Sanepid przebadał kąpieliska nad morzem i jeziorami. Znamy wyniki

1

Tego lata, podobnie jak w trakcie poprzednich, pojawiały się informacje o zamykaniu m.in. nadmorskich kąpielisk. Jak sprawa wygląda obecnie? Czy wszędzie można się kąpać?

Sanepid przebadał kąpieliska nad morzem i jeziorami. Znamy wyniki
W Bałtyku śmiało można się kąpać - nie ma przeciwwskazań sanepidu (Pixabay)

Sinice to zmora, która pojawia się praktycznie każdego roku. Gdy dojdzie do ich zakwitu, wprowadzane są absolutne zakazy wchodzenia do wody.

Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego, w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha - przypomina PAP.

Stan kąpielisk nad morzem i jeziorami - najnowsze dane

Sanepid regularnie bada jeziora i morze pod kątem zdatności do kąpieli. Aktualne informacje dotyczące stanu wód można znaleźć w serwisie internetowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Najnowsze dane są bardzo pozytywne. Informacje przekazane w piątkowe południe wskazują na to, że we wszystkich kąpieliskach strzeżonych zorganizowanych tego lata w woj. pomorskim - zarówno tych nad Bałtykiem, jak i tych nad jeziorami - woda jest pozbawiona groźnych dla zdrowia sinic i można z niej bezpiecznie korzystać.

Śmiało można zatem wyruszać na wakacyjny urlop do pięknych miejscowości w woj. pomorskim. Stan wód na ten moment nie budzi żadnego niepokoju. Gorzej sprawa wygląda z pogodą - ostatnimi czasy mocno się zepsuła.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić