Tomasz Terlikowski o kobietach w Kościele. Padło wiele gorzkich słów

52

Chrześcijanie z całego świata cieszą się z okazji nadejścia Świąt Wielkiej Nocy. Swoją refleksją na temat tego wydarzenia zdecydował się podzielić Tomasz Terlikowski. Katolicki publicysta poruszył temat roli kobiet w Kościele. Wielu nie spodoba się, co powiedział.

Tomasz Terlikowski o kobietach w Kościele. Padło wiele gorzkich słów
Tomasz Terlikowski zabrał głos na temat roli kobiet w Kościele. Nie miał wiele dobrego do powiedzenia (YouTube, WYDAWNICTWO WAM)

Tomasz Terlikowski postanowił przypomnieć, że to kobiety jako pierwsze spotkały zmartwychwstałego Jezusa. Jednocześnie katolicki publicysta wyraził ubolewanie nad faktem, że z czasem zostały stopniowo – jak określił – "wypychane" ze swoich roli. Przemyśleniami podzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Można by powiedzieć, jakie to typowe. To nie mężczyźni, ale kobiety były pierwsze. Pierwsze przy Grobie były kobiety, one też są pierwszymi świadkami zmartwychwstania. I to one zaniosły świadectwo apostołom. A jednak (...) są one stopniowo z niej "wypychane" – rozpoczął swoją refleksję Tomasz Terlikowski (Facebook).

Wielkanoc 2023. Tomasz Terlikowski o roli kobiet w Kościele

Tomasz Terlikowski zwrócił uwagę na fakt, że "wypychanie" zaczęło się jeszcze w samej Biblii. Podobne próby mieli podejmować sami apostołowie. Katolicki publicysta uzasadnił, że przypomniał o tym właśnie w Niedzielę Wielkanocną, ponieważ w innym przypadku dochodzi do przekazania wierzącym niepełnej opowieści. W efekcie nie może być ona odebrana tak, jak należy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Terlikowski krytykuje postawę Watykanu. "Wyraźnie częściej Stolica Apostolska kontaktuje się z Rosją"
Dlaczego warto o tym pisać? Bo trochę zapominamy o tym, że świadectwo Zmartwychwstania, pustego grobu nie jest powierzone tylko Apostołom (...) i że pierwszymi Jego świadkami były właśnie kochające kobiety. Ich świadectwo, ich głoszenie, (...) także skierowane do mężczyzn (...), nadal, tak jak zawsze, jest istotne dla życia Kościoła. Tam, gdzie się o tym zapomina, świadectwo Ewangelii staje się niepełne – podsumował Tomasz Terlikowski (Facebook).
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić