Sprawdzili ceny w Rossmannie. W Polsce drożej niż w Niemczech

9

Niektórzy z pewnością zauważyli, że ceny w polskich sklepach sieci Rossmann są wyższe niż w Niemczech. Niektóre produkty potrafią być droższe nawet o 40 złotych! Z czego się to bierze?

Sprawdzili ceny w Rossmannie. W Polsce drożej niż w Niemczech
Rossmann - Berlin (Wikimedia Commons)

O różnicach w cenach w polskich i niemieckich Rossmannach pisze money.pl. Podkreślono, że w niektórych przypadkach są one wręcz gigantyczne.

Woda toaletowa Bruno Banani kosztuje u nas 117,99 zł, a w Niemczech - 77,95 zł. Perfumy "Bold Indstinct" zarówno w Polsce, jak i w Niemczech to koszt 64 zł, ale... u nas za te pieniądze dostaniemy 30 ml, a w niemieckich sklepach Rossmann - flakonik o pojemności 50 ml.

Różnic jest znacznie więcej. W związku z tym pojawiło się pytanie, co doprowadza do takich dysproporcji.

Rossmann. Różne ceny w Polsce i Niemczech. Dlaczego?

O komentarz w sprawie różnych cen w Polsce i Niemczech przedstawiciele money.pl poprosili rzeczniczkę prasową polskiej części sieci Rossmann Agatę Nowakowską.

Rossmann Polska, mimo że oferuje wiele produktów dostępnych również w Niemczech, to kupuje je tu, w Polsce, a więc od innych dostawców na innych warunkach handlowych. Cena, po jakiej Rossmann Polska kupuje towary, jest zatem często inna od ceny, po jakiej te same towary w Niemczech kupuje Rossmann Niemcy - wyjaśniła.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić