Tonął statek wycieczkowy na Śląsku. Interweniowali strażnicy

7

Na Jeziorze Żywieckim zaczął tonąć niewielki statek wycieczkowy. Na miejsce zdarzenia ruszyli strażacy z okolicznych jednostek, pracownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i pogotowia ratunkowego oraz policja.

Tonął statek wycieczkowy na Śląsku. Interweniowali strażnicy
Tonął statek wycieczkowy na Jeziorze Żywieckim (Facebook)

Do zdarzenia doszło w piątek, 6 sierpnia przed południem w okolicach Międzybrodzia Żywieckiego. Strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali wezwanie, że na Jeziorze Żywieckim tonął niewielki statek wycieczkowy.

Zostaliśmy zadysponowani do tonącego statku na Jeziorze Żywieckim. Do działań zostały również zadysponowane jednostki OSP Czernichów -Tresna, OSP Międzybrodzie Bialskie, JRG Żywiec, policja, WOPR i ZRM – poinformowali strażacy z Międzybrodzia Żywieckiego.

Statek był częściowo zatopiony

Na szczęście sytuacja nie była tak dramatyczna, jak początkowo się wydawało. Statek był tylko częściowo zatopiony. Nie było też na nim na nim pasażerów, a jednostka znajdowała się przy samym brzegu. Przyczyną zdarzenia mogły być intensywne nocne opady.

Trwają prace nad odpompowaniem wody, aby unieść statek do góry – relacjonowali strażacy z OSP Międzybrodzie Żywieckie.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Łódź była w remoncie

Zdaniem mł. kpt. Tomasza Kołodzieja, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, przyczyną zatonięcia było podniesienie się poziomu wody w jeziorze. Łódź była w remoncie, miała zdemontowaną śrubę napędową i była wyciągnięta na brzeg. Gdy po ostatnich obfitych opadach deszczu poziom wody się podniósł, woda wdarła się do jej wnętrza.

Zobacz także: Potopienia na południu Polski. IMGW ostrzega przed ulewami
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić