów nowych zastepów młodzieży w służbie biznesu rabunku, wyłudzania, a nawet znajdują się już symptomy lichwiarstwa oraz danin rodem z epoki niewolnictwa i feudalizmu. W kombinacie biznesu zakonników Redemptorystów nie znajdujemy np. miłosierdzia dla zdolnych i utalentowanych żaków spauperyzowanych rodzin obecnym systemem krwiożerczego rabunkowego kapitalizmu. Nie masz pieniedzy nie masz prawa do edukacji w torunskim kompleksie biznesu Redemptorystow. Duchowni w Polsce -jak wynika z różnych sygnałów społecznych sygnalistów- mają także prawie niczym nieograniczony dostęp do identyfikacji (IP) w sieciach internetowych i spolecznościowych Polaków, czyli obywateli wierzących i niewierzących, co sugerować może, że ściśle współpracować mogą z MSWiA, czyli z tzw funkcjinariuszami służb specjalnej (troski). Mimo różnych symptomów patolgii instytucji, kompleks biznesowy ksiedza T. Rydzyka spełnia niezmiernie przydatną funkcję integracji Narodu polskiego chrzescijanskiego i całej naszej społeczności wiernej Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie ludzi dobrej woli.
Atr
4 miesiące temu
No i cóż wy na to poradzicie że aż tyle tych ciemnych owieczek chce słuchać tego radia
piotr
4 miesiące temu
ale w czym problem? uczelnia prywatna. ma prawo zadecydowac ile kosztuja studia. inna sprawa jest ilu naiwnych da sie nabrac.
konvencja
4 miesiące temu
Zacznijcie od dyrektorów TVP bo to co pokazał ostatni brodaty typek dyrektor z TVP to ten cygan rzecznik z Wykopu lepiej sie wypowiada
poganiec
4 miesiące temu
ale4ż on skromnie wypasiony .dawać więcej my przetrawimy wszystko .
Atr
4 miesiące temu
No już tak się nie martwcie o kandydatów dadzą radę
maras
4 miesiące temu
Czego ta szkoła może nauczyć, skoro nawet wielokrotnie wielebny nie potrafi wypowiadać się przed kamerą.
dr wszech nau...
4 miesiące temu
Kandydaci to będą stracone przez Was pieniądze. Nikt Was nie zatrudni w zadnej normalnej polskiej instytucji. W tak młodym wieku będziecie twarzą hańby i patologii
loganty
4 miesiące temu
I najważniejszy kierunek:"Jak pozyskiwać emerytury i renty,tak żeby oskubany jeszcze za to podziękował"...
uczelna i
4 miesiące temu
z tej uczelni wyjdzie coś w rodzaju ministra oświaty
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić