Jan Manicki
Jan Manicki| 

Maybach z Torunia na sprzedaż. Jego rejestracja przykuwa uwagę

313

Na popularnym portalu motoryzacyjnym pojawiło się nietypowe ogłoszenie. Pewien Torunianin wystawił na sprzedaż maybacha z liczbą 666 w numerze rejestracyjnym. Na tylnej klapie bagażnika znajduje się naklejka Rodziny Radia Maryja.

Maybach z Torunia na sprzedaż. Jego rejestracja przykuwa uwagę
W Toruniu na sprzedaż wystawiono maybacha z rejestracją 666 (Otomoto.pl)

– Samochód odbiera tylko jedną radiostację – twierdzi właściciel auta. W ogłoszeniu można jednak znaleźć zastrzeżenie, że "pojazd nie jest własnością fundacji ani żadnego dobrze znanego plebana". Auto w kolorze perłowo-czarnym wycenione zostało na 479 tys. złotych.

Człowiek chce tylko starego grata sprzedać. Nie szukam wcale rozgłosu – mówi w rozmowie z o2 właściciel.

Demoniczna tablica rejestracyjna toruńskiego maybacha. "Całkowity przypadek"

Tym co najbardziej przyciąga uwagę, jest tablica rejestracyjna. Auto na toruńskich blachach ma na w numerze rejestracyjnym sekwencję cyfr 666. W rozmowie z o2 sprzedawca twierdzi, że to całkowity przypadek.

Dostałem takie tablice z urzędu. Wszystkie numery w mojej firmie składają się z szóstek – mówi.

Właściciel maybacha wskazuje przy tym chociażby na numer telefonu podany w ogłoszeniu. Cyfra 6 występuje w nim aż 5 razy.

"Samochód tylko do jeżdżenia do kościoła". Nietypowe ogłoszenie w Toruniu

Jak twierdzi sprzedawca, auto zostało sprowadzone z Ameryki. Dodaje jednak, że otrzymał je w prezencie. Naklejka Radia Maryja miała znaleźć się na samochodzie dlatego, że właściciel "w pełni identyfikuje się z rozgłośnią".

Samochód napędzany silnikiem o pojemności 6 litrów i mocy 530 KM. Posiada także najbogatszą możliwą wersję wyposażenia. Choć auto ma już 5 lat, sprzedawca deklaruje przebieg zaledwie 31 tys. km i perfekcyjny stan techniczny,.

Przebieg jest prawdziwy. To nie jest samochód do codziennego przemieszczania się. To jest auto, którym można pojechać w niedzielę do kościoła – podkreśla.

Luksusowy maybach na sprzedaż. Wyłożyć za niego trzeba blisko pół miliona złotych

Maybach to luksusowa marka należąca do portfolio Mercedesa. W Polsce zyskała rozgłos za sprawą pogłosek o tym, że takie auto posiada dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Plotki te nigdy nie zostały jednak potwierdzone.

Obecnie na popularnym serwisie motoryzacyjnym wystawione są zaledwie 4 maybachy. Ceny wahają się od 200 do 800 tys. złotych. Porównywarka cen wskazuje, że toruński egzemplarz jest droższy niż inne auta tej marki z tego samego rocznika.

Obejrzyj także: Mercedes-Maybach: szczyt luksusu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić