Tragedia na Cyprze. Media: Polak zginął na autostradzie

6

Policja na Cyprze ogłosiła trzydniową żałobę narodową po tym, jak jeden z funkcjonariuszy zmarł na autostradzie podczas przepychanki z pieszym na drodze. Drugą ofiarą nieszczęśliwego wypadku był obywatel innego europejskiego kraju, według nieoficjalnych doniesień był to Polak. Jego personalia nie są obecnie znane.

Tragedia na Cyprze. Media: Polak zginął na autostradzie
Tragedia na Cyprze. Polak zginął na autostradzie? (Facebook)

Funkcjonariusz policji i 48-letni domniemany Polak zginęli po potrąceniu przez samochód w piątkowy wieczór na autostradzie Larnaka-Ayia Napa. Wypadek zdarzył się w momencie, gdy funkcjonariusz próbował usunąć pieszego z jezdni.

Według rzecznika policji Christosa Andreou, w piątkowy wieczór około godziny 19:40 otrzymano informację, że autostradą szedł mężczyzna.

W związku z informacją o osobie poruszającej się pieszo autostradą Ayia Napa-Rizoelia, na miejsce udali się członkowie specjalnego oddziału motocyklistów z komisariatu policji w Voroklini - głosi komunikat policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Region niesamowitych widoków i niezwykłych ludzi. Poznajcie Polskę Środkową

Media: Polak zginął na autostradzie. Chciał uciec policji

Jak podkreślają cypryjskie media, 48-latek na widok policji próbował uciec, a kiedy policjant chciał go zatrzymać, zaczęła się szarpanina, której skutkiem był upadek obu mężczyzn na jezdnię. W tym momencie nadjechał samochód, którego kierowca nie zdołał ich wyminąć.

Policjant zginął na miejscu. Domniemany Polak został przetransportowany do szpitala w Larnace, jednak mimo natychmiastowej reanimacji lekarzy, jego życia również nie udało się uratować.

Kierowcy samochodu wykonano testy na alkohol i narkotyki, które dały wynik negatywny. Kierowca złożył zeznania, a w niedzielę rano została przeprowadzona sekcja zwłok ciał dwóch ofiar.

Był to sumienny funkcjonariusz policji. Człowiek rodzinny, który próbując ratować osobę, stracił życie na służbie. W związku ze śmiercią 50-latka, policja podjęła decyzję o ogłoszeniu trzydniowej żałoby, a flagi we wszystkich budynkach funkcjonariuszy przez trzy dni będą opuszczone do połowy masztów - podkreśla portal cyprus-mail.com.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić