BOB| 

Trąba powietrzna uderzyła w schronisko. Ruszyła zbiórka pieniędzy

0

Potrzeba dużych środków finansowych na odbudowę schroniska "Zwierzaki do wzięcia" w gminie Gózd. Wystarczyła chwila, aby trąba powietrzna pokazała, jak bardzo jest niebezpieczna.

Trąba powietrzna uderzyła w schronisko. Ruszyła zbiórka pieniędzy
Tak wygląda schronisko dla zwierząt po przejściu trąby powietrznej (Facebook)

Za nami upalny weekend, ale w niektórych miejscach w Polsce nagle pojawiły się bardzo niebezpieczne burze. Jeszcze groźniej było tam, gdzie dodatkowo zerwały się niszczycielskie trąby powietrzne. O sile tego żywiołu przekonali się m.in. mieszkańcy gminy Gózd w województwie lubelskim.

Gózd: Schronisko w jednej chwili zniszczone

Wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Dużych zniszczeń dokonał także w tamtejszym schronisku dla zwierząt "Zwierzaki do wzięcia". Uszkodzone jest betonowe ogrodzenie, a także budy i kojce, w których mieszkały psy.

Kolejny problem to fakt, że niektóre wystraszone zwierzęta uciekły i do tej pory nie wróciły. Poszukiwania wciąż trwają, a w międzyczasie właściciele placówki o pomoc zwrócili się do internautów i zorganizowali zbiórkę na odbudowę przytułku.

Celem było uzbieranie 80 tys. zł. Ludzie pokazali wielkie serce, bo w ciągu jednej doby wpłacili więcej pieniędzy. W tej chwili wysokość wpłaconych środków dobija do 90 tys. zł. Wygląda więc na to, że uda się szybko odbudować schronisko.

Wciąż każdy może dołączyć się do zbiórki. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

Zobacz także: Nawałnica w gminie Gniew. Straty są szacowane na kilkaset tysięcy złotych
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić